Kbelský závod ukončil jarní část TOMKET Pražského MTB poháru!

Datum vydání: 9. 5. 2019

Z pohledu cyklistiky ideální slunečný den si užívali účastníci čtvrtého závodu TOMKET Pražského MTB poháru v pražských Kbelích.

Startovní listina opět čítala více než 400 závodníků všech věkových a výkonnostních skupin a start některých kategorií svou početností spíše připomínal obrázek známý z maratónů pro širokou veřejnost.

Pro většinu závodníků byl závod vhodnou přípravou pro víkendový Český pohár v Peci pod Sněžkou a tomuto také odpovídalo maximální nasazení a dramatické souboje.

Kbelský závod ukončil jarní část TOMKET Pražského MTB poháru 2019 a před závěrečnými závody v září jsou na vedoucích pozicích průběžného pořadí seriálu následující jezdci:

Odrážedla:                       Matouš Rybář (CK LOKO Rakovník)
Děti 3 – 4 roky:               Šimon Zlesák (Praha)
Kluci 5 – 6 let:                 Daniel Kovář (Expres CZ Tufo Team Kolín)
Holky 5 – 6 let:                Tereza Vajsejtlová (Bikeclinic Junior Team)
Kluci 7 – 8 let:                 Sebastian Pňovský (Silvini Team)
Holky 7 – 8 let:                Nela Drábková (Čistý sport Kids Racing)
Kluci 9 – 10 let:               Jan Vajsejtl (Bikeclinic Junior Team)
Holky 9 – 10 let:              Babeta Kolářová (TJ Auto Škoda Mladá Boleslav)
Žáci I.:                              Šimon Brabec (Bike Club Město Touškov)
Žákyně I.:                        Hanka Viková (Dukla Praha)
Žáci II.:                            Patrik Lienert (Bikeclinic Junior Team)
Žákyně II.:                       Marika Pulkrabová (BSK Cyklo Market)
Kadeti:                              Jan Šindelář (Jaroslav Kulhavý Cycling team)
Kadetky:                           Hana Šindelářová (Jaroslav Kulhavý Cycling team)
Junioři:                             Tomáš Tlamka (NUTREND Specialized Racing)
Ženy, juniorky:                 Martina Urbanová (Ramala Rakovník)
Muži Open/Elite:              Ondřej Polanský (Bike Time Bulls Písek)
Masters I.:                        Ondřej Balajka (Gapp Systém Cabtech)
Masters II.:                       Jiří Chyba (NUTREND Specialized Racing)
Masters III.:                     Ladislav Bodó (Ramala Rakovník)
SuperMasters:                  Leopold Spáčil (Novatop Lapierre/Letovice)
Tělesně handicapovaní:   Tomáš Mastík (Černí koně)

Je potřeba zmínit, že bodové rozestupy téměř ve všech kategoriích jsou minimální a o celkových vítězích poháru pro kok 2019 a držitelích unikátního poháru s pražskou dlažební kostkou rozhodnou až závěrečné závody v září, které budou dvojnásobně bodované.

Výsledky 4. závodu TOMKET Pražského MTB poháru, Kbely na sportt.cz.
Průběžné pořadí TOMKET Pražského MTB poháru po 4. závodech na sportt.cz.

Zdroj: TZ pořadatelé, foto: Barbora Klap

beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

Čtyři mýty o cyklistech
18. 7. 2019 | Kategorie: ostatní
Na kole rychleji než autem? I na to se moderátor ptal jendnoho z nadějných českých cyklistů, Petra Kelemena.
Nové Specialized Turbo Creo SL
18. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si novinku, kterou je Specialized Turbo Creo SL.
Freerider přeskočil přes peloton Tour de France
17. 7. 2019 | Kategorie: ostatní
Podívejte se na video, ve kterém francouzský freerider Valentin Anouilh v úvodu 10. etapy Tour de France ze Saint-Flour do Albi přeskočil peloton.
Nejzajímavější kola na Tour de France
16. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si nejzajímavější kola na Tour de France.
Junioři se prosadili na GP Patton a GP Luxembourg
15. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Reprezentační výběr juniorů ve složení Jakub Bouček, Filip Řeha, Bruno Stoček, Jakub Hník, Karel Camrda a Karel Macan se zúčastnil dvou jednorázových závodů.
SP Les Gets: Cink pátý, Čábelická osmnáctá!
14. 7. 2019 | Kategorie: MTB
Český reprezentant Ondřej Cink vybojoval nejlepší výsledek sezony, když skončil na Světovém poháru horských kol v olympijském cross country v Les Gets na pátém místě.
Výzva pouště! To je Segafredo Sahara Race!
12. 7. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní
Cyklistické, běžecké, dětské a noční závody, kempování i koupání. Taková lákadla nabízí blížící se závod Segafredo Sahara Race, jenž se odehraje první srpnový víkend od 2. – 3. 8. 2019.
Galaxy Skylab 29": Ideální kolo
11. 7. 2019 | Kategorie: MTB
Co si představíte pod pojmem ideální kolo?
Ultramaratonec Daniel Polman hostem Lucie Výborné
11. 7. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
Poslechněte si účastníka RAAM, Daniela Polmana, který byl hostem Lucie Výborné na Radiožurnálu.
Tour de France: Poslední kilometr 5. etapy
10. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Peter Sagan vyhrál na Tour de France pátou etapu. Podívejte se na poslední kilometr.
Pozvánka na Regionem Orlicka Lanškroun 2019
9. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Pozvánka na 32. ročník mezinárodního cyklistického závodu REGIONEM ORLICKA, který se uskuteční ve dnech 2.8.– 4.8.2019.
Petr Leták: Vydal jsem se za svým snem