Konečný na konci srpna skončí jako reprezentační trenér silničních cyklistů

Konečný na konci srpna skončí jako reprezentační trenér silničních cyklistů

Datum vydání: 30.08.2022

Trenér české r​eprezentace v silniční cyklistice Tomáš Konečný skončí po 8 letech ve své funkci.


Na vlastní žádost odejde po vzájemné dohodě s vedením Českého svazu cyklistiky na konci srpna letošního roku z rodinných důvodů. Jeho poslední akcí byl etapový závod Tour de l´Avenir ve Francii s reprezentací U23.

„Rád bych Českému svazu cyklistiky poděkoval za důvěru a velmi přínosnou spolupráci. Zažil jsem s reprezentací spoustu krásných momentů a získal mnoho cenných zkušeností, které mě posunuly zase o kus dál. Navzdory tomu, jak mě tato činnost naplňovala, je to práce časově velmi náročná. Člověk je v sezoně pořád na cestách a já cítím, že potřebuji trochu přibrzdit. Chci trávit více času s rodinou, proto jsem se rozhodl skončit. Samozřejmě, že reprezentaci budu bedlivě sledovat dál a s cyklistikou jako takovou se neloučím. Svému nástupci i reprezentantům přeji hodně úspěchů,“ řekl Tomáš Konečný.

„Tomášovi musíme za ty roky moc poděkovat. Pod jeho vedením dosáhli závodníci napříč kategoriemi řady skvělých výsledků i na největších akcích jako jsou mistrovství světa, Evropy nebo dokonce olympiáda,“ uvedl prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek.

V kalendáři české silniční reprezentace však do konce sezony zbývá ještě jedna významná akce. Je jím mistrovství světa, které na konci září hostí australský Wollongong. Podle Luďka Teleckého, předsedy silniční komise ČSC, však není pro české reprezentanty nijak ohroženo.

„Tento vrchol sezóny zajistí v pozici reprezentačního trenéra René Anderle, který působí dlouhodobě v profesionální silniční cyklistice jako sportovní ředitel a sám byl i výborný závodník,“ uvedl Telecký. 

„Tomášovi bych chtěl velice poděkovat za úsilí, které věnoval reprezentaci jako takové. Je také důležité, že rozvinul funkční systém podpory reprezentantů zejména s orientací na mladé talenty, na který bychom chtěli dále navázat. Tomášova nástupce budeme s rozmyslem vybírat po skončení této sezony,“ doplnil ještě Luděk Telecký.

Foto: Jan Brychta, Zdroj: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2: aerodynamický závodní stroj
15.02.2024 | Kategorie: silniční
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2 je jeden z nejlepších a nejrychlejších silničních kol na trhu. Tento model kombinuje špičkovou technologii, vynikající kvalitu a atraktivní design, který zaujme na první pohled.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (12. 2. -18. 2. 2024)
12.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Nový týden přináší opět novou várku slev! Prozkoumejte s námi čerstvé výhody a jedinečné příležitosti. Bez ohledu na Vaše přání vám naše výběry pomohou najít skvělé produkty a ušetřit peníze.
» více novinek a videí