Junioři se prosadili na GP Patton a GP Luxembourg

Junioři se prosadili na GP Patton a GP Luxembourg

Datum vydání: 15. 7. 2019

Reprezentační výběr juniorů ve složení Jakub Bouček, Filip Řeha, Bruno Stoček, Jakub Hník, Karel Camrda a Karel Macan se​ zúčastnil dvou jednorázových závodů.

Závod GP General Patton byl zařazen do série Nation’s cup, GP Luxembourg kategorie UCI 1.1. V obou případech se podařilo českým reprezentantům prosadit do první desítky, když v sobotu byl osmý Jakub Bouček a v neděli šestý Filip Řeha.
 
Trasa prvního závodu měřila 119 kilometrů a byla zakončena pěti devítikilometrovými okruhy. Tým do něj nastupoval s cílem udržet své postavení v žebříčku Nation’s cupu. Čeští závodníci si počínali velmi aktivně, když pokrývali úniky a v tom rozhodujícím byly také dva české dresy. Ve skupině osmi jezdců se tak od pelotonu odpoutal také Jakub Bouček a Filip Řeha. Filip tempu skupiny bohužel nestačil a uprchlíky dojelo dalších přibližně třináct závodníků, nicméně Jakub bojoval v čele až do cíle. Na závěrečných okruzích pak využili početní převahy silné týmy Francie a Německa. Z vítězství se radoval Marco Brenner, Bouček projel cílem jako osmý.

„Chtěli jsme udržet tempo s Belgií, abychom zůstali v žebříčku před ní, nakonec se nám podařilo nejen to, ale i předstihnout Ukrajinu. Kluci závodili aktivně a byli při rozhodujících momentech závodu, takže v týmu panovala spokojenost,“ hodnotil první start reprezentační trenér Tomáš Konečný.


V neděli následoval závod na profilově i technicky náročných okruzích. Čeští reprezentanti navázali na vynikající sobotní výkon, když opět byli ve všech únicích a nic nechtěli ponechat náhodě. Nejprve odjela čtyřčlenná skupina, v níž byl opět Jakub Bouček, ta však byla posléze dostižena pelotonem. V rozhodujícím úniku, který se závodníkům podařilo vyprovokovat tři kola před cílem, byl nakonec Filip Řeha. Silný tým Německa opět využil početní převahy, když si pro vítězství dojel Maurice Ballerstedt. Filip spurtoval ve skupince o třetí místo, nakonec skončil šestý.

„Kluci byli po sobotě namotivovaní a do závodu šli s tím, že chceme uspět. Nechyběli v žádném důležitém momentu, byli aktivní a ukázali, že jsou schopni závodit s těmi nejlepšími. Oba dva dny odváděli vynikající týmovou práci a dvě umístění v top ten jsou určitě dobrým výsledkem,“ řekl k výkonu reprezentantů trenér.

Celkové výsledky:

GP Patton zde.
GP Luxembourg zde.


Zdroj a foto: TZ Judita Lorencová


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Festka Spectre Porcelain. Kolo za 800 tisíc korun
13. 12. 2019 | Kategorie: silniční
Unikátní karbonové kolo za více než 800 tisíc korun vyrobené pro milovníka porcelánu ruční malbou ilustrátora Michala Bačáka s detaily tvořenými 24 karátovým zlatem.
Nová koncepce cyklistických sportovních center mládeže
9. 12. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Potřeba změny koncepce fungování sportovních center mládeže vzešla takzvaně zespodu, z členské základny a klubů a vedení ČSC toto volání vyslyšelo.
Galaxy modernizuje rámy dětských kol pro rok 2020
8. 12. 2019 | Kategorie: ostatní
Domácí Galaxy pravidelně inovuje svoje modely v nabídce a jinak tomu není ani u dětských kol.
Hrdlička s Loskotem vybojovali na MS bronz v kolové
8. 12. 2019 | Kategorie: ostatní
Pět let musela česká kolová čekat na přírůstek do dlouhé řady světových medailí.
Štybar dvanáctý v Essenu
8. 12. 2019 | Kategorie: cyklokros
Přesně ve tři hodiny se v sobotu 7. prosince 2019 vydal Zdeněk Štybar, bývalý trojnásobný mistr světa v cyklokrosu a dnes elitní silničář týmu Deceunick Quick Step na trať prvního, jím avizovaného cyklokrosového závodu letošní sezony.
Znovu zlatý Zatloukal!
7. 12. 2019 | Kategorie: cyklokros
Poslední ostrý test před mistrovským závodem v Uničově absolvovali junioři týmu NUTREND SPECIALIZED Racing, kteří se účastnili Českého poháru v cyklokrosu v Jabkenicích zařazeného do kategorie C2 UCI.
Urban Freeride Lives 3 - Fabio Wibmer
7. 12. 2019 | Kategorie: MTB
Tahle jízda Fabia Wibmera vás bude bavit v každé sekundě! V závěru uvidíte, že to opravdu není freeride zadarmo.
Nelehká sezóna čeká horská kola!
6. 12. 2019 | Kategorie: MTB
Komise horských kol představuje nejrozsáhlejší uskupení ve struktuře Českého svazu cyklistiky.
TOPFOREX – Lapierre. Unikátní projekt vkročil do další sezóny
3. 12. 2019 | Kategorie: silniční
Elitní cyklistická stáj má v plánu navázat na loňské úspěchy.
Jan Zatloukal slaví další vítězství!
1. 12. 2019 | Kategorie: cyklokros
Písčitá trať v Kolín​ě byla tradičním dějištěm dalšího podniku Českého poháru v cyklokrosu sezóny 2019, zařazeného do kategorie C2 UCI.
Danny MacAskill - Control Your Climate
1. 12. 2019 | Kategorie: MTB
Dannyho MacAskilla změny počasí nevyvedou z míry.
Cycling University má za sebou první rok činnosti!
28. 11. 2019 | Kategorie: ostatní
Závěrečným blokem přednášek ukončil vzdělávací projekt Českého svazu cyklistiky Cycling University první rok své činnosti.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►