Konečný na konci srpna skončí jako reprezentační trenér silničních cyklistů

Konečný na konci srpna skončí jako reprezentační trenér silničních cyklistů

Datum vydání: 30. 8. 2022

Trenér české r​eprezentace v silniční cyklistice Tomáš Konečný skončí po 8 letech ve své funkci.


Na vlastní žádost odejde po vzájemné dohodě s vedením Českého svazu cyklistiky na konci srpna letošního roku z rodinných důvodů. Jeho poslední akcí byl etapový závod Tour de l´Avenir ve Francii s reprezentací U23.

„Rád bych Českému svazu cyklistiky poděkoval za důvěru a velmi přínosnou spolupráci. Zažil jsem s reprezentací spoustu krásných momentů a získal mnoho cenných zkušeností, které mě posunuly zase o kus dál. Navzdory tomu, jak mě tato činnost naplňovala, je to práce časově velmi náročná. Člověk je v sezoně pořád na cestách a já cítím, že potřebuji trochu přibrzdit. Chci trávit více času s rodinou, proto jsem se rozhodl skončit. Samozřejmě, že reprezentaci budu bedlivě sledovat dál a s cyklistikou jako takovou se neloučím. Svému nástupci i reprezentantům přeji hodně úspěchů,“ řekl Tomáš Konečný.

„Tomášovi musíme za ty roky moc poděkovat. Pod jeho vedením dosáhli závodníci napříč kategoriemi řady skvělých výsledků i na největších akcích jako jsou mistrovství světa, Evropy nebo dokonce olympiáda,“ uvedl prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek.

V kalendáři české silniční reprezentace však do konce sezony zbývá ještě jedna významná akce. Je jím mistrovství světa, které na konci září hostí australský Wollongong. Podle Luďka Teleckého, předsedy silniční komise ČSC, však není pro české reprezentanty nijak ohroženo.

„Tento vrchol sezóny zajistí v pozici reprezentačního trenéra René Anderle, který působí dlouhodobě v profesionální silniční cyklistice jako sportovní ředitel a sám byl i výborný závodník,“ uvedl Telecký. 

„Tomášovi bych chtěl velice poděkovat za úsilí, které věnoval reprezentaci jako takové. Je také důležité, že rozvinul funkční systém podpory reprezentantů zejména s orientací na mladé talenty, na který bychom chtěli dále navázat. Tomášova nástupce budeme s rozmyslem vybírat po skončení této sezony,“ doplnil ještě Luděk Telecký.

Foto: Jan Brychta, Zdroj: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►