MS v Táboře: Česká štafeta vybojovala šesté místo na náročné rozbahněné trati

MS v Táboře: Česká štafeta vybojovala šesté místo na náročné rozbahněné trati

Datum vydání: 02.02.2024

Úvodní závod 75. mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře přinesl divákům dramatický průběh a napínavý finiš. Ve smíšené štafetě jen těsně zvítězila štafeta Francie před Velkou Británií, zatímco bronz si odnesla Belgie s odstupem 32 sekund. Česká šestice ve složení Václav Ježek, Kristýna Zemanová, Kryštof Bažant, Simona Spěšná, Amálie Gottwaldová a Zdeněk Štybar dojela na šestém místě se ztrátou 1:18. 


Závod, který se jel na rozbahněné trati a zapojilo se do něj deset týmů, byl od začátku napínavý. V čele se střídali Francouzi, Britové a Belgičané. První ze sedmi titulů na mistrovství světa vybojovala francouzská štafeta ve složení Rémi Lelandais, Martin Groslambert, Célia Geryová, Lauriane Duraffourgová, Héléne Clauzelová a finišman Aubin Sparfel. 

Český tým měl v závodě své světlé momenty, ale bohužel také chvíle, kdy se propadl. Václav Ježek na začátku chvíli vedl, ale postupně ztrácel a nakonec předával jako sedmý. Kristýna Zemanová čelila na svém úseku výhradně mužům či juniorům a přijela na předávku jako poslední. Ačkoli výkon Zemanové mohl působit slabším dojmem, její čas byl mezi ženami jeden z nejrychlejších.
 


Po pádu Kryštofa Bažanta, který při jeho jízdě dokázal posunout tým na druhé místo, a pádu Simony Spěšné se český tým udržoval ve středu startovního pole. Amálie Gottwaldová na náročné trati tvrdě bojovala o čtvrté místo.

Závěrečný úsek patřil loučícímu se Zdeňku Štybarovi, který uzavře svou bohatou profesionální kariéru v neděli. I přes boj o přední příčky mu nakonec došly síly a skončil na šestém místě. 

Český tým tak na mistrovství světa začal šestým místem. Sobotní závody juniorek, mužů do 23 let a žen elitní kategorie slibují další napínavé okamžiky na táborské trati.
 

Výsledky:


1. Francie 1:01:23 hod.
2. Velká Británie +0:00
3. Belgie +0:32

4. Kanada +1:06
5. Itálie +1:17
6. Česko +1:18
7. USA +2:06
8. Slovensko +3:57
9. Polsko +5:07
10. Rakousko +7:46


Nadcházející program:


Sobota 3. února 2024
Juniorky Start: 11:05
Muži u23 Start: 12:35
Ženy Elite 15:05

Neděle 4. února 2024
Junioři Start: 11:05
Ženy u23 Start: 12:35
Muži Elite 15:05

 Autor: Berenika Drhová - Tým CykloRepublic
Foto: Tým CykloRepublic


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí