Kaňkovský ukončí kariéru na Velké ceně Hradce Králové

Kaňkovský ukončí kariéru na Velké ceně Hradce Králové

Datum vydání: 2. 9. 2021

Dlouholetý lídr české cyklistické kontinentální stáje Elkov Kasper Alois Kaňkovský oznámí ukončení své veleúspěšné profesionální kariéry na Velké ceně Hradce Králové.

Tento závod se bude konat 4. září v centru města na Masarykově náměstí a Alois bude startovat v kategorii ELITE od 16.30 hodin. Konkurence bude opět vysoká – svou účast přislíbili také závodníci ze Sparta Praha, Topforex ATT Investments PCT, CEZ Tábor, Favorit Brno, Dukla Praha nebo CK Příbram.

Šestinásobný vítěz Velké ceny HK Alois Kaňkovský, který letos oslavil 38 let, zajede svůj poslední závod kariéry v metropoli Královéhradeckého kraje, odkud pochází i jeho současný tým. Elkov Kasper je v současnosti považován za nejúspěšnější český cyklistický tým, který se pravidelně účastní závodů světového formátu po celé Evropě a pro tým je odchod tohoto závodníka velká ztráta. „Rád bych všechny pozval na své oblíbené kritérium v Hradci Králové, kde bych ve svém domácím prostředí oznámil konec své kariéry,“ uvádí Alois. 

Alois začal svou kariéru v týmu ASC Dukla Praha, kde závodil do roku 2014. Poté přestoupil do Whirlpool Author (nyní Elkov Kasper), ve kterém zůstal až do současnosti.  Na výsluní se dostal v roce 2007, kdy se stal jako první mistrem světa na dráze v omniu v Palma de Mallorca. V roce 2013 se pak stal celkovým vítězem Tour of China II (UCI 2.1). V následujících letech pak vyhrál 7x Tour of Taihu Lake, 3x Tour of China nebo 4x Memorial Andrzeja Trochanowskiego v Polsku. Úspěchů má ale Alois nepočet a svými činy se neodmyslitelně zapsal do historie české cyklistiky. 

Zdroj a foto: TZ Rafkarna


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Gočárovy schody v Hradci Králové již 28. září
24. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Tradiční termín 28. září patří exhibiční akci Gočárovy schody, která se uskuteční na Svatého Václava a Den české státnosti v Hradci Králové.
Biková sezóna končí - startuje finálový víkend Pražského MTB poháru!
24. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Sezóna horských kol 2021 finišuje a ke svému vyvrcholení směřuje i seriál v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů.
Galaxy Stevens série: Sušický High Point maraton vyhrál Jiří Reeh
21. 9. 2021 | Kategorie: MTB
V Sušici proběhl již čtvrtý ročník Sušického High Point MTB maratonu.
Prima CUP: Maratonskými mistry Holubová a Strož
20. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Na devátém závodě seriálu Prima CUP se rozhodlo o národních šampionech v maratonu. Proporce mistrovského závodu Kross Harrachov byly 115 kilometrů s převýšením přes 3.750 výškových metrů. S extrémně náročnou trasou si nejlépe poradila mladičká Adéla Holubová a Jan Strož.
Na MS do Belgie jede 17 českých cyklistů
16. 9. 2021 | Kategorie: silniční
Celkem 17 silničních cyklistů bude reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa v Belgii, které se koná od 19. do 26. září.
Konečný i Zatloukal celkovými vítězi Českého poháru MTB!
16. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Jezdci týmu NUTREND Specialized Racing, Filip Konečný a Jan Zatloukal se stali, ve svých kategoriích junior a U23, celkovými vítězi IZOMAT Českého poháru horských kol 2021.
Brambora z Tokia potvrzuje životní sezónu Patrika Jahody!
13. 9. 2021 | Kategorie: ostatní
Výborné, ale nepopulární čtvrté místo vybojoval na paralympijských hrách v Tokiu český reprezentant a člen týmu NUTREND Specialized Racing.
Pozvánka na 2. závod Galaxy Stevens série - Sušický High Point maraton
11. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Přijeďte si zazávodit i s dětmi na 2. závod Galaxy Stevens série 2021 - Sušický High Point maratontřetí zářijovou sobotu do Sušice, pomyslné brány Šumavy. Koná se zde již tradiční MTB maraton, který prověří, kolik jste toho letos natrénovali.
Stevens G. Benedikt MTB maraton vyhrál Jan Písař
11. 9. 2021 | Kategorie:
Stevens G. Benedikt MTB maraton vyhrál na trase 50 km Jan Písař z týmu Cycle Experts Mezi ženami slavila vítězství Kateřina Stanzelová.
Pražský MTB pohár čekají finálové závody ve Kbelích a Libuši!
8. 9. 2021 | Kategorie: MTB
ŠKODA Pražský MTB pohár 2021 se připravuje na dva finálové závody ve Kbelích a Libuši, které určí celkové vítěze celoroční soutěže a držitele originálních trofejí s pražskou dlažební kostkou.
Silniční cyklisty čeká ME v Itálii, trenér věří v medaili
7. 9. 2021 | Kategorie: silniční
Od středy do neděle hostí italské Trento mistrovství Evropy silničních cyklistů. Česko bude reprezentovat celkem 20 závodníků a reprezentační trenér Tomáš Konečný věří, že se podaří vybojovat nějaká medaile.
Prima CUP - Silesia Bike Marathon
6. 9. 2021 | Kategorie: MTB
Podívejte se na reportáž ze závodu Silesia Bike Marathon. 
» více novinek a videí

 
Reklama 
►