Karlovy Vary přivítají 10. srpna maratonský šampionát

Karlovy Vary přivítají 10. srpna maratonský šampionát

Datum vydání: 02.07.2024

Karlovy Vary se stanou 10. srpna dějištěm jedné z největších cyklistických událostí roku - Škoda Auto Mistrovství ČR v maratonu! Závod ČEZ Karlovy Vary přiláká nejlepší cyklisty z celé republiky, kteří budou bojovat o titul mistra ČR. 

 

Účastníci si mohou vybrat ze tří pestrých tras o délkách 20, 45 a 75 kilometrů. Nejznámější české lázeňské město slibuje skvělé bikové podmínky hned od startu, který se uskuteční v samotném centru Karlových Varů.
 

 

Právě start je jednou z dominant závodu. Stovky cyklistů vyrazí přímo z historického centra našeho největšího lázeňského města, a to z Divadelního náměstí. V jeho těsném sousedství se nachází světoznámé Vřídlo, kolonáda a grandhotel Pupp. Účastníci a jejich doprovod zde stráví čekání na pomyslný startovní výstřel v kulisách, kterým architekti trefně říkají „slet šlehačkových dortů“. 
 

 

Trať závodu je opravdu unikátní. Obě delší trasy se vydají sítí klikatících se vycházkových pěšin na všechny přilehlé kopce města jako je Výšina přátelství se známou rozhlednou Diana, Jižní vrch s vyhlídkou Karla IV., Doubskou horu a Vítkův vrch. Nevynechají ani průjezd novou oborou Linhart. Účastníky na trasách o délce 45 km (trasa B) a 75 km (trasa A) čeká několik techničtějších sjezdů - první nedlouho po startu z Diany, následuje Čapkova stezka a při návratu do města sjezd z Černé Marie nad hotelem Richmond, přezdívaný místními „lanýžovka“.
 


Áčkaři a béčkaři se sedmnáct kilometrů před cílem osvěží v brodu řeky Teplá, která mimo jiné protéká kolonádou a podél hotelu Thermal, který hostí například Karlovarský filmový festival. 

 

Nejdelší trasa A zavede závodníky mimo Karlovy Vary průjezdem obcemi Kolová a Pila mezi karlovarským letištěm a přehradou Stanovice. Typické lázeňské pěšinky vystřídají lesní cesty a stezky, polňačky s květy vrcholícího léta a výhledy na nedaleký vojenský prostor Doupov či zříceninu hradu Andělská hora. Při návratu z nejvzdálenějších míst trasy a objezdu letiště je pak čeká průjezd mimořádně fotogenickým, touto dobou kvetoucím, vřesovištěm. Cíl je naplánován u hokejové KV Arény, kde se odehrají i dětské závody.
 

 

Děti si tradičně zasoutěží přímo v areálu v osmi věkových kategoriích. Po závodě je pro ně připravená lákavá tombola. 

 


 

Tombola čeká i na dospělé účastníky. Hlavní cenou bude horské kolo značky Merida. Soutěžit se bude také o voucher do hotelu Savannah nebo o rodinný voucher do Aquaparku Čestlice.
 

 

Přijďte si zazávodit také vy na trasách 20, 45 a 75 km a užít jeden z nejhezčích „městských“ bikemaratonů! Zažijete skvělou atmosféru a stanete se svědky nezapomenutelných sportovních momentů. Karlovarský terén se vyznačuje pestrostí povrchů, výrazným převýšením, náročnou dynamičností a romantickými dech beroucími panoramaty.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Italské Livigno je tréninkovým rájem sportovců. Pravidelně se zde vrací i náš olympijský tým!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Zatímco se v létě většina Evropy přesouvá na dovolenou do přímořských letovisek, sportovní nadšenci míří do Livigna.
Daniel Polman na 1000 Miles Adventure – i přes špatné počasí v novém rekordu!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Přední český ultracyklista Daniel Polman, který má za sebou úspěchy na mnoha ultramaratonech včetně těch nejdelších na světě, se rozhodl okusit legendární závod horských kol bez podpory 1000 Miles Adventure.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (8.7.-14.7.2024)
08.07.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Zdeněk Štybar novým ambasadorem značky Kalas Sportswear!
08.07.2024 | Kategorie: ostatní, silniční
Cyklistická hvězda, několikanásobný mistr světa v cyklokrosu a také úspěšný silniční závodník Zdeněk Štybar, se stal novým ambasadorem české značky cyklistického oblečení Kalas Sportswear.
Představení nového Stumpjumpera od Specialized
05.07.2024 | Kategorie: MTB
» více novinek a videí