Maratonskými šampiony České republiky Petruš a Štěpánová

Maratonskými šampiony České republiky Petruš a Štěpánová

Datum vydání: 30. 4. 2023

Městys Machov nacházející se v okrese Náchod se stal 30. dubna dějištěm již druhého letošního závodu seriálu horských kol Prima CUP. Kromě vypsaných kategorií pro veřejnost se závod uskutečnil pod patronací Českého svazu cyklistiky jako Škoda Auto Mistrovství České republiky v maratonu.

 

Nejenže se poslední dubnový den slavilo pálení čarodějnic, ale především se oslavovali noví mistři České republiky v maratonu.
 

 

Závod ČEZ Stolové hory startoval v areálu skokanských můstků Machov a cyklisté doslova bojovali o každou vteřinu na trase křižující CHKO Broumovsko na česko-polské hranici, kde o pořádné stoupání rozhodně nebyla nouze.

 

Sudety nabídly, jak už je zvykem, tři rozdílné trasy. Mistrovská trasa A, kde se utkali nejlepší z nejlepších o cenné kovy, měřila 68 kilometrů. Své technické dovednosti si ověřili i závodníci na 36 kilometrové trase B. A pro zbylé nadšence na 14 kilometrové trase C, nebo-li Prima jízdě, byly připraveny také zajímavé traily. I ti nejmenší nadšenci se vrhli do boje o medaile.
 

 

Nicméně ten nejnapínavější boj se odehrál mezi elitními kategoriemi v četně české maratonské špičky.
 

 

Novopečený mistr republiky Lubomír Petruš proťal cílovou pásku po 68 kilometrech, 3 hodinách a 8 minutách. Vytvořil si náskok v cíli necelé 4 minuty před druhým Markem Rauchfussem z České spořitelny Accolade. Třetí do cíle dorazil Filip Adel ze Superior Team se ztrátou na mistra republiky 10 minut a 10 vteřin. Na čtvrtém místě se umístil Jaromír Skála a páté obsadil Marek Bartůněk, oba jezdící za tým Česká spořitelna - Accolade.
 

 

První žena závodu, Karla Štěpánová, si dojela pro mistrovský dres v čase 4 hodiny a necelé 4 minuty. Minutu za Karlou protnula cílovou pásku bývalá mistryně Milena Kalašová z týmu K3 Performance. Bednu mistrovského závodu doplnila Barbora Průdková z týmu Challenge one.

 

Na trase B si zlatou medaili na krk pověsil Patrik Toman (Head Pro Team Opava) s časem 1:44:03. Druhého Josefa Sýkoru dělilo od výhry pouhých 46 vteřin. Třetí místo vybojoval Filip Sajdl s časem 1:47:09.

 

Čas 53:07 zajistil mezi ženami první místo Lence Fridrichové (Eleven Head). O příčku níž se umístila Zuzana Hrušková (Ghost Team) v čase 54:56. Třetí místo brala Evelína Šedivá (Elimon Bycycle Team Ústí nad Labem) 56:09. 

 

Na trase C obsadil nejvyšší příčku Jirko Šimral (Bikere Košice) s 0:29:18. Druhé místo bral Adam Papoušek (Bikes freaks Holice) s 0:34:17. Na třetím místě skončil Jakub Skalický (Carla.kupkolo.cz) s 0:35:37. Zlato u žen brala Lucie Zelená (Eleven Head CTS Cyklolive) s 0:40:40. Druhá se umístila Barbora Famfulíková (Cykloklub Jičín) s 0:41:13 a třetí Bára Mitvalská (Unikovo MTB Team) s 0:41:25.

 

Seriál Prima CUP pokračuje 20. května partnerským závodem Silesia bike Marathon, který se řadí k prestižním bikovým klasikám.
 
Foto: Jaroslav Svoboda


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

ATT Investments: Tři umístění v desítce nejlepších celkového pořadí
29. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Další úspěšný týden mají za sebou cyklisté ATT Investments. Ze dvou etapových závodů vytěžili dohromady 105 UCI bodů. Většinu z Tour of Estonia, ale velmi slušný výkon i výsledek předvedli také ve Francii při Tour de la Mirabelle.
Jak vybrat dětské kolo?"
25. 5. 2023 | Kategorie: ostatní
V písecké prodejně CykloŠvec vám poradí, jak vybrat dětské kolo.
Jsi biker? Tak nesmíš chybět na závodě Škoda Auto Dolní Morava
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Seriál Prima CUP míří na Dolní Moravu, kde si pro účastníky připravil své letošní čtvrté klání pod Králickým Sněžníkem.
Úspěšný začátek sezóny 2023 Galaxy CykloŠvec Stevens teamu
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
V prvním cyklistickém závodě sezóny na veletrhu For bikes 2023 v Praze Letňanech v závodě gravel biků zvítězil Jiří Reeh na Stevens Prestige. Andrea Drengubáková ve svém prvním závodě sezóny Blinduro Lipno skončila třetí.
Petruš zkompletoval na Opavsku vítězný hattrick
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Dalším dílem seriálu Prima CUP byl 23. ročník partnerského závodu Silesia Bike Marathon, spadajícího do Škoda Auto Český pohár horských kol v maratonu.
ATT Investments: Třetí místo Diny v Lucembursku a výborný výkon Štočka při Rund um Köln
22. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Jedna skupina závodníků ATT Investments zápolila od středy do neděle na etapovém závodě Fléche du Sud v Lucembursku, druhá se v neděli zúčastnila jednorázového závodu Rund um Köln. 
500+1 kolo - Velká cena Zemako 2023
22. 5. 2023 | Kategorie: dráha
56. ročník etapového bodovacího závodu na dráze Velká cena Zemako 500+1 kolo se letos uskutečnil opět s velkou mezinárodní účastí.
Biková klasika, kde nesmíš chybět! To je 10. června ČEZ Sázava
16. 5. 2023 | Kategorie: MTB
10. června se ve středočeské Sázavě sejde několik stovek bikerů, kteří společně odstartují 23. ročník závodu ČEZ Sázava.
ŠKODA CUP v Kyjově ovládl Michael Boroš!
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Čtvrtý díl ​seriálu ŠKODA Cup - Kyjovské Slovácko vyhrál dnes za celodenního vytrvalého deště Michael Boroš z týmu Elkov Kasper, který přijel do cíle v Kyjově společně se svým týmovým kolegou Matějem Zahálkou. V průběžném hodnocení seriálu je pořadí opačné.
Málokterý tým se při Tour de Hongrie zviditelnil tak jako ATT Investments
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
ATT Investments se při Tour de Hongrie v konkurenci devíti týmů z úrovně World a stejného počtu z úrovně ProTeams zviditelnil tak, že se mu v tomto ohledu mohl rovnat málokterý z týmů. Matúš Štoček získal po úvodní etapě vrchařský dres, ten následně vyměnil za dres nejlepšího v bodovací soutěži.
Čábelická v short tracku devatenáctá, želízko Cink nestartoval
12. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Pátečním short trackem pro elitní kategorie pokračoval Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě.
Holubová sedmá v úvodním závodě SP v short tracku, Zatloukal třináctý
11. 5. 2023 | Kategorie:
Program Světového poháru horských kol v olympijském cross country v Novém Městě na Moravě odstartoval čtvrtečními short tracky pro kategorie do třiadvaceti let.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►