Májové putování okolím Modrých Hor nabídne krásné výhledy do kraje a lahodná vína

Májové putování okolím Modrých Hor nabídne krásné výhledy do kraje a lahodná vína

Datum vydání: 10.05.2018

Moravské vinařské stezky opět ožívají výlety Krajem vína.

V sobotu 19. května se příznivci cyklistiky a jižní Moravy mohou vydat na Májové putování oko​lím Modrých Hor, které pořádá brněnská Nadace Partnerství.

Čekají je dvě trasy plné zastávek u vinařů a doprovodného folklórního programu. Připravená bude také trasa pro pěší. Tradiční výlet rozkvetlou krajinou, vinicemi a sklepními uličkami startuje v Ekoncentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích. Registrace zde probíhá od 9 do 11 hodin. Cíl výletu je v Němčičkách, kde si návštěvníci užijí bohatý doprovodný program včetně losování o ceny.
 

 
Májové putování okolím Modrých Hor patří k nejkrásnějším výletům po vinařských stezkách. Kopcovitá oblast nabízí nádherné výhledy do okolí, které jsou odměnou za místy prudká stoupání.

„Připraveny jsou dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší. Dlouhá cyklotrasa měří 45 km, krátká 29 km a pěší trasa je dlouhá 12 km. Na své si tak přijdou jak nadšení sportovci, tak i rodiny s dětmi nebo cyklisté a turisté, kteří dávají přednost spíše pohodovějším výletům,“ vysvětluje organizátorka akce Dominika Bäuchelová z Nadace Partnerství.

Modré Hory kromě zvlněné krajiny a sportovních výkonů lákají i na lahodná vína, kterým se zde skvěle daří – vyhlášená jsou zejména ta červená. Na všech třech trasách se nachází řada zastávek u vinných sklepů, kde se účastníci putování setkají s místními vinaři a ochutnají jejich vína. Zastávková místa ale nabídnou také zajímavý doprovodný program. Například v Kobylí bude ve 14 hodin od Muzea vycházet krojovaný dětský průvod k Sokolovně, kde následuje folklórní program. Výlet končí v Němčičkách, kde se v areálu Kulturního domu bude konat košt vín, beseda u cimbálu a večerní májová zábava.
 


Zájemci o putování se nemusí předem hlásit. Stačí dorazit v sobotu mezi 9. a 11. hodinou na registraci do Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích. Startovní balíček s degustační skleničkou a nosičkou stojí 140 Kč.

„Koupit si ho ale mohou už nyní v našem e-shopu za zvýhodněnou cenu 120 Kč. Zároveň si tím návštěvníci zajistí přednostní odbavení při výdeji startovních balíčků na registraci,“ upozorňuje Dominika Bäuchelová.

Kromě startovního balíčku dostane každý účastník zdarma také cyklopas s mapou tras a zastávkových míst, do kterého cestou sbírá razítka. V cíli se pak může zúčastnit závěrečného losování o atraktivní ceny v podobě vín zúčastněných vinařů a cyklodoplňků. Losovat se bude i výherce hlavní ceny generálního partnera akce, České spořitelny – pobytového balíčku pro dva v certifikovaném zařízení Cyklisté vítáni.

Májové putování okolím Modrých Hor je součástí seriálu Krajem vína, který letos nabízí 10 výletů po Moravských vinařských stezkách. Účastníky při nich zavede do všech vinařských regionů jižní Moravy a umožní jim tak poznávání vinařských i folklórních tradic regionu. Akce tímto usilují o propagaci historického a kulturního dědictví jižní Moravy.

Více informací na www.stezky.cz.


Zdroj a foto: Kamila Vlčková | Nadace Partnerství
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

Reklama ► 
Reklama ► 



Reklama 


Aktuální novinky a videa

RockShox novým oficiálním partnerem Světové série horských kol
27.08.2025 | Kategorie: MTB
Legendární značka odpružení RockShox posiluje svou pozici v profesionální cyklistice.
Jonas Vingegaard si chce na Vueltě spravit chuť po zklamání z Tour
27.08.2025 | Kategorie: silniční
Po zklamání na Tour de France chce Jonas Vingegaard spravit chuť na Vueltě.
ČEZ Gočárovy schody: Adrenalin, historie a cyklistická show v srdci Hradce Králové
27.08.2025 | Kategorie: MTB, ostatní
Historické centrum Hradce Králové ožije v neděli 28. září jubilejním 11. ročníkem exhibičního závodu ČEZ Gočárovy schody.
Vuelta 2025 - Výsledky 4. etapy
26.08.2025 | Kategorie: silniční
Britský cyklista Ben Turner zaskočil všechny elitní sprintery a senzačně vyhrál 4. etapu Vuelty a España.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (25. 8. - 31. 8. 2025)
25.08.2025 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Připravili jsme pro vás přehled nejlepších slevových akcí, které tento týden cyklistika nabízí!
David Gaudu překvapil na Vueltě a v cíli obral Pedersena o vítězství
25.08.2025 | Kategorie: silniční
Třetí etapa Vuelty z italského San Maurizio Canavese do Ceres přinesla nečekané drama.
Vuelta 2025 - Výsledky 3. etapy
25.08.2025 | Kategorie: silniční
Stáj Visma-Lease a Bike vykradena na Vueltě. Tým přišel o většinu kol
25.08.2025 | Kategorie: silniční
Nizozemský tým Visma-Lease a Bike přišel po noční krádeži o téměř všechna závodní kola Cervélo.
Jonas Vingegaard po pádu slaví vítězství ve druhé etapě Vuelty
24.08.2025 | Kategorie: silniční
Dramatická druhá etapa Vuelty nabídla nejen déšť a pády, ale také napínavý finiš do stoupání v Limone Piemonte.
Vuelta 2025 - Výsledky 2. etapy
24.08.2025 | Kategorie: silniční
» více novinek a videí