Kristýna Zemanová Královnou cyklistiky 2023

Kristýna Zemanová Královnou cyklistiky 2023

Datum vydání: 19.01.2024

Stejně jako vloni získala korunu pro Krále cyklistiky žena. Po Ivetě Miculyčové ovládla anketu Českého svazu cyklistiky cyklokrosařka Kristýna Zemanová a stala se Královnou cyklistiky za rok 2023.

„Je to pro mě obrovská čest a jsem moc šťastná. Trofej pro Krále cyklistiky je takový krásný bonus k životnímu roku, kterým pro mě ten minulý určitě byl,“ řekla Kristýna Zemanová.

Druhé místo v anketě obsadil vicemistr světa v MTB maratonu Martin Stošek, třetí skončila v absolutním pořadí mistryně Evropy v disciplíně Freestyle BMX Iveta Miculyčová.

 

Dvacetiletá Zemanová je jednou z největších hvězd současného českého cyklokrosu. Vloni získala shodně bronz na mistrovství světa i Evropy v kategorii U23 a přidala také titul mistryně republiky.

„Navíc jsem se posunula i ve Světovém poháru a dokázala jsem si, že se můžu rovnat s nejlepšími a stále se zlepšovat,“ přiznala Královna cyklistiky za rok 2023.

Slavnostní vyhlášení ve Velké Dvoraně Veletržního paláce v Praze si velmi užívala.

„Je to fajn. Sejdeme se všichni napříč disciplínami, jsme v šatech, je to takové noblesní. Vlastně odměna, že se vidíme jinak než v dresech. Je to zpestření, které si pokaždé užiju,“ prozradila Zemanová, která bude jednou z největších českých medailových nadějí na únorovém mistrovství světa v Táboře.

Stala se vítězkou 59. ročníku prestižní ankety Českého svazu cyklistiky, která se koná již od roku 1965. Cyklisté tehdy vyhlásili svého krále jako první u nás, ostatní sportovní odvětví se přidala až později. 

 

V rámci galavečera byli vyhlášeni i vítězové za jednotlivé disciplíny. Úspěšný junior Kryštof Král byl nejlepší mezi silničáři, nejlepším jezdcem MTB je vicemistr světa v maratonu Martin Stošek, kategorii BMX ovládla mistryně Evropy Ivety Miculyčová, královnou mezi dráhaři je Veronika Jaborníková, majitelka dvou stříbrných medailí z mistrovství Evropy v kategorii U23. Prvenství mezi cyklokrosaři patří Královně české cyklistiky Kristýně Zemanové, mezi sálovými cyklisty ovládli anketu úspěšní reprezentanti v kolové Radek Adam a Tomáš Horák. Nejlepším para cyklistou je Pavlína Vejvodová, která na mistrovství světa i Evropy na silnici ovládla ve své kategorii jak silniční závod, tak časovku. Nejlepším juniorem byl vyhlášen Adam Bittman, nejlepší juniorkou Adéla Marková, oba reprezentanti v dráhové cyklistice.

 

Do Síně slávy byla uvedena bývalá úspěšná reprezentantka v dráhové cyklistice Iva Zajíčková.

 

Český svaz cyklistiky také slaví v letošním roce 140 let své existence, proto galavečer připomněl nejen úspěchy předchozího kalendářního roku, ale umožnil divákům prostřednictvím zajímavých příběhů nahlédnout i do historie jednoho z nejstarších sportovních svazů u nás. Každá disciplína byla uvedena vzpomínkami zajímavých osobností, např. Jána Svorady, Jaroslava Kulhavého, bratrů Jana a Jindřicha Pospíšilových a dalších velikánů české cyklistiky.

 

Hlavními partnery galavečera večera byly společnost ŠKODA AUTO a.s. – generální partner Českého svazu cyklistiky, společnost Sazka a.s. – exkluzivní partner Českého svazu cyklistiky a Národní sportovní agentura – institucionální partner Českého svazu cyklistiky.

 

Výsledky ankety Král cyklistiky 2023: 

1. Kristýna Zemanová, 2. Martin Stošek, 3. Iveta Miculyčová.

 

Disciplíny:

BMX

Juniorka – Sabina Košárková

Junior – Jakub Cidlinský 

Žena – Iveta Miculyčová (absolutní vítěz disciplíny)

Muž – Marek Neužil

 

Cyklokros

Juniorka – Kateřina Douděrová

Junior – Václav Ježek

Žena – Kristýna Zemanová (absolutní vítěz disciplíny)

Muž – Michael Boroš

 

Dráhová cyklistika

Juniorka – Adéla Marková

Junior – Adam Bittman

Žena – Veronika Jaborníková

Muž – Martin Čechman

 

MTB

Juniorka – Eliška Hanáková

Junior – Ondřej Novotný

Žena – Adéla Holubová

Muž – Martin Stošek (absolutní vítěz disciplíny)

 

Paracyklistika

Žena – Pavlína Vejvodová (absolutní vítěz disciplíny)

Muž – Patrik Jahoda 

 

Sálová cyklistika

Juniorka – Julie Tůmová

Junior – Kryštof Nečas

Žena – Michaela Vosičková

Muž – Radek Adam, Tomáš Horák (absolutní vítěz disciplíny)

 

Silniční cyklistika

Juniorka – Kateřina Douděrová

Junior – Kryštof Král (absolutní vítěz disciplíny)

Žena – Kristýna Burlová

Muž – Mathias Vacek

 

Nejlepší junior: Adam Bittman, nejlepší juniorka: Adéla Marková. 

 

Síň slávy ČSC: Iva Zajíčková

 

Foto: Michal Červený, zdroj: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Čeští bikeři otevřeli Cyprus Sunshine Cup úspěšně!
23.02.2024 | Kategorie: MTB
Cyprus Sunshine Cup 2024 rozproudil vášeň a napětí mezi nadšenými fanoušky horských kol! První ze série tří závodů odstartoval ve středu 21. února na malebném ostrově Kypr. 
Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
» více novinek a videí