MERIDA uvádí nový model ONE-TWENTY pro rok 2024 a rozšiřuje nabídku o ONE-SIXTY FR

MERIDA uvádí nový model ONE-TWENTY pro rok 2024 a rozšiřuje nabídku o ONE-SIXTY FR

Datum vydání: 10.10.2023

Horské kolo pro jízdu po horách. To bylo cílem nového ONE-TWENTY – vytvořit jednoduché, ale nesmírně účinné a univerzální kolo, které je silné ve stoupání, perfektně zvlá​dá terén, nebojí se ani náročnějších sjezdů, a přitom je zábavné, cenově dostupné a díky spolehlivé a nekomplikované konstrukci se o něj snadno pečuje.  


Když se ohlédneme za dlouhou historií „všeuměla“ v řadě MERIDA a za poslední významnou evolucí, která proběhla v roce 2019, bylo na čase, aby ONE-TWENTY využila nejnovějších inovací a udržela tak oblíbené trailové kolo s nižším zdvihem na špičkové úrovni.
 


V praxi to znamená zvýšení zdvihu na 130 mm vepředu i vzadu a použití osvědčeného systému odpružení P-FLEX pro jednoduchou, lehkou, bezúdržbovou a nesmírně efektivní konstrukci. Využili jsme také naše zkušenosti s výrobou hliníkových rámů a zaměřili se na vytvoření odolné, ale cenově příznivé řady kol v kombinaci s cenově dostupnou, ale výkonnou výbavou ideální pro daný účel.
 

Geometrie nového modelu ONE-TWENTY prošla také několika zásadními změnami: úhel sedlové trubky se změnil na 78,5°, tím jsme dosáhli ideálního posedu pro efektivní šlapání a stoupání, a hlavový úhel se snížil na 66° pro větší stabilitu na trati, zatímco dosah (reach) narostl u všech velikostí. 
 


Použili jsme také nový systém výběru velikosti AGILOMETER založený na dosahu (reach), který jezdcům umožňuje vybrat si velikost kola spíše na základě požadovaných jízdních vlastností než na základě délky sedlové trubky/výšky jezdce. Dlouhé kolo pro větší stabilitu, kratší pro větší obratnost, anebo zvolíte střední velikost pro vyvážení obojího.
 

Kromě toho je ONE-TWENTY vybavena integrovaným vedením kabeláže WIRE PORT, upevňovacími body pro dvě láhve, trailovým držákem MERIDA a průměrem sedlové trubky 34,9 mm pro nejnovější teleskopické sedlovky s dlouhým zdvihem. 
 

Jeden rám, dvě kola
 

Zatímco nové kolo je velmi schopným univerzálem, na stejném rámu jsme vytvořili také model NINETY-SIX LITE. Díky zadnímu tlumiči a vidlici s kratším zdvihem a komponentům zaměřeným na maratony máme nyní cenově dostupnější alternativu k velmi oblíbenému karbonovému modelu NINETY-SIX.  
 

ONE-SIXTY FR
 

Druhou novinkou, kterou představujeme, je upravený model ONE-SIXTY FR, který se od standardní produkce tohoto celoodpruženého kola liší především v použitém tlumiči – ten je totiž vybaven vinutou pružinou.
 

Tento model využívá osvědčený hliníkový rám typu LITE a nabídne také vyšší zdvih vidlice i zadního odpružení, které doplňuje „mullet“ osazení s menším 27,5“ kolem vzadu. Abychom vyšli vstříc požadavkům na cenově dostupné kolo, zaměřili jsme se na získání co nejlepšího odpružení, plášťů a brzd, nikoliv na vyladěné přehazovačky nebo lehkou výbavu, která má nižší životnost.

Zvýšili jsme zdvih předního kola na 180 mm s 29" kolem. To je pak spojeno se 171mm zdvihu vzadu, což zajišťuje super pružný výkon bez kompromisů. Zadní část využívá naše osvědčené kinematické odpružení FAST, které poskytuje perfektní podporu jezdcům všech kategorií.
 

Jistotu na trati dodají pláště Continental Kryptotal, které jsou připravené pro bezdušový provoz a samozřejmě také brzdy ve čtyřpístkovém provedení s velkými 220mm kotouči. Vše doplňuje teleskopická sedlovka MERIDA s rozsahem 30–230 mm. 
 
Zdroj a foto: TZ Merida


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí