Juniorka Kučerová v Albstadtu třetí, Průdek jedenáctý!

Datum vydání: 19. 5. 2018

Skvělé výsledky zaznamenala česká reprezentace MTB na Světovém poháru v německém Albstadtu.

Nejvýraznější výsledek předvedla ve vloženém závodě UCI Juniors MTB Series Monika Kučerová, která obsadila třetí místo. Její kolegyně Kateřina Štefanová skončila šestá. V závodě juniorů jako sedmý finišoval Samuel Jirouš a 11. Jakub Shierl.

Ve Světovém poháru do třiadvaceti let zajel své životní maximum Matěj Průdek, který v nabité konkurenci skončil 11.

V neděli začíná Světový pohár v 9:00 závodem žen do třiadvaceti let, v 11:20 nastoupí na start elitní ženy a ve 14:35 muži Elite.

O týden později, od 25. – 27. května, pokračuje Světový pohár v Novém Městě na Moravě.

beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

17 bikerů pojede na MS v Lenzerheide
18. 8. 2018 | Kategorie: MTB
Sedmnáctka českých bikerů se představí na světovém šampionátu ve švýcarském Lenzerheide.
Handbiker Jahoda prolomil smůlu bramborových medailí
17. 8. 2018 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda prolomil smůlu bramborových medailí a dojel si pro stříbro v časovce ve finálovém závodě světového poháru v Baie Comeau.
Jakub Šťastný mistrem světa v keirinu!
17. 8. 2018 | Kategorie: dráha
Po dvou letech kdy získala juni​orský světový titul v keirinu Sára Kaňkovská ji včera napodobil Jakub Šťastný a pro Duklu Brno vybojoval další titul juniorského mistra světa.
Binck Bank Tour: Štybar třetí ve čtvrté etapě!
16. 8. 2018 | Kategorie: silniční
Druhý den v řadě se povedlo unikajícímu jezdci zkazit radost sprinterům, z vítězství se raduje Belgičan Jasper Stuyven, Zdeněk Štybar dosprintoval pro pěkné třetí místo!
Jak probíhá škola jízdy na horském kole
16. 8. 2018 | Kategorie: MTB
Trail Hunter vás provede školou jízdy na horském kole.
Rakouský Leogang láká na podzim cyklisty, milovníky ferrat i dobrého jídla
16. 8. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Rakouský region Saalfelden Leogang je rájem všech sportovců a zejména na podzim má zdejší romantická příroda na úpatí Alp neodolatelné kouzlo.
Binck Bank Tour: Třetí etapa přinesla obrovské překvapení
15. 8. 2018 | Kategorie: silniční
Třetí etapu nizozemsko-belgického etapového závodu si pro sebe zarezervovali uprchlíci.
Mistr světa v keirinu pozitivní na anabolický steroid
15. 8. 2018 | Kategorie: dráha
Fabian Hernando Puerto Zapata byl při mimosoutěžním testu pozitivní na anabolický steroid boldenon.
Švýcarský šampion prolétl nejrychleji časovkou na Binck Bank Tour
14. 8. 2018 | Kategorie:
Nizozemsko-belgický etapák dnes pokračoval třináctikilometrovou individuální časovkou, kterou suverénně nejrychleji zvládnul Stefan Küng a oblékl si rovnou i trikot lídra závodu.
Jak a kdy vyměnit řetěz na kole?
14. 8. 2018 | Kategorie: ostatní
Trail Hunter vám poradí, jak správně vyměnit řetěz na vašem kole.
Nejprestižnější etapák Holandska začal vítězně mladičký domácí sprinter
13. 8. 2018 | Kategorie: silniční
Úvodní den na Binck Bank Tour ovládl teprve jednadvacetiletý Nizozemec Fabio Jakobsen z favorizované stáje Quick-Step Floors, jeho kolega a jediný český jezdec v pelotonu Zdeněk Štybar dokončil v hlavním poli.
Unavený Sagan na evropský titul nezaútočil, chce ale na Vueltu
Peter Sagan (Bo​ra-hansgrohe) k titulu mistra Evropy z roku 2016 v neděli další nepřidal, dozvuky pádu na Tour de France jeho tělo v boji o titul zablokovaly.