Kristýna Zemanová si v písčitém Zonhovenu vybojovala páté místo

Datum vydání: 07.01.2024

Česká cyklokrosová jednička Kristýna Zemanová vybojovala v Belgickém Zonhovenu páté místo. První místo vybojovala, již po třetí za sebou, Puck Pieterseová z Nizozemska.

Od vítězky závodu Puck Pieterseové ji dělila necelá minuta a půl, na bronz ztratila 43 sekund. Ačkoli Zemanová v průběhu závodu usilovala o čtvrtou příčku, bohužel se jí to nepodařilo, zaostala o pět sekund za Annemarie Worstovou z Nizozemska.

V kategorii do 23 let obsadila Zemanová druhé místo hned za Britkou Zoe Bäckstedtovou.

Puck Pietersovou hned v prvním kole postihl defekt, díky čemuž ztratila kontakt s čelem závodu. Toho ihned využila Lucinda Brandová, která cílem prvního okruhu jela osamoceně v čele závodu. Avšak před polovinou závodu po jednom z písčitých sjezdů měla těžký pád, obličejem dopadla na tvrdý podklad a se zlomeným nosem závod ukončila. To pomohlo dostat se zpět do čela Pietersové, kde se udržela až do cíle.

Julia Kopecká se v začátku závodu držela kolem dvacáté pozice, v průběhu závodu se však začala propadal a závod dokončila na 33. místě, o čtyři pozice dojela za ní dojela Bára Jeřábková.

Van der Poel zvítězil s náskokem 20 sekund před Jorisem Nieuwenhuisem, třetí dojel domácí Laurens Sweeck.

Velmi dobrý výsledek zaznamenal i Boroš, který do druhého kola vjižděl na 25. místě. Boroše dělila od vítěze více než dvě a půl minuta, i tak dokázal vybojoval šestnáctou pozici.

Autor: Tomáš Beran - Tým CykloRepublic

Vydařený bikový víkend na Zličíně a pokračování ŠKODA Pražského MTB poháru už ve středu
30.04.2024 | Kategorie: MTB
ŠKODA Pražský MTB pohár pokračoval vydařeným víkendem v téměř ideálním cyklistickém počasí na Zličíně. Závodů se účastnilo velké množství ​bikerů z celé republiky.
Prima CUP na Dolní Moravě nebude jen o cyklistice, užije si ho každý
29.04.2024 | Kategorie: MTB
Dolní Morava se stane již po šesté dějištěm seriálu horských kol Prima CUP a jak už zde bývá zvykem, cyklistika nebude pouze jedinou možností, jak si užít druhý červnový víkend.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (29.4-5.5.2024)
29.04.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Nový týden, nová vlna slev! Přinášíme Vám čerstvou dávku výhod a jedinečných příležitostí. Pojďte s námi objevovat nejnovější a nejatraktivnější nabídky týdne.
Otevření cyklistické sezony 2024 Tatranu Kohoutovice
28.04.2024 | Kategorie: ostatní
Dne 27. dubna otevřeli cyklisté Tatranu Kohoutovice novou sezonu.
Canyon Neuron:ONfly – Elektrizující jízda nové generace!
26.04.2024 | Kategorie: MTB
Canyon představuje svůj nejnovější model elektrického horského kola, Neuron:ONfly 2024. Tento model přináší řadu inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné dosáhnout s elektrickým horským kolem.