Kulhavý šetřil ruku. Schurter to měl dobře vymyšlený, říká

Kulhavý šetřil ruku. Schurter to měl dobře vymyšlený, říká

Datum vydání: 4. 7. 2016

Jaroslav Kulhavý na světovém šampionátu bikerů v Novém Městě na Moravě opět dokázal, že i po zranění ruky se dokáže vrátit mezi světovou bikovou špičku, když v nedělním závodě nestačil pouze na nyní pětinásobného mistra světa Švýcara Nino Schurtera.

Přestože se stříbrnému Kulhavému nejelo dle představ, ve výjezdech mu maximálně pomáhali čeští fanoušci.

„Diváci byli úplně úžasní, jako každý rok. Letos to bylo ještě lepší, takže jim musím strašně moc poděkovat, protože mě tam hnali. Nejelo se mi úplně dobře, vůbec jsem se nemohl dostat do tempa. Vždycky jsem se to snažil urvat ve výjezdech. Kdyby tam nebyli fanoušci, tak bych se snad v těch kopcích zastavil.“


Kulhavého zranění ruky ale stále eliminovalo, převážně ve sjezdech, které nemohl jet stoprocentně, naopak ve výjezdech se cítil dobře.

„V té technice to bylo slabší. Nevím, možná to je způsobené tím zraněním, že jsem se většinu závodu do té techniky nedostal. Spíš jsem šetřil ruku. Z kopce to nebylo ono a do kopce jsem tam byl možná silnější než Julien, který je ve stoupání snad nejlepší na světě, i když pro něj byly krátký. Je to dobrý výhled, i když ty nohy nebyly, jaké byly. Před Riem je to možná dobré znamení, že alespoň tu formu, co se týče výjezdů, mám dobrou.“

Švýcarský jezdec si vybral správný moment na svůj atak a Kulhavý tak nestihl zareagovat.

„Nino byl dneska nejsilnější. Jak jsem střídal po těch dvou kolech, když jsem to táhnul, řekl jsem si, že si odpočnu, ale Nino zrovna nastoupil. Byl to od něj nejlépe vymyšlený moment, kdy to mohl udělat. Nebyl jsem schopný reagovat. Bylo rozhodnuto. Dneska jsem se opravdu nemohl dostat do rytmu. Strašně jsem to tam tahal, nebyl to úplně příjemný závod. Jsem strašně rád i za tu stříbrnou medaili.“

Kulhavý se na domácí světový šampionát připravil stoprocentně, přesto přiznává, že zlepšit se dá stále ve všem.

„Samozřejmě dá se zapracovat úplně na všem, ale vždycky to je pak otázka jednoho dne, takže je to strašně těžký. Já si myslím, že jsem se na dnešek připravil na sto procent. Každý den tomu trošku něco chybí a může být samozřejmě lepší. Takže já se na tom budu snažit zapracovat.“

K výkonu Kulhavého se rovněž vyjádřil i reprezentační trenér Viktor Zapletal.

„Ta naše sezona nezačínala úplně nejlíp. Přestože byl Jarda v únoru možná ve své životní kondici, po zlomenině ruky, která vypadala ze začátku velmi komplikovaně a také komplikovaná byla, jsme začínali úplně od začátku. Tohle je obrovská satisfakce.“

 „Ta ruka ještě není stoprocentní, Jára má limit ve sjezdech. Řekl bych, že v tuto chvíli jede tak na 90 %, ale to se zlepší, do Ria to bude v pořádku,“ dodává Zapletal.

Foto: Filip Švestka


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

aNti Corona Cup je v cíli, vítězové získají unikátní pohár!
4. 6. 2020 | Kategorie:
aNti CORONA CUP, prestižní forma závodů horských kol v individuálních jízdách na čas na vyznačených okruzích olympijského cross country v době koronavirové pandemie je u konce.
V neděli startuje ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár!
3. 6. 2020 | Kategorie: MTB
V neděli 7. června 2020 odstartuje do své osmé sezóny ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár závodem v Beckově.
Odešla legenda - Jaromír Žák
3. 6. 2020 | Kategorie: ostatní
Ve věku 86 let  zemřel dlouholetý cyklistický trenér československé dráhové cyklistiky z 80 let minulého století, pan Jaromír Žák.
Petr Leták: Z 10% Sportovcem - květen
1. 6. 2020 | Kategorie: MTB, ostatní
Pokračování projektu ​Petra Letáka: Z 10% Sportovcem.
8 důvodů, proč si koupit kolo!
31. 5. 2020 | Kategorie: ostatní
Právě teď je ten nejlepší čas na pořízení kola! Pokud vás k tomuto kroku nepřesvědčilo krásné počasí ani konec karantény, přečtěte si těchto 8 pádných argumentů, proč byste nákup bicyklu neměli odkládat už ani minutu!
Registrace ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru bude spuštěna ve čtvrtek 28.5. v 11:00 hodin!
27. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Online registrace ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru bude spuštěna ve čtvrtek 28. května 2020 v 11:00 hodin.
Stevens Jihočeský MTB pohár 2020
26. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Stevens Jihočeský MTB pohár se pojede i v letošním roce.
Trénink na trase ŠKODA AUTO Sázava s Ondřejem Cinkem
24. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Zveme tě v sobotu 6. června na tréninkovou projížďku a kontrolu trasy ŠKODA AUTO Sázava.
STEVENS JURA 2020: Plně nabito i v základu
24. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Pořídit si základní specifikaci kola často přináší mnoho kompromisů, se kterými se cyklista musí smířit a oželené si časem dokoupit.
Kulhavý zdolal Everest za deset hodin, pro Českou olympijskou nadaci pomohl vybrat zatím čtvrt milionu
23. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Potřinácté vystoupal na Lysou horu, tentokrát dojel až na úplný vrchol, kde na něj čekali všichni parťáci, řada přátel i kolemjdoucích. Bylo 17:32 a olympijský vítěz v cross country na horských kolech Jaroslav Kulhavý právě dokončil svůj „výstup na Everest“.
Metrostav handy cyklo maraton se nevzdává ani letos!
21. 5. 2020 | Kategorie: ostatní
Již 28. července 2020 odstartuje jeden z nejdelších cyklistických závodů v Česku. Oproti předchozím ročníkům bude ten letošní zcela výjimečný nejen pro závodní týmy svým průběhem, ale také pro fanoušky, kteří budou moci sledovat celou akci on-line.
Biker Kulhavý pojede na kole na „Everest“, aby pomohl sportovat dětem. Zapojit se na dálku může každý
21. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Na start se postaví v půl šesté ráno. Třináctkrát za jeden den bude v pátek 22. května 2020 stoupat na vrchol Lysé hory, dominanty Beskyd.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►