Kreuziger druhý na Amstel Gold Race!

Datum vydání: 15. 4. 2018

Roman Kreuziger předvedl výborný bojovný výkon na první ardénské klasice sezony a bere druhé místo, když prohrál spurterský souboj s Dánem Michaelem Valgrenem. 

Roman Kreuziger (Mitchelton-Scott) dnes předvedl parádní bojovný výkon na Amstel Gold Race, závodě, který už v roce 2013 dokázal vyhrát. Dnes bohužel nestačil na dánského soupeře a bývalého parťáka ze stáje Tinkoff, Michaela Valgrena (Astana) a bere i tak parádní druhé místo. Třetí příčka patří dalšímu minulému vítězi a rovněž bývalému kolegovi českého cyklisty (jezdili spolu v Astaně), Italovi Enrico Gasparottovi (Bahrain-Merida). 

Rodák z Moravské Třebové, Kreuziger, se pasoval do jedné z hlavních postav závodu posledních několik desítek kilometrů před cílem, kdy byl v kopcích často vidět na špici. Šestadvacet kilometrů před cílem už mu vyšel nástup a směřoval k unikajicí skupině přeživších uprchlíků. Za několik minut se k němu přidal i Gasparotto. Přestože všichni nakonec byli dojeti Saganem a spol., statečný manévr jim zajistil dobrou výchozí pozici pro boj o vavříny.


Kreuziger se dostal do boje o vítězství poté, co 2 kilometry před cílem dojel z čelní skupinky elitních jezdců atakujícího Valgrena. Na jeho manévr nikterak nereagoval v cíli nakonec čtvrtý Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) a svému kamarádovi tak značně pomohl. Z této skupiny se nicméně ještě vydal stíhat unikající dvojici Gasparotto a za několik okamžiků bylo jasné, že o vítězství už nebude bojovat ani mistr světa, ale ani Alejandro Valverde (Movistar), Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors) nebo nedávný vítěz Brabantského šípu, Tim Wellens (Lotto-Soudal). Gasparotto vedoucí dvojku navzdory značnému úsilí už nedojel. 

Český jezdec bohužel neměl ve finále takovou týmovou podporu, z jaké se mohl těšit dánský mladík. Stáj Astana opět působila velice silně a po vítězném závodě Omloop het Nieuwsblad, který má "na svědomí" taktéž Valgren (mimochodem čtvrtý na Flandrech) dominuje druhé klasice jara. 
 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   
   


Aktuální novinky a videa

Tour de France - 15. etapa: vítězství vzešlo opět z úniku
22. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Vítězem patnácté etapy, kdy se peloton musel vypořádat se stoupáním první kategorie zhruba 40 kilometrů před cílem, se stal druhý den v řadě jezdec z kazašské stáje Astana.
Kulhavý získal sedmý domácí titul
22. 7. 2018 | Kategorie: MTB
Jaroslav Kulhavý ovládl domácí bikový šampionát, titul mezi ženami získala Jitka Škarnitzlová.
Merida Reacto - Vincenzo Nibali
22. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si kolo Vincenza Nibaliho.
Tour de France: 14. etapa patřila uprchlíkům, Sagan opět řádil
21. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Ve čtrnácté etapě se dočkali šance uprchlíci, které nechal odpočívající peloton vybudovat obří náskok.
Tour de France: Sagan vyhrál potřetí!
20. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Peter Sagan (Bora-hansgrohe) vyhrál třetí etapu v letošním ročníku Tour de France, celkově jedenáctou v kariéře a navýšil své už tak výrazné vedení v bodovací soutěži.
Nibali se zlomeným obratlem končí na Tour
20. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Čtvrtý muž průběžného pořadí a vítěz závodu z roku 2014 Vincenzo Nibali kvůli následkům pádu v posledních kilometrech včerejší etapy odstupuje ze závodu.
Žlutý Thomas vyhrál i královskou etapu Tour de France!
19. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Lídr závodu Geraint Thomas (Sky) vyhrál druhou těžkou horskou etapu za sebou, jako první cyklista se radoval ve žlutém na vrcholu slavného Alpe d´Huez.
Sprinterské hvězdy končí na Tour!
18. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Mark Cavendish a Marcel Kittel časový limit ve včerejší alpské etapě a na Tour končí!
Sagan oznámil rozchod z manželkou Katarínou
18. 7. 2018 | Kategorie: ostatní, silniční
Trojnásobný světový šampion Peter Sagan šokuje své fanoušky rozchodem s manželkou Katarínou.
Tour de France: Dramatická horská etapa pro tým Sky
18. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Geraint Thomas z týmu Sky se oblékl do žlutého trikotu po dominantním představení britské stáje v Alpách.
Cyklistku málem zabil zvedací most přes řeku
18. 7. 2018 | Kategorie: ostatní
S největší pravděpodobností opilá Američanka ignorovala spuštěné závory, červené semafory, zvukové signály a dokonce i zvednutý most a spadla přímo do mezery mezi ramenem mostu a silnicí.
Fanoušci si Tour umí užít - fanoušek na kole přeskočil peloton
18. 7. 2018 | Kategorie: ostatní
Cyklista na BMX kole v úseku jednoho ze stoupání včerejší 10. etapy pomocí můstku u silnice přeskočil závodníky lopotící se do kopce.
» více novinek a videí

 
Reklama