Junioři se prosadili na GP Patton a GP Luxembourg

Junioři se prosadili na GP Patton a GP Luxembourg

Datum vydání: 15. 7. 2019

Reprezentační výběr juniorů ve složení Jakub Bouček, Filip Řeha, Bruno Stoček, Jakub Hník, Karel Camrda a Karel Macan se​ zúčastnil dvou jednorázových závodů.

Závod GP General Patton byl zařazen do série Nation’s cup, GP Luxembourg kategorie UCI 1.1. V obou případech se podařilo českým reprezentantům prosadit do první desítky, když v sobotu byl osmý Jakub Bouček a v neděli šestý Filip Řeha.
 
Trasa prvního závodu měřila 119 kilometrů a byla zakončena pěti devítikilometrovými okruhy. Tým do něj nastupoval s cílem udržet své postavení v žebříčku Nation’s cupu. Čeští závodníci si počínali velmi aktivně, když pokrývali úniky a v tom rozhodujícím byly také dva české dresy. Ve skupině osmi jezdců se tak od pelotonu odpoutal také Jakub Bouček a Filip Řeha. Filip tempu skupiny bohužel nestačil a uprchlíky dojelo dalších přibližně třináct závodníků, nicméně Jakub bojoval v čele až do cíle. Na závěrečných okruzích pak využili početní převahy silné týmy Francie a Německa. Z vítězství se radoval Marco Brenner, Bouček projel cílem jako osmý.

„Chtěli jsme udržet tempo s Belgií, abychom zůstali v žebříčku před ní, nakonec se nám podařilo nejen to, ale i předstihnout Ukrajinu. Kluci závodili aktivně a byli při rozhodujících momentech závodu, takže v týmu panovala spokojenost,“ hodnotil první start reprezentační trenér Tomáš Konečný.


V neděli následoval závod na profilově i technicky náročných okruzích. Čeští reprezentanti navázali na vynikající sobotní výkon, když opět byli ve všech únicích a nic nechtěli ponechat náhodě. Nejprve odjela čtyřčlenná skupina, v níž byl opět Jakub Bouček, ta však byla posléze dostižena pelotonem. V rozhodujícím úniku, který se závodníkům podařilo vyprovokovat tři kola před cílem, byl nakonec Filip Řeha. Silný tým Německa opět využil početní převahy, když si pro vítězství dojel Maurice Ballerstedt. Filip spurtoval ve skupince o třetí místo, nakonec skončil šestý.

„Kluci byli po sobotě namotivovaní a do závodu šli s tím, že chceme uspět. Nechyběli v žádném důležitém momentu, byli aktivní a ukázali, že jsou schopni závodit s těmi nejlepšími. Oba dva dny odváděli vynikající týmovou práci a dvě umístění v top ten jsou určitě dobrým výsledkem,“ řekl k výkonu reprezentantů trenér.

Celkové výsledky:

GP Patton zde.
GP Luxembourg zde.


Zdroj a foto: TZ Judita Lorencová


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Zakonči stylově cyklistickou sezonu v Mikulově!
20. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Cyklistická ​sezona končí 5. října v Mikulově, buď u toho s námi!
Mitas Gočárovy schody tradičně 28. září!
20. 8. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní
Historické centrum města Hradec Králové bude již pátým rokem patřit cyklistické exhibici Mitas Gočárovy schody.
Dramatická soutěž týmů TOMKET Pražského MTB poháru!
19. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Seriál závodů hor​ských kol v olympijském cross country TOMKET Pražský MTB pohár 2019 čekají 7. a 8. září dvojnásobně bodované závody v Libuši a na Zličíně.
Czech Tour vyhrál Impey, Kukrle třetí
19. 8. 2019 | Kategorie: silniční
Vítězem 11. ročníku závodu první kategorie UCI Czech Tour se stal největší favorit Jihoafričan Daryl Impey z týmu Mitcheton Scott.
Jan Zatloukal třetí v závodě Juniorské světové série v Grazu!
18. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Jan Zatloukal (NUTREND Specialized Racing) obsadil třetí místo v závodě Juniorské světové série horských kol v rakouském Grazu.
Skvělý Elkov Author, má skalp Bory hansgrohe
15. 8. 2019 | Kategorie: silniční
Vynikajícím způsobem vstoupili jezdci nejlepší české stáje Author Elkov do jedenáctého ročníku etapového závodu první kategorie UCI Czech Tour.
KALAS Sportswear představuje nové logo
14. 8. 2019 | Kategorie: ostatní
Společnost KALAS Sportswear dnes odhalila tvář své nové identity, která zahrnuje logo, slogan, typ písma a barvu.
NOVA CUP v Harrachově již 14. září!
13. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Do Harrachova nejvýhodněji pouze do konce srpna!
„BIKEBEAT“ aneb ALISY Bike Babí Léto již po osmnácté!
13. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Jedinečný MTB maratón poblíž Liberce, kde zažijete maximum přírody, minimum asfaltu?
Pozvánka na 5. závod Stevens Jihočeského poháru MTB
12. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Zveme všechny příznivce horských kol do Jistebnice, kde se dne 17.8.2019 uskuteční již pátý závod seriálu STEVENS Jihočeský MTB pohár 2019.
Mistrem Evropy v silničním závodě je Ital Viviani, Bárta 41.
11. 8. 2019 | Kategorie: silniční
Mistrovství Evropy v silniční cyklistice, které v letošním roce hostilo holandské město Alkmaar, dnes vyvrcholilo závode elitní kategorie mužů. Nejlepším Čechem v něm byl Jan Bárta, který obsadil 41. místo.
4. ŠKODA CUP ovládl Jiří Petruš z Topforex-Lapierre
11. 8. 2019 | Kategorie: silniční
Na nové trase se startem a cílem v Záboří se dnes jel za deštivého počasí čtvrtý závod Českého poháru na silnici ŠKODA CUP 2019.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►