Legendární Jiří Ježek vstoupil do Síně slávy ŠKODA Pražského MTB poháru!

Legendární Jiří Ježek vstoupil do Síně slávy ŠKODA Pražského MTB poháru!

Datum vydání: 18. 1. 2021

Světová pandemie zabránila pořadatelům ŠKODA Pražského MTB poháru uskutečnit závěrečný slavnostní večer roku 2020. 

 

Unikátní poháry s pražskou dlažební kostkou obdrželi vítězové poštou a jejich jména budou zdobit obří pohárovou trofej, stejně jako tomu je v případě pohárových vítězů minulých ročníků.

 

Tím ale vyhlašování roku 2020 nekončí. Jak velí tradice pražské soutěže v olympijském cross country horských kol pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem, pořadatelé udělují ještě další, prestižní ceny pro „objev roku“, „trenéra roku“ a osobnost, která bude uvedena do Síně slávy ŠKODA Pražského MTB poháru.
 

 

Uvedené ceny pro rok 2020 získávají:

 

Objev roku: Daniel Kovář

Trenér roku: Jiří Štěpáník

Síň slávy: Jiří Ježek

 

Objevem roku 2020 je začínající nadšený cyklista Daniel Kovář z týmu Expres cz. Tufo Team Kolín. Malý Daniel dominoval startovnímu poli kategorie jezdců 5 – 6 let a v konkurenci 46 jezdců dokázal zvítězit ve všech pohárových závodech.

 

Cenu Trenér roku, každoročně uděluje Viktor Zapletal, trenér českého reprezentačního týmu horských kol a mimo jiné i osobní trenér olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého a paralympijského vítěze Jiřího Ježka. Uznávaná trofej míří tento rok do pražské Dukly a získává jí mladý trenér bikové skupiny dětí a mládeže Jiří Štěpáník. Jeho tým žáků a kadetů v průběhu celého roku obsazoval přední příčky na nejvyšších českých závodech nejenom horských kol. Svůj výkonnostní progres pak svěřenci Jirky Štěpáníka dokázali zúročit i v nejdůležitějších závodech, mistrovství republiky horských kol, ale také na silnici, dráze a v cyklokrosu.

  

Do Síně slávy vstupuje další z legend české a světové cyklistiky. K trenérovi Pavlu Vršeckému, mnohonásobné světové medailistce Bohunce Lomové, cyklokrosařovi Miloslavovi Kvasničkovi a legendárnímu komentátorovi Jindřichu Pulmanovi se přidává šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa, čtyřnásobný vítěz světového poháru, mistr Evropy, držitel světového i paralympijského rekordu ve stíhacím závodě na dráze a nejúspěšnější handicapovaný cyklista světové paralympijské historie, Jiří Ježek. 

Zdroj: TZ SKC Praha, Foto: Michal Červený


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Návrat Favoritu Brno ze soustředění ve Španělsku
23. 2. 2021 | Kategorie: silniční
Cyklisté silničního týmu mužů Favoritu Brno se vrátili z třítýdenního kempu ve španělské Esteponě, kde našli ideální podmínky pro trénink na kolech Stevens.
Nedostupnost kol v roce 2021: Můžete čekat třeba až do léta
19. 2. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Podívejte se na video, kde Trail Hunter otevře problematiku nedostupnosti kol.
Festka a CHATTY představili kolekci triček a mikin nejen pro cyklisty
12. 2. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Český výrobce prémiových silničních kol Festka se spojil s přední českou módní značkou CHATTY a společně připravili limitovanou kolekci merchandisingu Festka x CHATTY v podobě triček a mikin nejen pro vášnivé cyklisty.
Představujeme dres Favoritu Brno na sezónu 2021
7. 2. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Favorit Brno představuje dres na sezónu 2021, který stejně jako v minulém roce vyrobila firma JER53Y.
Jaroslav Kulhavý v týmu Česká spořitelna - Accolade
6. 2. 2021 | Kategorie: MTB
Dvojnásobný olympijský medailista ​Jaroslav Kulhavý mění dres.
Registrace do ŠKODA eCUP 2021 spuštěna!
4. 2. 2021 | Kategorie: ostatní
Start prvního závodu ze seriálu virtuálních cyklistických závodů ŠKODA eCUP 2021 se rychle blíží.  Soutěž se skládá ze čtyř on-line závodů a do celkového pořadí ŠKODA eCUPu se započítají tři nejlepší výsledky. První závod pojmenovaný Toskánsko je na programu již 11. února.
Charitativní dražba na podporu 12leté hendikepované sportovkyně Alex Borské!
1. 2. 2021 | Kategorie: ostatní
Chceme vás tímto informovat o charitativní dražbě podepsaných cyklistických dresů Kateřiny Nash, Jitky Čábelické, Karly Štěpánové a Petra Vabrouška, jejíž celý výtěžek půjde na dobrou věc. Podpoříte tím 12letou Alex při cestě za jejím velkým životním snem!
ŠKODA eCUP 2021 - Seriál virtuálních cyklistických závodů
1. 2. 2021 | Kategorie: ostatní
Všichni si uvědomujeme, že to, co ještě před rokem bylo bráno jako okrajová záležitost případně hudba budoucnosti, doba „covidová“ v řadě oblastí, a sport nevyjímaje, posunula během krátké doby do reality a každodenní činnosti.
Nejoblíbenější kola Festka v roce 2020 mezi fanoušky značky na Instagramu
26. 1. 2021 | Kategorie: silniční
Česká technologická firma Festka, která se specializuje na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů nejvyšší kvality, zaznamenala v minulém roce zvýšený zájem o svá kola, a to nejenom v počtu vyrobených kol, ale také v zájmu o značku na sociálních sítích a v médiích.
GoPro: Top 10 Mountain Bike
26. 1. 2021 | Kategorie: MTB
Výběr TOP 10 od GoPro.
Reprezentace MTB juniorů a U23 v plné přípravě na Mallorce
23. 1. 2021 | Kategorie: MTB, silniční
Navzdory mnoha logistickým problémům a koronavirovým komplikacím odcestoval tým Reprezentace MTB kategorií junior a U23 na společné soustředění na Mallorce.
Dohoda s UCI rozšiřuje v roce 2021 cyklistickou nabídku Eurosportu
20. 1. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Eurosport pokračuje v upevňování svého postavení tzv. Domova cyklistiky a pro rok 2021 si od Evropské vysílací unie (EBU) zajistil řadu práv na vysílání světových akcí Mezinárodní cyklistické unie (UCI).
» více novinek a videí

 
Reklama 
►