MS: Quick-Step Floors a Canyon-SRAM braly medaile v týmové časovce, Elkov-Author porazil 2 WT stáje

 MS: Quick-Step Floors a Canyon-SRAM braly medaile v týmové časovce, Elkov-Author porazil 2 WT stáje!

Datum vydání: 23. 9. 2018

Elitní belgická stáj Quick​-Step Floors nadále zkrášluje už tak neskutečnou sezonu - na svém kontě má 69. triumf, česká stáj Elkov-Author zajela perfektní výsledek. 

První sady zlatých medailí byly dnes rozdány na silničním MS v rakouském Innsbrucku. V časovce ženských a mužských družstev úřadovala německá stáj Canyon-SRAM a belgická ekipa Quick-Step Floors. Vítězný ženský tým Canyon-SRAM se zkušenou německou veteránkou Trixi Worrackovou ve svém středu, pro níž je to už pátá zlatá medaile z této disciplíny, zajel 55 km dlouhou trať v průměrné rychlosti 53 km/h - neskutečný výsledek, jemuž nikterak neubírá na hodnotě fakt, že trať byla převážně mírně z kopce. Stříbrné medaile vybojovaly ženy z nizozemské stáje Boels - Dolmans a bronz putuje také do Nizozemska zásluhou cyklistek ekipy Sunweb. 
 
Muži se na rozdíl od svých něžných protějšků museli vypořádat navíc se čtyřkilometrovým stoupáním s prudkými pasážemi a tratí dlouhou 63 kilometrů. Nejlépe se to povedlo počtvrté v historii belgické stáji Quick-Step Floors, která jela ve složení Niki Terpstra, Kasper Astreen, Laurens De Plus, Bob Jungels, Yves Lampaert a Maximilian Schachmann. Borci z této stáje brali poslední zlaté medaile v disciplíně, která se již v příštích letech na MS nebude objevovat.


Zlato letos viselo zatraceně vysoko, jezdci v modrém mimochodem sjížděli výše zmiňované stoupání rychlostí atakující hranici 110 kilometrů v hodině! Stříbrnou příčku obsadili jezdci nizozemské stáje Sunweb v čele s obhájcem mistrovského titulu v individuální časovce, Tomem Dumoulinem, a třetí nejrychlejší čas zajeli jezdci amerického výběru BMC, obhájci loňského titulu. 
 
V týmové časovce se představila i nejsilnější česká stáj Elkov-Author a dařilo se jí velmi dobře! Těžkou trať zajel šestičlenný tým ve složení Jan Bárta, Josef Černý, Vojtěch Hačecký, Alois Kaňkovský, Michael Kukrle a Jakub Otruba ve dvanáctém nejlepším čase s průměrem bez mála 53 km/h a porazil i World Tour týmy LottoNL-Jumbo a AG2R La Mondiale! Hradecká stáj tak byla suverénně nejúspěšnějším kontinentálním týmem v závodě.
 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
   


Aktuální novinky a videa

XCO Maraton v Garden Parku ukončí TOMKET Pražský MTB pohár 2018!
23. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Netradiční formu závodu zvolili pořadatelé pro závěrečný závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018, který se uskuteční v neděli 28. října 2018 v unikátním prostředí jenečského Garden Parku.
Vše, co chcete o Superioru vědět
22. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Petr Lavička, produktový leader Superior Bikes, odpovídá na zajímavé otázky ohledně značky Superior.
Velký výprodej kol Stevens 2017-2018
21. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Před několika dny CykloŠvec zahájil velkou čistku skladu, kdy stávající modely kol musí uvolnit místo nové kolekci.
Mají Olympijské hry mládeže smysl?
20. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Právě ukončené​ třetí letní Olympijské hry mládeže (YOG - Youth Olympic Games) v Buenos Aires svou rozsáhlostí v ničem nezaostaly za klasickou "dospělou" olympiádou.
Profíci De Gendt a Wellens dokončili epickou jízdu dlouhou tisíc kilometrů
20. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Dobrodružn​á belgická dvojice Thomas De Gendt a Tim Wellens dokončili epickou jízdu z italské Lombardie do belgických Flander o délce 1.000 kilometrů.
Alarm na kolo: Jak se dá zlepšit zajištění kola proti zlodějům
19. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Trail Hunter radí, jak se dá zlepšit zajištění kola proti zlodějům.
Opravdové celopéro
18. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Pobavte se nad videem přestavby obyčejného kola na opravdové celopéro.
Čeští junioři na YOG celkově sedmí
17. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Sedmé místo vybojovali čeští cyklisté na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Kelemen pátý v Short Tracku na YOG!
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Cenné páté místo v Short Tracku a 40 bodů do celkového pořadí národů vybojoval dnes Petr Kelemen na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Mistr světa: Cyklistika se těší úžasnému zdraví
16. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Osmatřicetiletý Alejandro Valverde se po patnácti sezonách dočkal mistrovského titulu, novináři mu ale stále předhazují dopingovou aféru.
Cyklisté na pranýři
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Doping k cyklistice patří? Omyl. Dle statistik Antidopingového výboru ČR se cyklistika řadí k těm čistějším sportům u nás.
Češi po třech závodních dnech na YOG sedmí
15. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Závod horských kol cross country Eliminator měli na programu cyklisté na Olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires.
» více novinek a videí

 
Reklama