Lapierre Zesty 2024: Nová éra trailového dobrodružství

Lapierre Zesty 2024: Nová éra trailového dobrodružství

Datum vydání: 31.05.2024

Lapierre představil zcela novou verzi svého oblíbeného all-mountain kola Zesty pro rok 2024. Tento model přináší řadu inovací a vylepšení, které ocení jak profesionální jezdci, tak nadšení amatéři. 

Nový model Zesty CF 2024 je čistokrevný all-mountain bike, který se snaží posunout hranice toho, co je možné na horském kole. Od svého prvního uvedení na trh v roce 2007 byl model Zesty koncipován jako stroj pro zábavu na singletrailech, překonávání náročných překážek, rychlé zdolávání kopců a vzrušující skoky při ještě rychlejších sjezdech. A nový Zesty CF 2024 pokračuje v této tradici...
Hlavní Vylepšení

Nový Zesty se může pochlubit přepracovaným rámem s moderní geometrií, která poskytuje lepší stabilitu a ovladatelnost na různorodých trailech. Geometrie rámu je nyní progresivnější, s delším reach a položenějším hlavovým úhlem, což zajišťuje lepší stabilitu při vysokých rychlostech a v technických sekcích​.Materiály a Konstrukce

Rám je vyroben z vysoce kvalitního karbonu, což zajišťuje nízkou hmotnost a vysokou tuhost. Lapierre také integroval nový systém odpružení, který kombinuje vzduchový tlumič a optimalizované kinematiky pro lepší tlumení nárazů a citlivější reakce kola na terén​​.Komponenty

Zesty přichází s prvotřídními komponenty, které zahrnují vidlice a tlumiče od renomovaných výrobců jako je RockShox nebo Fox. Kolo je osazeno 1x12 pohonem, což poskytuje široký rozsah převodů pro zvládnutí jak prudkých stoupání, tak rychlých sjezdů. Brzdy od značky Shimano nebo SRAM zajišťují spolehlivý brzdný výkon za všech podmínek​.

Nový model je propagován jako "čistě all-mountain" kolo, které má ambici posunout hranice MTB. Nabízí 150 mm zdvihu vpředu i vzadu a umožňuje použití jak 29" kol, tak i kombinovaných kol díky speciálnímu přehazovacímu FlipChipu, který umožňuje obě konfigurace na stejném rámu.Design a Geometrie

Kromě technických specifikací je nový Zesty také vizuálně atraktivní. Moderní design s čistými liniemi a výraznými grafickými prvky činí toto kolo nejen výkonným, ale i stylovým doplňkem pro každého cyklistu​.

Co se geometrie týče, nový Zesty prošel důkladnou modernizací, přičemž jeho rozvor se zvětšil o 20 mm a rozvor kol o 30 mm oproti předchozí verzi. Úhel sedla byl zároveň zmenšen o 3,7 stupně. V neposlední řadě byla zkrácená horní trubka (od 5 mm do 49 mm od velikosti S po XL) a delší reach (+20 mm u všech velikostí), což přispívá k vyvážení hmotnosti ve větších rázech.Cena a Dostupnost

Nový Lapierre Zesty 2024 bude dostupný v několika variantách, aby vyhověl různým potřebám a rozpočtům jezdců. Cena se bude lišit v závislosti na konkrétní konfiguraci a použitých komponentech.

Závěrem lze říci, že Lapierre Zesty 2024 představuje významný krok vpřed ve vývoji all-mountain kol. Díky svým vylepšením a inovacím bude jistě lákat mnoho cyklistických nadšenců hledajících spolehlivé a výkonné kolo pro náročné trailové ježdění​​.
Autor: Tým CykloRepublic
Foto: Lappierre


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí