Maratonskými šampiony České republiky Petruš a Štěpánová

Maratonskými šampiony České republiky Petruš a Štěpánová

Datum vydání: 30. 4. 2023

Městys Machov nacházející se v okrese Náchod se stal 30. dubna dějištěm již druhého letošního závodu seriálu horských kol Prima CUP. Kromě vypsaných kategorií pro veřejnost se závod uskutečnil pod patronací Českého svazu cyklistiky jako Škoda Auto Mistrovství České republiky v maratonu.

 

Nejenže se poslední dubnový den slavilo pálení čarodějnic, ale především se oslavovali noví mistři České republiky v maratonu.
 

 

Závod ČEZ Stolové hory startoval v areálu skokanských můstků Machov a cyklisté doslova bojovali o každou vteřinu na trase křižující CHKO Broumovsko na česko-polské hranici, kde o pořádné stoupání rozhodně nebyla nouze.

 

Sudety nabídly, jak už je zvykem, tři rozdílné trasy. Mistrovská trasa A, kde se utkali nejlepší z nejlepších o cenné kovy, měřila 68 kilometrů. Své technické dovednosti si ověřili i závodníci na 36 kilometrové trase B. A pro zbylé nadšence na 14 kilometrové trase C, nebo-li Prima jízdě, byly připraveny také zajímavé traily. I ti nejmenší nadšenci se vrhli do boje o medaile.
 

 

Nicméně ten nejnapínavější boj se odehrál mezi elitními kategoriemi v četně české maratonské špičky.
 

 

Novopečený mistr republiky Lubomír Petruš proťal cílovou pásku po 68 kilometrech, 3 hodinách a 8 minutách. Vytvořil si náskok v cíli necelé 4 minuty před druhým Markem Rauchfussem z České spořitelny Accolade. Třetí do cíle dorazil Filip Adel ze Superior Team se ztrátou na mistra republiky 10 minut a 10 vteřin. Na čtvrtém místě se umístil Jaromír Skála a páté obsadil Marek Bartůněk, oba jezdící za tým Česká spořitelna - Accolade.
 

 

První žena závodu, Karla Štěpánová, si dojela pro mistrovský dres v čase 4 hodiny a necelé 4 minuty. Minutu za Karlou protnula cílovou pásku bývalá mistryně Milena Kalašová z týmu K3 Performance. Bednu mistrovského závodu doplnila Barbora Průdková z týmu Challenge one.

 

Na trase B si zlatou medaili na krk pověsil Patrik Toman (Head Pro Team Opava) s časem 1:44:03. Druhého Josefa Sýkoru dělilo od výhry pouhých 46 vteřin. Třetí místo vybojoval Filip Sajdl s časem 1:47:09.

 

Čas 53:07 zajistil mezi ženami první místo Lence Fridrichové (Eleven Head). O příčku níž se umístila Zuzana Hrušková (Ghost Team) v čase 54:56. Třetí místo brala Evelína Šedivá (Elimon Bycycle Team Ústí nad Labem) 56:09. 

 

Na trase C obsadil nejvyšší příčku Jirko Šimral (Bikere Košice) s 0:29:18. Druhé místo bral Adam Papoušek (Bikes freaks Holice) s 0:34:17. Na třetím místě skončil Jakub Skalický (Carla.kupkolo.cz) s 0:35:37. Zlato u žen brala Lucie Zelená (Eleven Head CTS Cyklolive) s 0:40:40. Druhá se umístila Barbora Famfulíková (Cykloklub Jičín) s 0:41:13 a třetí Bára Mitvalská (Unikovo MTB Team) s 0:41:25.

 

Seriál Prima CUP pokračuje 20. května partnerským závodem Silesia bike Marathon, který se řadí k prestižním bikovým klasikám.
 
Foto: Jaroslav Svoboda


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Cykloskokanem 2023 je Ostrava. Jen letos investovala do cyklo 160 milionů Kč
6. 12. 2023 | Kategorie: ostatní
Historicky druhým městem, které získalo titul Cykloskokan Do práce na kole, se letos stala Ostrava. Titul oceňuje město, které v posledním roce až 2 letech udělalo významný pokrok v oblasti cyklodopravy.
Duše vs. bezdušáky
1. 12. 2023 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, kdy vyhodit duše z kol, a kdy ne.
STEVENS E-Inception AM 8.7.1. GTF - dobrodružství s pohonem Bosch
28. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch a chytrou integrací „The smart systému“.
Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry,
24. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023.
ATT Investments nabírá směr Španělsko
24. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně navázalo v tomto týdnu druhé týmové soustředění, tentokrát v Penzionu Amenity v Horních Věstonicích.
Black Friday Marzocchi slevy až 35%
21. 11. 2023 | Kategorie: ostatní
BLACK FRIDAY výprodej právě začal a je čas využít nejlepší nabídky na modernizaci odpružení v tomto roce.
Expres CZ - Tufo Team Kolín na Stevens na Toi Toi Cupu v Rýmařově
17. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Na svatého Martina pokračoval cyklokrosový pohár TOI TOI CUP závodem v Rýmařově.
ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky
10. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evropskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.
Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!
6. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
Stevens Tabor
2. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel bike Stevens Tabor nemá daleko od cyklokrosového speciálu. Samotné jméno odkazuje na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře, které se zde pojede opět od 2. do 4. února 2024.
Na ME v cyklokrosu jede 22 českých reprezentantů
26. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros
Početná výprava čítající 22 jmen bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu, které proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.
Nové Bianchi Specialissima
23. 10. 2023 | Kategorie: silniční
Bianchi zveřejnilo aktualizaci modelu Specialissima. Je to více všestranný stoupací stroj než kdy předtím, ale nenechte se zmást slovem "všestranný".
» více novinek a videí
 
Reklama 
►