Kulhavý představil tým Ostra - Multicraft Čeladná

Kulhavý představil tým Ostra - Multicraft Čeladná

Datum vydání: 19. 4. 2023

Působení Jaro​slava Kulhavého ve vrcholovém sportu letos dostalo úplně nový rozměr. Poté, co se rozhodl přijmout novou výzvu v podobě účasti v závodech světového poháru v terénním triatlonu Xterra, přichází legenda světového MTB s další novinkou.

Tou je založení vlastního týmu Ostra - Multicraft Čeladná, ve kterém bude zároveň sám působit.

V týmu bude Jaroslavu Kulhavému sekundovat šest závodníků z mládežnických kategorií a několik hobby jezdců. Funkci realizačního týmu bude plnit několik rodičů a zkušenějších cyklistů, pro které je spojení se jménem olympijského vítěze z Londýna srdeční záležitostí.

Samotný Jaroslav Kulhavý ke vzniku týmu dodává:

“Byl jsem rozhodnut, že v cyklistice zůstanu i po konci profesionální kariéry. Po dlouhodobém naléhání přátel z blízkého okolí jsem se rozhodl za podpory obce Čeladná založit nový tým, ve kterém by našli podporu zejména mladí jezdci se zaměřením na horskou a silniční cyklistiku.”

Cíle pro letošní sezónu vidí nestor českého MTB následovně:

“V letošním roce chceme absolvovat co nejvíce závodů na silnici a MTB, přičemž prioritou budou podniky českého a slovenského poháru a soutěže konané v moravskoslezském regionu. Hlavním cílem sezóny nejsou ani tak výsledky, jako snaha o dosažení optimálního chodu týmu a vytvořit tak mladým cyklistům profesionální podmínky pro jejich rozvoj.”

Manažer týmu Jaromír Pytel pak ještě doplnil:

“V budoucnu bychom se samozřejmě chtěli pohybovat v popředí výsledkových listin zejména v mládežnických soutěžích a nevylučujeme ani angažmá některého z talentovaných jezdců z jiného týmu. Primární zaměření by se však mělo týkat výchovy vlastních svěřenců a tvořit pomyslný odrazový můstek do světa opravdové cyklistiky. Jako silný motivační faktor určitě budou fungovat společné tréninky s Jardou Kulhavým, od kterého mohou mladí čerpat zkušenosti a informace, které jsou pro většinu ostatních nedosažitelné.”

Zdroj: TZ Ostra - Multicraft Čeladná, foto: Jan Brychta
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►