König chce příští rok na Tour a míří vysoko!

König chce příští rok na Tour a míří vysoko!

Datum vydání: 18. 10. 2017

Jeden z nejvě​tších talentů české cyklistiky se vrací po zranění kolene zpět do hry. 

Leopold König (Bora-Hansgrohe) má za sebou první letošní kompletní závod. Na Okolo Turecka koleno drželo a tak se s týmem vydává ještě dále na východ, na poslední WorldTour závod do Číny.

Nový šestidenní podnik Tour of Guangxi bude devětadvacetiletý český závodník absolvovat po boku svých parťáků Shane Archbolda, Matteo Pelucchiho, Pascala Ackermanna, Silvio Herklotze, José Mendese a Alexe Saramotinse.

Ještě v průběhu závodu v Turecku se rodák z Moravské Třebové rozhovořil pro server Cycling Weekly nejen o svých vzpomínkách na působení v týmu Sky, ale také na ambice pro příští rok, které musely být dlouho tlumeny nevyzpytatelnými zdravotními problémy s kolenem. 

Na dvouletou štaci v nejbohatší stáji světa má jen ty nejlepší vzpomínky a rázně tak odmítl, že by snad jeho působení po boku takových borců jako je Chris Froome bylo plýtváním potenciálu. 
“Čas strávený s týmem Sky nevnímám jako ztracený, protože jsem každý rok měl možnost být lídrem na Grand Tour, Giru i Vueltě... S Chrisem jsme vyhráli Tour (v roce 2015). To byla opravdu úžasná zkušenost... Snažil jsem se dosáhnout i vlastních úspěchů. Měl jsem příležitosti a byl jsem tam šťastný. Nakonec bych tam i zůstal, kdyby Bora nepřišla se svým projektem (návratu do) World Tour."
Nyní borec, který v kariéře dokázal vybojovat top ten výsledky v celkových pořadích všech tří Grand Tour, doufá, že mu koleno konečně dovolí vystoupat zpět do své vrcholné formy...
“Tato sezona nebyla rozhodně taková, jakou jsme si ji představovali, ale to je sport - jednou jsi nahoře, jednou dole. Tento rok byl hodně špatný, vlastně celý rok. Snad to nyní bude lepší. Nemůžu se dočkat nové sezony. Nikdy jsem nebyl tak odpočatý a natěšený na závody."
...vrcholné formy, kterou by nejraději prodal příští rok na Tour de France, kde touží bojovat o podium.
“Stále cítím důvěru a podporu ze strany týmu a v ideálním případě bych chtěl jet zase Tour de France a dostat se zpět na podium. To je můj cíl pro příští rok." 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   
   


Aktuální novinky a videa

NOVA CUP v Sázavě oslavil se známými osobnostmi Společné století
18. 6. 2018 | Kategorie: MTB
Na sobotním startu třetího závodu seriálu NOVA CUP v Sázavě se sešli nejen profesionální závodníci, rodiny s dětmi, ale také významné osobnosti.
Galaxy Pioneer 5.0 2018
18. 6. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní
Značka Galaxy se zaměřuje především na bicykly střední a nižší třídy, kde dokáže v daných cenových limitech vždy nabídnout výjimečnou kvalitu a dobrý poměr cena-výkon.
Galaxy Aries 24“ 2018 - Ověřená kvalita za akční cenu
18. 6. 2018 | Kategorie: ostatní
Pro rodiče je důležité, aby se jeho dítě cítilo bezpečně, což v sedle kola platí dvojnásob. Galaxy Aries nabízí ověřenou kvalitu a bezpečnost za rozumné peníze.
Richie Porte vítězem Okolo Švýcarska, Sagan posedmé vyhrál bodovací soutěž
17. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Okolo Švýcarsko dnes poznalo svého vítěze, po závěrečné individuální časovce se jím stal Australan Richie Porte (BMC), mistr světa Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) vyhrál už posedmé bodovací soutěž.
KALAS CUP v Blatné vyhrál Rostislav Krotký
17. 6. 2018 | Kategorie: silniční
V jednu hodinu zazněl výstřel na náměstí v Blatné a 81 závodníků se vydalo na trasu pátého závodu Českého poháru na silnici.
Šestou etapu ve Švýcarsku vyhrál další Dán
15. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Na úterní triumf krajana Juul-Jensena navázal ve čtvrtek Søren Kragh Andersen, který vyhrál těžkou horskou etapu po útoku ze skupiny uprchlíků.
Řidiči a cyklisté: Bezpečnost na silnici
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Řidiči vs. cyklisté? Nemusí to tak být! Důležitý je respekt.
Bývalý kontroverzní lékař týmu Sky napsal knihu o medicíně ve sportu, vyjde týden před Tour
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Doktor Richard Freeman sice odmítl vypovídat před vyšetřovací komisí v otázce podezřelých praktik týmu Sky, pouhý týden před Tour de France ale bude vydávat jako již nečlen týmu svou knihu o pozitivním přínosu medicinských praktik ve sportu.
V Blatné odstartuje pátý díl Kalas Cupu 2018
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Jako Memoriál Christiana Bataglii GP Fany Gastro se pojede v sobotu 16. 6. 2018 pátý díl Českého poháru na silnici Kalas Cup 2018.
První horskou etapu ve Švýcarsku vyhrál Ulissi
13. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Ital Diego Ulissi (UAE Team Emirates) vyhrál poprvé v sezoně, když se radoval v cíli první horské etapy závodu Okolo Švýcarska.
V deštivém Gstaadu vyfoukl sprinterům vítězství statečný Dán
12. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Osmadvacetiletý Dán Christopher Juul-Jensen vyhrál deštivou čtvrtou etapu Okolo Švýcarska, čtvrtý Sagan ve vedení bodovací soutěže.
Sella Ronda na silničním nebo horském kole? Obojí stojí za to
12. 6. 2018 | Kategorie: MTB, silniční
Majestátní skalní masív Sella, který se dá objet na sjezdových lyžích, zná většina českých lyžařů. V létě se zde nabízí jiná výzva – „obtočit“ Sellu Rondu na kole.
» více novinek a videí

 
Reklama