Martin Stošek má světový bronz z turecké Sakarye!

Martin Stošek má světový bronz z turecké Sakarye!

Datum vydání: 25. 10. 2020

Biker Martin Stošek z​aznamenal zatím svůj největší životní úspěch, když v turecké Sakaryi vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu horských kol.

 

Loňský vicemistr světa Kristian Hynek obsadil šesté místo. V závodě žen zaznamenala velmi dobrý výsledek Karla Štěpánová, která dokončila závod na 11. pozici.  

 

Jezdci týmu Future Cycling – Northwave, Martin Stošek a Kristian Hynek se pohybovali od začátku závodu na čelních místech. Při nájezdu do posledních 40 kilometrů závodu se na čele oddělila skupinka šesti jezdců i s oběma Čechy. 

 

V závěrečném nejdelším a také nejtěžším stoupání na trati nastal boj o celkové pořadí, když v polovině stoupání zaútočil Kolumbiec Hector Leonardo Paez Leon. Rychle si vybudoval více než dvou minutový náskok a ten následně udržel až do cíle. Za ním probíhal tuhý souboj o stříbrnou medaili mezi Portugalcem Tiago Ferreirou a našim Martinem Stoškem. Zkušenější Portugalec měl více sil v závěrečné silniční části tratě vedoucí na stadion v Sakaryi a s odstupem 15 sekund vybojoval stříbrnou medaili před naším reprezentantem. Na 25. pozici dokončil závod třetí z Čechů, Filip Adel.

 

V závodě žen obsadila výborné 11. místo bikerka Karla Štěpánová. Dobře zvládly atypickou a náročnou trať i další české závodnice. 14. příčku obsadila Jana Czeczinkarová a 16. místo vybojovala díky dobrému závěru Jana Pichlíková.

 

Výsledky: 

 

Ženy (81 km):
 

1. Ramona Forchini (Švýc.) 3:42:18, 2. Maja Wloszczowska (Pol) 3:42:19, 3. Ariane Lüthi (Švýc.) 3:43:40 ... 11. Karla Štěpánová 3:55:46, 14. Jana Czeczinkarová 4:06:50, 16. Jana Pichlíková 4:07:00 (všechny ČR).

 

Muži (110 km):

 

 1. Hector Leonardo Paez (Kol.) 4:10:50, 2. Tiago Ferreira (Por.) 4:22:10, 3. Martin Stošek 4:22:25 (ČR), … 6. Kristián Hynek 4:29:29, 26. Filip Adel 4:50:13 (oba ČR).


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Fotogalerie: Brno - Velká Bíteš - Brno
19. 4. 2021 | Kategorie: silniční

Konečně se domácí cyklistika v letošní sezoně dočkala. První závod silniční sezony uspořádal TJ Favorit Brno v rámci ŠKODA CUPU na trati Brno - Velká Bíteš - Brno.

Kukrle z Elkov Kasper vyhrál jarní klasiku Brno - Velká Bíteš - Brno
18. 4. 2021 | Kategorie: silniční
Vítězstvím Michaela Kukrleho ze stáje Elkov Kasper skončil úvodní podnik Českého poháru - ŠKODA Cupu 2021 Brno - Velká Bíteš - Brno.
Co Čech, to cyklista. Poptávka po kolech stoupla o polovinu
16. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
První rozvolňování v kombinaci s dlouho očekávanými jarními teplotami způsobilo, že se české luhy a háje plní nadšenými cyklisty.
Silniční cyklistická sezona startuje v sobotu tradiční Bíteší
14. 4. 2021 | Kategorie: silniční
S mírným zpožděním odstartuje v sobotu 17. dubna domácí silniční sezona. Prvním závodem bude úvodní podnik ŠKODA Cupu - česká jarní klasika Brno - Velká Bíteš – Brno, která se pojede již po pětačtyřicáté.
Z centra Prahy na hlavní třídy Manhattanu
14. 4. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Cyklistické pop-up akce organizované během pandemie COVID-19 komunitním cyklistickým sdružením Rubber N’ Road pomohly značce FESTKA dostat se na newyorský trh.
Biker Cink v Nalles čtvrtý, juniorka Novotná sedmá
10. 4. 2021 | Kategorie: MTB
Italská série pokračovala třetím závodem v Nalles, kde se na závodě Sunhine Race zařazeném v kategorii HC sešla téměř kompletní biková špička.
MONTONE: Převezte své kolo bezpečně
8. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
Kolo již dávno ​není jen pouhý dopravní prostředek, díky němuž se dopravíme z bodu A do budu B.
Tréninková poradna: Spánek v průběhu extrémních sportovních výkonů
5. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
Dotaz: „Věnuji se extrémním vytrvaleckým závodům a závodům typu ultra no support jako je např. Trans Continental Race, Trans Atlantic Race, North Cup 4000, atd. Nemám úplně vyřešenou problematiku spánku. Dá se toto nějak natrénovat?“
Pozvánka: cyklistický kemp Singltrek
1. 4. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Po úspěšném cyklistickém kempu  v minulém roce pořádá cyklistický oddíl Eleven Head Cyklolive opět kemp pro děti!
Nejnašlapanější modely mezi elektrokoly Crussis pro rok 2021
30. 3. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Hledáte to nejlepší elektrokolo, v jehož​ sedle se budete cítit jako ryba ve vodě, vyrazíte odhodlaně a s radostí vstříc dobrodružství, nekonečným dálkám i malebným výhledům?
Prvními mistry v e-cyklistice se stali Sáblíková a Turek
26. 3. 2021 | Kategorie: ostatní
Historicky první Mistrovství ČR v e-cyklistice zná své vítěze! Jsou jimi Martina Sáblíková (KRS Svratka-CSMV), Daniel Turek (Team Felbermayr - Simplon Wels) a v kategorii juniorů Štěpán Telecký (Favorit Brno)!
SP horských kol v NMNM 2021 – další jízda ve stínu korony?
24. 3. 2021 | Kategorie: MTB
Jaro se hlásí o slovo a s ním i tradiční „svěťák“ horských kol v Novém Městě na Moravě.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►