Konečný i Zatloukal celkovými vítězi Českého poháru MTB!

Konečný i Zatloukal celkovými vítězi Českého poháru MTB!

Datum vydání: 16. 9. 2021

Jezdci týmu NUTREND Specialized Racing, Filip Konečný a Jan Zatloukal se stali, ve svých kategoriích junior a U23, celkovými vítězi IZOMAT Českého poháru horských kol 2021. 

Junior Filip Konečný nastupoval do finálového závodu IZOMAT Českého poháru horských kol v Městě Touškově se značným bodovým náskokem z předchozích závodů a jen velmi složitou kombinací sportovní smůly by bylo možné ho o celkové prvenství v nejvyšší tuzemské soutěži bikerů připravit. Filip si ale žádný tlak nepřipouštěl a v duchu předchozích závodů, stylem start – cíl ovládnul s přehledem a bez zaváhání i závěrečný závod poháru a zaslouženě slaví celkové vítězství s mimořádným náskokem 300 bodů. Filip v letošním ročníku dokázal zvítězit v pěti závodech a pouze jednou byl třetí v brněnském závodě, kde ho porazili dva zahraniční soupeři, kterým ale porážku následně dokázal vrátit v závodech Juniorské světové série.
 
Podobně úspěšně jako Filip si vedl i další mladík týmu NUTREND Specialized Racing, Jan Zatloukal, který závodí prvním rokem v kategorii U23. Honza se v průběhu závodu v Městě Touškově stále pohyboval v čelní šestici elitních jezdců a závod dokončil na šestém místě v kategorii Elite, ale prvním v kategorii U23, což znamenalo i prvenství v celkovém pořadí IZOMAT Českého poháru horských kol pro rok 2021 s náskokem 330 bodů. Zajímavostí je, že český talent obsadil v celkovém pořadí poháru v kategorie Elite velmi dobré čtvrté místo. 

Umístění a talent Honzy umocňuje i skutečnost, že během roku 2021 zvládnul bez problémů a v řádných termínech odmaturovat, složit příjímací zkoušky na vysokou školu a absolvovat kompletní, značně náročnou sezónu výjezdů s národním týmem a je potřeba dodat, že se společně s Filipem Konečným podíleli i na dobrém umístění české štafety na Mistrovství Evropy v Srbsku a Mistrovství světa v italském Val di Sole, kde česká štafeta skončila shodně na sedmém místě. 

A ještě jeden zajímavý primát Janu Zatloukalovi náleží, je totiž českým „Skokanem roku“ v rankingu UCI. Sezónu 2021 začínal jako prvoročák v kategorii U23 na chvostu světového rankingu a k dnešnímu dni mu náleží už 117 příčka světového žebříčku UCI.  

„Samozřejmě mám z obou kluků radost, oba jsou talentovaní s výraznými fyziologickými dispozicemi pro vrcholovou cyklistiku,“ říká trenér týmu NUTREND Specialized Racing a reprezentace, Viktor Zapletal. 

„Jejich možnosti jsou ale vyšší, než zatím předvedli v závodech. Filip má za sebou teprve první sezónu v odpovídajícím tréninkovém i závodním zatížení a Honzu významně limitovaly dvě uplynulé sezóny, ovlivněné složitým zraněním s velkým tréninkovým a závodním výpadkem a v letošním roce samozřejmě maturita, která každého jezdce přibrzdí. Oba nyní čeká odpočinkový blok a následná náročná podzimní a zimní příprava, kdy musíme dotrénovat trénnikové manko. Podzimní a zimní tréninkový cyklus zpestříme vybranými závody cyklokrosu a Honza navíc ještě pojede do Turecka na sérii tří závodů kategorií UCI,“ upřesňuje Viktor Zapletal.  

Zdroj a foto: TZ SKC Praha


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

První cyklistické informační centrum v Písku!
20. 10. 2021 | Kategorie: ostatní
V pondělí 25. října 2021 v 16 hodin bude slavnostně otevřeno v nové prodejně CYKLOŠVEC v Písku, U Hřebčince 2509 1. Cyklistické informační centrum jižních Čech a Šumavy.
Jak vybrat to nejlepší dámské nebo pánské elektrokolo?
18. 10. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Elektrokolo se stalo v posledních letech velmi žádaným zbožím. Dnes už jej má prakticky skoro každý, ostatně vám umožní užít si naplno projížďky krajinou, i když na to zrovna nemáte sílu nebo zdraví úplně neslouží.
Závod Alpa Hradec Králové uzavřel cyklistickou sezónu
18. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Podzimní podnik Alpa Hradec Králové uzavřel dvanácti dílný seriál Prima CUP, který se uskutečnil 16. října v Hradci Králové.
Galaxy Stevens série: Tour de Brdy vyhrál Tomáš Kalojíros
11. 10. 2021 | Kategorie: silniční
Dramatický závod okolo Brd se rozhodoval ve spurtu mezi Tomášem Kalojírosem a loňským amatérským vítězem Michalem Kollertem na bruslařské dráze ve sportovním areálu Strašice.
Singltrek pod Smrkem: ukázka trailů
10. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Trail Hunter vás provede po Singltreku pod Smrkem, rájem milovníků stezek pro horská kola.
Termíny Pražského MTB poháru 2022!
8. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Pořadatelé Pražského MTB poháru zveřejnili termíny soutěže v olympijském cross country horských kol pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů včetně cyklistů s handicapem.
Alpa Hradec Králové zakončí cyklistickou sezónu 16. října!
6. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Buď součástí závěrečného cyklistického závodu seriálu Prima CUP, kterým je třetí říjnový víkend Alpa Hradec Králové. Připraveny jsou tři trasy.
Věhlasný World Games of Mountainbiking je zpět! Saalbach-Hinterglemm hostil již 22. ročník
6. 10. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Od 9. do 12. září 2021 se v rakouském sportovním středisku Saalbach-Hinterglemm odehrála po roční pauze věhlasná čtyřdenní cyklistická akce zvaná World Games of Mountainbiking.
Soutěž týmů Pražského MTB poháru obhájil Kolín!
5. 10. 2021 | Kategorie: MTB
Expres CZ Tufo Team Kolín obhájil prvenství v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru 2021. Kolínští závodníci porazili o jediný bod tým pořadatele soutěže, NUTREND Specialized Racing.
Galaxy Stevens série 2021: Tour de Brdy již tuto sobotu!
5. 10. 2021 | Kategorie:
Trasa 15. ročníku Tour de Brdy je připravená.
Prima CUP v Mikulově si užila řada hvězd! Vítězem závodu Bubílek
5. 10. 2021 | Kategorie:
Několik slavných osobností si užilo předposlední závod seriálu Prima CUP, kterým byl ZP 211 Mikulov.
Pražský MTB pohár zná celkové vítěze pro rok 2021!
30. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Finálové závody ŠKODA Pražského MTB poháru ve Kbelích a Libuši rozhodly o držitelích unikátních trofejí s pražskou dlažební kostkou pro rok 2021.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►