Junioři excelovali na 32. LVM Saarland Trofeo

Junioři excelovali na 32. LVM Saarland Trofeo

Datum vydání: 24. 6. 2019

Na start dalšího závodu ze seriálu světového poháru Nation’s cup se postavil reprezentační výběr juniorů ve složení Pavel Bittner, Mathias Vacek, Jakub Ťoupalík, Jakub Hník, Filip Řeha a Martin Volf.

Závodníci o sobě dali vědět, když vybojovali celkem dvě první a dvě druhá místa v některé z pěti etap. Perfektní zázemí jim z důvodu termínové kolize s EH v Minsku poskytl tým Roman Kreuziger Cycling Academy v čele se sportovním ředitelem Petrem Kubiasem.

Od první etapy závodníci plnili domluvenou týmovou taktiku. Lídrem na celkové pořadí byl zvolen Mathias Vacek, zatímco Pavel Bittner a Jakub Ťoupalík byli horkými kandidáty na etapová vítězství. V úvodní etapě se k pódiovému umístění nejvíce přiblížil Vacek, když přijel v jedenáctičlenné skupině a skončil pátý. Pavel Bittner pak vyhrál spurt pelotonu a obsadil velmi dobré 12. místo. 

Druhá etapa byla pro český tým smolná, když v ní spadl Jakub Hník a Filip Řeha. Jakub to odnesl odřeninami, Filipovo kolo ale zlomeným rámem. Vývoj etapy hlídaly silné týmy, když nechaly odjet závodníky, kteří nemohli pomýšlet na přední příčky průběžného pořadí a nechaly skupinku dojet s náskokem až do cíle. Nejlepšího umístění ten den dosáhl Vacek, když skončil patnáctý a v průběžné klasifikaci figuroval na shodné příčce.V sobotu byly na programu hned dvě půl etapy. Dopolední se jela na okruzích s rovinatým profilem, takže se předpokládalo, že o vítězi rozhodne hromadný dojezd. 

„Do etapy jsme šli s tím, že se jdeme porvat o vítězství. Kluci se v závěru snažili vytvořit co nejlepší pozici pro Pavla Bittnera, kterému se pak podařilo vyhrát. Navíc před dvěma domácími závodníky a do první desítky se vešel ještě osmý Jakub Ťoupalík,“ řekl sportovní ředitel Petr Kubias.

Odpoledne pak závodníky čekala novinka, kterou si pořadatelé připravili, v podobě týmové časovky. Čeští reprezentanti se jí opět zhostili výborně.

„Do časovky startovali kluci hodně namotivovaní. Stanovili jsme si, v jakém složení musí dojet do cíle, každý tak odvedl svůj kus práce. Jakub Hník i Filip Řeha byli po pádu potlučení, i přesto do toho dali všechno, stejně jako Martin Volf. Posledních patnáct kilometrů pak už bylo na trojici Vacek, Bittner, Ťoupalík a jeli neuvěřitelně. Na vítězné Němce ztratili jen něco přes půl minuty, což je vzhledem k tomu, že mají s touto disciplínou o mnoho více zkušeností a přijeli do cíle téměř kompletní, opravdu dobrý výsledek,“ pokračuje Kubias. 

Úspěch podtrhl český tým ještě v závěrečné etapě, kdy zazněla česká hymna opět zásluhou Bittnera a Vacek skončil druhý.

Závodilo se na okruhu, na kterém byla dvě stoupání. V plánu bylo, že Mathias Vacek zkusí zaútočit, nicméně německý tým si kluky hlídal, protože měli první tři v pořadí, nicméně se mu podařilo aspoň peloton roztrhat. Asi patnáct kilometrů před cílem se ještě pokusil nastoupit Pavel Bittner, který si před vrchařskou prémií rychle vytvořil asi desetisekundový náskok, a ze sjezdu ho ještě navýšil. Skupina ho měla na dosah, náskok si ale i za pomoci Mathiase Vacka s Jakubem Ťoupalíkem, kteří byli ve skupině za ním, udržel. Skvělý týmový výkon pak už jen podtrhl druhým místem Mathias, Jakub skončil třináctý,“ dodal sportovní ředitel.

V celkové klasifikaci patřilo Mathiasovi Vackovi páté místo, Pavel Bittner skončil sedmý a první desítku uzavřel Jakub Ťoupalík. 
 
Výsledky naleznete na procyclingstats.com.


Zdroj a foto: TZ Judita Lorencová
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

Aktuální novinky a videa

Ohlédnutí za 21. ročníkem World Games of Mountainbiking
15. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Ohlédnutí za 21. ročníkem World Games of Mountainbiking v rakouském Saalbach-Hinterglemm
ŠKODOVÁCKÉ OKRUHY posledním dílem ŠKODA CUPu
15. 9. 2019 | Kategorie: silniční
Seriál Českého poháru mužů na silnici ŠKODA CUP 2019 se blíží do svého závěru. Předposlední sobotu v září, tedy 21. 9. vyvrcholí šestým závodem, kterým bude kritérium v Mladé Boleslavi s názvem ŠKODOVÁCKÉ okruhy.
KoloFogo: Jedna stopa rovná se mnohem víc legrace
11. 9. 2019 | Kategorie: ostatní
S ideou jednostopého vozíku za kolo přišel v roce 2001 německý rámař Florian Weismann.
V Libuši a na Zličíně se rozhodovalo o celkových vítězích TOMKET Pražského MTB poháru 2019!
10. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Pořadatelé TOMKET Pražského MTB poháru se před pořádáním finálových závodů netajili svým záměrem, učinit závěr celoroční soutěže v XCO pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů netradiční a zajímavý.
Zlínská 50 zůstává v lesích nad Zlínem
9. 9. 2019 | Kategorie: MTB
V neděli 29. září v pravé poledne odstartuje ve Zlíně 11. ročník závodu na horských kolech Zlínská 50.
Bábek míří do Tokia s Flowmonem
4. 9. 2019 | Kategorie: dráha
Flowmon Networks prodlužuje spolupráci s cyklistou Tomášem Bábkem.
To nejlepší z Krkonoš! NOVA CUP v Harrachově startuje 14. září
3. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Šestá zastávka seriálu NOVA CUP se uskuteční v Harrachově a účastníci se mají opravdu na co těšit!
Finálové závody TOMKET Pražského MTB poháru 2019 v Libuši a na Zličíně!
3. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Významný víkend čeká bikery, kteří bojují o celkové umístění a unikátní pohár s pražskou dlažební kostkou v TOMKET Pražském MTB poháru 2019.
Cink na MS v Kanadě šestý, Čábelická dvacátá!
1. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Čtvrtý den světového šampionátu v kanadském Mont Sainte-Anne pokračoval závodem žen U23 a elitními kategoriemi žen a mužů.
Stevens Jura ES: I po letech jedinečný univerzál
31. 8. 2019 | Kategorie:
Stevens Jura si v naší kotlině za těch pár let své existence vypracoval pověst dokonalého univerzála, který zvládne náročný maraton i příkrý trail. Doba ale běží a s ní přichází i nové nároky. Jak je na tom letošní verze ES?
Dramatický závod mužů kategorie U23!
31. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Český reprezentant David Zadák vybojoval na světovém šampionátu v kanadském Mont Sainte-Anne 37. místo v závodě mužů kategorie U23.
Brněnský rok sportu pokračuje
30. 8. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
III. ČESKOSLOVENSKÉ VŠECYKLISTICKÉ HRY jako pocta 150. výročí prvních cyklistických závodů.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►