MS: Quick-Step Floors a Canyon-SRAM braly medaile v týmové časovce, Elkov-Author porazil 2 WT stáje

 MS: Quick-Step Floors a Canyon-SRAM braly medaile v týmové časovce, Elkov-Author porazil 2 WT stáje!

Datum vydání: 23. 9. 2018

Elitní belgická stáj Quick​-Step Floors nadále zkrášluje už tak neskutečnou sezonu - na svém kontě má 69. triumf, česká stáj Elkov-Author zajela perfektní výsledek. 

První sady zlatých medailí byly dnes rozdány na silničním MS v rakouském Innsbrucku. V časovce ženských a mužských družstev úřadovala německá stáj Canyon-SRAM a belgická ekipa Quick-Step Floors. Vítězný ženský tým Canyon-SRAM se zkušenou německou veteránkou Trixi Worrackovou ve svém středu, pro níž je to už pátá zlatá medaile z této disciplíny, zajel 55 km dlouhou trať v průměrné rychlosti 53 km/h - neskutečný výsledek, jemuž nikterak neubírá na hodnotě fakt, že trať byla převážně mírně z kopce. Stříbrné medaile vybojovaly ženy z nizozemské stáje Boels - Dolmans a bronz putuje také do Nizozemska zásluhou cyklistek ekipy Sunweb. 
 
Muži se na rozdíl od svých něžných protějšků museli vypořádat navíc se čtyřkilometrovým stoupáním s prudkými pasážemi a tratí dlouhou 63 kilometrů. Nejlépe se to povedlo počtvrté v historii belgické stáji Quick-Step Floors, která jela ve složení Niki Terpstra, Kasper Astreen, Laurens De Plus, Bob Jungels, Yves Lampaert a Maximilian Schachmann. Borci z této stáje brali poslední zlaté medaile v disciplíně, která se již v příštích letech na MS nebude objevovat.


Zlato letos viselo zatraceně vysoko, jezdci v modrém mimochodem sjížděli výše zmiňované stoupání rychlostí atakující hranici 110 kilometrů v hodině! Stříbrnou příčku obsadili jezdci nizozemské stáje Sunweb v čele s obhájcem mistrovského titulu v individuální časovce, Tomem Dumoulinem, a třetí nejrychlejší čas zajeli jezdci amerického výběru BMC, obhájci loňského titulu. 
 
V týmové časovce se představila i nejsilnější česká stáj Elkov-Author a dařilo se jí velmi dobře! Těžkou trať zajel šestičlenný tým ve složení Jan Bárta, Josef Černý, Vojtěch Hačecký, Alois Kaňkovský, Michael Kukrle a Jakub Otruba ve dvanáctém nejlepším čase s průměrem bez mála 53 km/h a porazil i World Tour týmy LottoNL-Jumbo a AG2R La Mondiale! Hradecká stáj tak byla suverénně nejúspěšnějším kontinentálním týmem v závodě.
 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

Danny MacAskill: Welcome to the Family
16. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Danny MacAskill se spojil s Adidas, podívejte se, jak nové partnerství přivítal ve videu.
Jak ochránit kolo před poškrábáním levně a jednoduše
13. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, jak ochránit kolo před poškrábáním.
ŠKODA AUTO Sázava: To bude jízda!
11. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Devatenáctý ročník sázavského závodu je tady. ŠKODA AUTO Sázava odstartuje již tuto sobotu 15. června a účastníci se mají opravdu na co těšit!
Nor Andreas Leknessund vyhrál Závod míru U23
10. 6. 2019 | Kategorie: silniční
Vítězem sedmého ročníku Závodu míru U23 Grand Prix Priessnitz spa, který je zařazen do seriálu UCI Under 23 Nations' Cup, tedy světové nejvyšší soutěže závodníků do 23 let, se stal Nor Andreas Leknessund.
Osma v terénu. Jak si poradit s opravou?
8. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video, jak si poradit s opravou kola v terénu.
Continental na Tour de France 2019 s novou limitovanou sérií cyklistických pneumatik
6. 6. 2019 | Kategorie: silniční
Continental a A.S.O., organizátoři Tour de France, vyhlížejí tento ročník závodů s optimismem.
Svět opustil vítěz poslední etapy ZMJ Andreas Byskov Sarbo
6. 6. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
Velmi smutná zpráva přišla ze světa dánské cyklistiky. V pátek 31. května zemřel v důsledku kolize s vozem mladý nadějný jezdec Andreas Byskov Sarbo.
Součástí Cycling University v Olomouci bude vyjížďka s Jaroslavem Kulhavým!
3. 6. 2019 | Kategorie: ostatní
Třetí cyklus seminářů v rámci Cycling University se uskuteční v úterý 18. června od 9:30 hodin v Kongresovém sálu sportovního a volnočasového komplexu NUTREND World v Olomouci.
Cink zvítězil v Jelenie Goře, juniorka Mišoňová třetí
2. 6. 2019 | Kategorie: MTB
Úspěšně se předvedli čeští reprezentanti v sobotním závodě UCI HC v Jelenie Goře, kde Ondřej Cink obhájil loňské vítězství a juniorka Magdalena Mišoňová skončila třetí.
Duše nebo bezduše?
31. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Poslechněte si dobré rady ohledně vození duše či naopak.
Chlap chtěl zablokovat Giro
31. 5. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
"Nepřítel" italského Gira chtěl zablokovat cestu položením rozpadlého kola přímo do trasy. Kolo na silnici zanesl přímo po průjezdu policie.
Foto: 500+1 kolo
31. 5. 2019 | Kategorie: dráha
Dosavadní suverenitu Poláků letošního ročníku 500+1kolo přerušil až v závěrečné etapě italský cyklista Matteo Donega, když porazil Daniela Staniszewského o 20 bodů.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►