Datum vydání: 19.06.2019
„Počet startujících jednotlivých zemí je limitovaný, neměla by tu mít výraznou početní převahu žádná velmoc, což nám hraje do karet. Trasa závodu je rovinatý a vede po městkém okruhu, závod by tedy měl sedět Jarmile. Nikola by potřebovala spíše náročnější profil, je ale ve výborné formě a rozhodně umí překvapit,“ sdělil svá očekávání reprezentační trenér Tomáš Konečný.
„Kaňkovský měl být lídrem týmu a do Minsku se těšil. Bohužel je to sport a prioritní je teď jeho rekonvalescence. Věřím, že ho dokáže zastoupit Franta Sisr nebo Dominik Neuman, na ty budeme v případě hromadného dojezdu sázet,“ pokračuje se svými plány Konečný.
„Nikola v loňském roce získala bronz na Mistrovství Evropy do 23 let, Jakuba od medaile dělila jedna sekunda, takže i přes svůj věk mohou pomýšlet také v elitní kategorii velmi vysoko. Jarmila je zkušená závodnice a časovku zajet umí, nejvíce si ale slibuji od Honzy Bárty, na Okolo Maďarska vyhrál úvodní prolog a je ve skvělé formě, když se všechno sejde, může pomýšlet na medaili,“ dodává Konečný.
Czech Tour čeká velký krok vpřed. Od roku 2026 bude český etapový závod součástí kalendáře UCI ProSeries.
Přihlášený uživatel:Nejste přihlášen(a).