König chce příští rok na Tour a míří vysoko!

König chce příští rok na Tour a míří vysoko!

Datum vydání: 18. 10. 2017

Jeden z nejvě​tších talentů české cyklistiky se vrací po zranění kolene zpět do hry. 

Leopold König (Bora-Hansgrohe) má za sebou první letošní kompletní závod. Na Okolo Turecka koleno drželo a tak se s týmem vydává ještě dále na východ, na poslední WorldTour závod do Číny.

Nový šestidenní podnik Tour of Guangxi bude devětadvacetiletý český závodník absolvovat po boku svých parťáků Shane Archbolda, Matteo Pelucchiho, Pascala Ackermanna, Silvio Herklotze, José Mendese a Alexe Saramotinse.

Ještě v průběhu závodu v Turecku se rodák z Moravské Třebové rozhovořil pro server Cycling Weekly nejen o svých vzpomínkách na působení v týmu Sky, ale také na ambice pro příští rok, které musely být dlouho tlumeny nevyzpytatelnými zdravotními problémy s kolenem. 

Na dvouletou štaci v nejbohatší stáji světa má jen ty nejlepší vzpomínky a rázně tak odmítl, že by snad jeho působení po boku takových borců jako je Chris Froome bylo plýtváním potenciálu. 
“Čas strávený s týmem Sky nevnímám jako ztracený, protože jsem každý rok měl možnost být lídrem na Grand Tour, Giru i Vueltě... S Chrisem jsme vyhráli Tour (v roce 2015). To byla opravdu úžasná zkušenost... Snažil jsem se dosáhnout i vlastních úspěchů. Měl jsem příležitosti a byl jsem tam šťastný. Nakonec bych tam i zůstal, kdyby Bora nepřišla se svým projektem (návratu do) World Tour."
Nyní borec, který v kariéře dokázal vybojovat top ten výsledky v celkových pořadích všech tří Grand Tour, doufá, že mu koleno konečně dovolí vystoupat zpět do své vrcholné formy...
“Tato sezona nebyla rozhodně taková, jakou jsme si ji představovali, ale to je sport - jednou jsi nahoře, jednou dole. Tento rok byl hodně špatný, vlastně celý rok. Snad to nyní bude lepší. Nemůžu se dočkat nové sezony. Nikdy jsem nebyl tak odpočatý a natěšený na závody."
...vrcholné formy, kterou by nejraději prodal příští rok na Tour de France, kde touží bojovat o podium.
“Stále cítím důvěru a podporu ze strany týmu a v ideálním případě bych chtěl jet zase Tour de France a dostat se zpět na podium. To je můj cíl pro příští rok." 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

Eddy Merckxova klasika v rakouském Fuschl am See je oslavou cyklistiky
25. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Již dvanáctému ročníku Eddy Merckx Classic 2018 v kouzelném regionu salburckých jezer a Solné komory předcházela charitativní vyjížďka, které se účastnila i slavná sportovní jména. Rakušané cyklistiku milují.
MS Innsbruck, den třetí – časovky juniorů a žen
25. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Petr Kelemen a Tereza Korvasová dnes reprezentovali českou výpravu v individuální časovce. Obě kategorie absolvovaly stejnou, téměř dvacet osm kilometrů dlouhou trasu, jako včera muži do 23 let.
TOMKET Pražský MTB pohár na Zličíně vyhrála Štěpánová a Škarnitzl!
25. 9. 2018 | Kategorie: MTB
V pořadí sedmý závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 vládli zkušení členové českého reprezentačního týmu, Karla Štěpánová a Jan Škarnitzl.
Otruba v elitní dvacítce v časovce na mistrovství světa
24. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Druhý závodní den Mistrovství světa v silniční cyklistice v rakouském Innsbrucku byl ve znamení individuálních časovek juniorek a mužů do 23 let.
MS: Quick-Step Floors a Canyon-SRAM braly medaile v týmové časovce, Elkov-Author porazil 2 WT stáje!
23. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Elitní belgická stáj Quick-Step Floors nadále zkrášluje už tak neskutečnou sezonu - na svém kontě má 69. triumf, česká stáj Elkov-Author zajela perfektní výsledek.
MTB Tour ovládl Michal Bubílek
23. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Michal Bubílek se stal vítězem ​4. ročníku MTB Tour České středohoří.
KALAS CUP v Židovicích vyhrál Janiszewski
23. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Závěrečný závod Českého poháru na silnici KALAS CU​P 2018 ovládli polští závodníci.
Staňte se pořadateli Českého poháru horských kol
23. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Organizátor Českého poháru horských kol STRABAG CUP hledá na další sezóny pořadatele dílčích závodů v olympijské disciplíně cross country (XCO) na území České republiky.
Porte odřekl start na mistrovství světa
22. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Australan Richie Porte bude na světovém šampionátu kvůli nemoci chybět.
Stará dobrá videa, která stoprocentně pobaví
21. 9. 2018 | Kategorie: ostatní
Nostalgická zábavná videa z cyklistického prostředí z roku 1990 až 2000.
Zličín se chystá na finále dětí, žáků a souboj Škarnitzl vs Cink!
21. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Sedmý závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem, má několik očekávání.
O víkendu vyvrcholí elitní i mládežnický KALAS CUP 2018
20. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Závodníci napříč kategoriemi se o víkendu letos naposledy postaví na start závodu Českého poháru na silnici.
» více novinek a videí

 
Reklama