MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul

MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul

Datum vydání: 22. 7. 2022

Biker Ondřej Cink bude na „domá​cí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.

„Tak už jsme tři. Jsme rodina. Naše úžasná holčička se rozhodla přijít na svět trochu dřív, hned jak jsem se vrátil do Čech a dřív, než zase odjedu, abych u toho mohl být,“ napsal Cink na sociálních sítích pod fotku prvorozeného potomka.

Na sobotní závod mužské elity se hodně těší.

„Jsem hrozně pyšný na místní organizátory a na to, co se jim podařilo ve Stupně vybudovat. Na těchto tratích jsem jezdil už od malička, kdy tu skoro nic nebylo a teď se tu pojede mistrovství republiky. Jsem nadšený a moc se na tento mistrák těším,“ řekl Cink, který pochází z nedalekého Újezda u Svatého Kříže.

Pokud zvítězí, získá čtvrtý titul v řadě a celkově šestý. Rekordmanem v počtu titulů je Jaroslav Kulhavý (7), který ani letos nebude chybět na startu.

 

Program šampionátu otevřou už v pátek štafety, v sobotu se pojede o tituly v cross country v kategoriích od kadetů až po mužskou a ženskou elitu. Nejlepší ženy se vydají na trať ve 13.30 hod., muži odstartují svůj závod o dvě hodiny později. V neděli budou na domácím šampionátu bojovat nejmladší kategorie.

„Na mistrovství republiky ve Stupně se těšíme. Místní organizátoři pořádání tohoto svátku pojali velmi zodpovědně s vysokým nasazením, přichystali krásnou trať v nové destinaci a doufáme, že vše vyjde podle očekávání,“ uvedl Josef Dlohoš, předseda komise MTB Českého svazu cyklistiky.

Na sobotní odpoledne je připraven bohatý doprovodný program, k vidění bude bike trialová show Vaška Koláře, autogramiáda Ondřeje Cinka, Beer ride či MČR disco party. Jako každý rok bude probíhat také charitativní dražba, letos se bude dražit mj. podepsaný dres Mathieu van der Poela.

 

Zdroj: ČSC, foto: Michal Červený


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jak vybrat dětské kolo?"
25. 5. 2023 | Kategorie: ostatní
V písecké prodejně CykloŠvec vám poradí, jak vybrat dětské kolo.
Jsi biker? Tak nesmíš chybět na závodě Škoda Auto Dolní Morava
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Seriál Prima CUP míří na Dolní Moravu, kde si pro účastníky připravil své letošní čtvrté klání pod Králickým Sněžníkem.
Úspěšný začátek sezóny 2023 Galaxy CykloŠvec Stevens teamu
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
V prvním cyklistickém závodě sezóny na veletrhu For bikes 2023 v Praze Letňanech v závodě gravel biků zvítězil Jiří Reeh na Stevens Prestige. Andrea Drengubáková ve svém prvním závodě sezóny Blinduro Lipno skončila třetí.
Petruš zkompletoval na Opavsku vítězný hattrick
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Dalším dílem seriálu Prima CUP byl 23. ročník partnerského závodu Silesia Bike Marathon, spadajícího do Škoda Auto Český pohár horských kol v maratonu.
ATT Investments: Třetí místo Diny v Lucembursku a výborný výkon Štočka při Rund um Köln
22. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Jedna skupina závodníků ATT Investments zápolila od středy do neděle na etapovém závodě Fléche du Sud v Lucembursku, druhá se v neděli zúčastnila jednorázového závodu Rund um Köln. 
500+1 kolo - Velká cena Zemako 2023
22. 5. 2023 | Kategorie: dráha
56. ročník etapového bodovacího závodu na dráze Velká cena Zemako 500+1 kolo se letos uskutečnil opět s velkou mezinárodní účastí.
Biková klasika, kde nesmíš chybět! To je 10. června ČEZ Sázava
16. 5. 2023 | Kategorie: MTB
10. června se ve středočeské Sázavě sejde několik stovek bikerů, kteří společně odstartují 23. ročník závodu ČEZ Sázava.
ŠKODA CUP v Kyjově ovládl Michael Boroš!
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Čtvrtý díl ​seriálu ŠKODA Cup - Kyjovské Slovácko vyhrál dnes za celodenního vytrvalého deště Michael Boroš z týmu Elkov Kasper, který přijel do cíle v Kyjově společně se svým týmovým kolegou Matějem Zahálkou. V průběžném hodnocení seriálu je pořadí opačné.
Málokterý tým se při Tour de Hongrie zviditelnil tak jako ATT Investments
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
ATT Investments se při Tour de Hongrie v konkurenci devíti týmů z úrovně World a stejného počtu z úrovně ProTeams zviditelnil tak, že se mu v tomto ohledu mohl rovnat málokterý z týmů. Matúš Štoček získal po úvodní etapě vrchařský dres, ten následně vyměnil za dres nejlepšího v bodovací soutěži.
Čábelická v short tracku devatenáctá, želízko Cink nestartoval
12. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Pátečním short trackem pro elitní kategorie pokračoval Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě.
Holubová sedmá v úvodním závodě SP v short tracku, Zatloukal třináctý
11. 5. 2023 | Kategorie:
Program Světového poháru horských kol v olympijském cross country v Novém Městě na Moravě odstartoval čtvrtečními short tracky pro kategorie do třiadvaceti let.
13. ročník Milčova kolečka
9. 5. 2023 | Kategorie: ostatní
Každoročně 8. května se pořádá v městské části Brno - Bosonohy vzpomínka na legendárního cyklistu Miloše Hrazdíru.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►