MERIDA uvádí nový model ONE-TWENTY pro rok 2024 a rozšiřuje nabídku o ONE-SIXTY FR

MERIDA uvádí nový model ONE-TWENTY pro rok 2024 a rozšiřuje nabídku o ONE-SIXTY FR

Datum vydání: 10. 10. 2023

Horské kolo pro jízdu po horách. To bylo cílem nového ONE-TWENTY – vytvořit jednoduché, ale nesmírně účinné a univerzální kolo, které je silné ve stoupání, perfektně zvlá​dá terén, nebojí se ani náročnějších sjezdů, a přitom je zábavné, cenově dostupné a díky spolehlivé a nekomplikované konstrukci se o něj snadno pečuje.  


Když se ohlédneme za dlouhou historií „všeuměla“ v řadě MERIDA a za poslední významnou evolucí, která proběhla v roce 2019, bylo na čase, aby ONE-TWENTY využila nejnovějších inovací a udržela tak oblíbené trailové kolo s nižším zdvihem na špičkové úrovni.
 


V praxi to znamená zvýšení zdvihu na 130 mm vepředu i vzadu a použití osvědčeného systému odpružení P-FLEX pro jednoduchou, lehkou, bezúdržbovou a nesmírně efektivní konstrukci. Využili jsme také naše zkušenosti s výrobou hliníkových rámů a zaměřili se na vytvoření odolné, ale cenově příznivé řady kol v kombinaci s cenově dostupnou, ale výkonnou výbavou ideální pro daný účel.
 

Geometrie nového modelu ONE-TWENTY prošla také několika zásadními změnami: úhel sedlové trubky se změnil na 78,5°, tím jsme dosáhli ideálního posedu pro efektivní šlapání a stoupání, a hlavový úhel se snížil na 66° pro větší stabilitu na trati, zatímco dosah (reach) narostl u všech velikostí. 
 


Použili jsme také nový systém výběru velikosti AGILOMETER založený na dosahu (reach), který jezdcům umožňuje vybrat si velikost kola spíše na základě požadovaných jízdních vlastností než na základě délky sedlové trubky/výšky jezdce. Dlouhé kolo pro větší stabilitu, kratší pro větší obratnost, anebo zvolíte střední velikost pro vyvážení obojího.
 

Kromě toho je ONE-TWENTY vybavena integrovaným vedením kabeláže WIRE PORT, upevňovacími body pro dvě láhve, trailovým držákem MERIDA a průměrem sedlové trubky 34,9 mm pro nejnovější teleskopické sedlovky s dlouhým zdvihem. 
 

Jeden rám, dvě kola
 

Zatímco nové kolo je velmi schopným univerzálem, na stejném rámu jsme vytvořili také model NINETY-SIX LITE. Díky zadnímu tlumiči a vidlici s kratším zdvihem a komponentům zaměřeným na maratony máme nyní cenově dostupnější alternativu k velmi oblíbenému karbonovému modelu NINETY-SIX.  
 

ONE-SIXTY FR
 

Druhou novinkou, kterou představujeme, je upravený model ONE-SIXTY FR, který se od standardní produkce tohoto celoodpruženého kola liší především v použitém tlumiči – ten je totiž vybaven vinutou pružinou.
 

Tento model využívá osvědčený hliníkový rám typu LITE a nabídne také vyšší zdvih vidlice i zadního odpružení, které doplňuje „mullet“ osazení s menším 27,5“ kolem vzadu. Abychom vyšli vstříc požadavkům na cenově dostupné kolo, zaměřili jsme se na získání co nejlepšího odpružení, plášťů a brzd, nikoliv na vyladěné přehazovačky nebo lehkou výbavu, která má nižší životnost.

Zvýšili jsme zdvih předního kola na 180 mm s 29" kolem. To je pak spojeno se 171mm zdvihu vzadu, což zajišťuje super pružný výkon bez kompromisů. Zadní část využívá naše osvědčené kinematické odpružení FAST, které poskytuje perfektní podporu jezdcům všech kategorií.
 

Jistotu na trati dodají pláště Continental Kryptotal, které jsou připravené pro bezdušový provoz a samozřejmě také brzdy ve čtyřpístkovém provedení s velkými 220mm kotouči. Vše doplňuje teleskopická sedlovka MERIDA s rozsahem 30–230 mm. 
 
Zdroj a foto: TZ Merida


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Cykloskokanem 2023 je Ostrava. Jen letos investovala do cyklo 160 milionů Kč
6. 12. 2023 | Kategorie: ostatní
Historicky druhým městem, které získalo titul Cykloskokan Do práce na kole, se letos stala Ostrava. Titul oceňuje město, které v posledním roce až 2 letech udělalo významný pokrok v oblasti cyklodopravy.
Duše vs. bezdušáky
1. 12. 2023 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, kdy vyhodit duše z kol, a kdy ne.
STEVENS E-Inception AM 8.7.1. GTF - dobrodružství s pohonem Bosch
28. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch a chytrou integrací „The smart systému“.
Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry,
24. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023.
ATT Investments nabírá směr Španělsko
24. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně navázalo v tomto týdnu druhé týmové soustředění, tentokrát v Penzionu Amenity v Horních Věstonicích.
Black Friday Marzocchi slevy až 35%
21. 11. 2023 | Kategorie: ostatní
BLACK FRIDAY výprodej právě začal a je čas využít nejlepší nabídky na modernizaci odpružení v tomto roce.
Expres CZ - Tufo Team Kolín na Stevens na Toi Toi Cupu v Rýmařově
17. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Na svatého Martina pokračoval cyklokrosový pohár TOI TOI CUP závodem v Rýmařově.
ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky
10. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evropskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.
Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!
6. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
Stevens Tabor
2. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel bike Stevens Tabor nemá daleko od cyklokrosového speciálu. Samotné jméno odkazuje na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře, které se zde pojede opět od 2. do 4. února 2024.
Na ME v cyklokrosu jede 22 českých reprezentantů
26. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros
Početná výprava čítající 22 jmen bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu, které proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.
Nové Bianchi Specialissima
23. 10. 2023 | Kategorie: silniční
Bianchi zveřejnilo aktualizaci modelu Specialissima. Je to více všestranný stoupací stroj než kdy předtím, ale nenechte se zmást slovem "všestranný".
» více novinek a videí
 
Reklama 
►