Lutych-Bastogne-Lutych - silný Kreuziger míří vysoko

Datum vydání: 20. 4. 2018

Roman Kreuziger má za sebou dvě výborná představení na Amstel Gold Race a Valonském šípu, v neděli by mohl přijít zlatý hřeb na Lutych-Bastogne-Lutych. 

Nejstarší evropský monument a rozhodně jeden z nejnáročnějších závodů světa, Lutych-Bastogne-Lutych, se jede už tuto neděli. Jeho 104. ročník pojme jediný Čech v pelotonu, Roman Kreuziger (Mitchelton-Scott), jako útok na příčky nejvyšší. 

Český cyklista v posledních dvou klasikách předvedl prvotřídní formu - na nedělním Amstel Gold Race bral druhé místo, ve středu zase vystoupal na proslulou stěnu Mur de Huy jako čtvrtý v rámci závodu Valonský šíp. Poslední ardénská klasika v pořadí, Lutych - Bastogne - Lutych, může být třešničkou na dortu v podobě ještě většího úspěchu. 

Loni Kreuziger na "Staré dámě" pracoval pro své parťáky Michaela Albasiniho a Adama Yatese. V letech minulých ale dokázal vyjet hned 4 umístění v top ten, přičemž nejlépe se mu vedlo v letech 2011 a 2015. Tehdy byl čtvrtý, respektive pátý. Letos má velkou šanci svou statistiku vylepšit. Tým mu věří a on bude jeho lídrem. To mimo jiné potvrzuje i parťák, Australan Jack Haig. V rámci týmové strategie ujel na Valonském šípu do úniku, ve kterém vydržel až na Mur a takticky pomohl svému lídrovi. 

"Měli jsme celou dobu v plánu jet ty závěrečné okruhy agresivně protože jsme věděli, že má Roman dobré nohy... Roman je teď v super formě a to je skvělé, protože v neděli můžeme jít na Lutych-Bastogne-Lutych se skutečným favoritem na vítězství..."

A věří si i samotný Kreuziger:

"Pro mě osobně je čtvrté místo na Mur de Huy výborné a velice dobrá známka formy. Je to potvrzení, že v neděli mohu být klidný a soustředěný, protože mám na podium."


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   


Aktuální novinky a videa

Dvojice Kulhavý-Gaze šestí v první etapě Cape Epic
18. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Švýcarská dvojice Nino Schurter a Lars Forster pokračují ve vedení Cape Epic.
Tři Češi v TOP 10 v prologu na Cape Epic
17. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Ondřej Cink se španělským parťákem Sergiem Manteconem skončili na třetím místě v prologu největšího etapového závodu horských kol Cape Epic.
Akademie Romana Kreuzigera sní o dalším Čechovi ve World Tour
16. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Cyklistická akademie Romana Kreuzigera vstoupila do druhé sezóny. A v půlce března oslavila rok od svého vzniku. „Nový jezdec World Tour? Ano, je to náš sen. Ale cesta k tomu je dlouhá,“ říká Petr Kubias, šéf týmu.
Kolo Jaroslava Kulhavého pro Cape Epic
16. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Prohlédněte si kolo Jaroslava Kulhavého, na kterém vyrazí za obhajobou vítězství na Cape Epic.
Favorit Brno: Kvalitní trénink a první závody v Chorvatsku
15. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Favorit Brno absolvuje v těchto dnech finální tréninkový kemp v chorvatské Poreči. Svěřenci trenéra Františka Trkala už za sebou mají i první dva závody a v závěru týdne je v Chorvatsku čeká třetí start.
Finální fáze příprav a první ostrý start závodníků TUFO-PARDUS Prostějov
15. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Elitní tým mužů má za sebou druhé společné soustředění. Za finální přípravou před sezónou se tentokrát vydali na řecký ostrov Rhodos, kde zároveň absolvovali první ostrý start sezóny.
Tirreno začalo vítězstvím týmu Mitchelton-Scott, Majku srazil fanoušek
13. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Nepřízeň počasí doprovázela start italského etapového závodu Tirreno-Adriatico, kde byla na programu týmová časovka na 21,5 kilometrů.
NOVA CUP 2019: Dominik Hašek na startu v Hradci Králové
13. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Již 13. dubna odstartuje úvodní závod seriálu NOVA CUP 2019 a u jeho startu nebude chybět stejně jako v loňském roce legendární hokejový brankář a olympijský vítěz z Nagana 1998 Dominik Hašek.
Český svaz cyklistiky zahájil projekt vzdělávání Cycling University
13. 3. 2019 | Kategorie: ostatní
Vzdělávací projekt Českého svazu cyklistiky Cycling University vzbudil velký zájem.
Světový boxerský šampion má nový silniční speciál
13. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Anthony Joshua, šampion v těžké váze a držitel tří prestižních pásů, si oblíbil cyklistiku jako ideální součást tréninku.
Sagana trápí žaludeční problémy, start na Tirrenu v ohrožení
12. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Petra Sagana postihla žaludeční viróza v dost nevhodnou chvíli.
Trojnásobná mistryně světa v cyklistice spáchala sebevraždu
12. 3. 2019 | Kategorie: dráha
Americká úspěšná reprezentantka Kelly Catlin spáchala sebevraždu.
» více novinek a videí

 
Reklama