Junioři excelovali na 32. LVM Saarland Trofeo

Junioři excelovali na 32. LVM Saarland Trofeo

Datum vydání: 24. 6. 2019

Na start dalšího závodu ze seriálu světového poháru Nation’s cup se postavil reprezentační výběr juniorů ve složení Pavel Bittner, Mathias Vacek, Jakub Ťoupalík, Jakub Hník, Filip Řeha a Martin Volf.

Závodníci o sobě dali vědět, když vybojovali celkem dvě první a dvě druhá místa v některé z pěti etap. Perfektní zázemí jim z důvodu termínové kolize s EH v Minsku poskytl tým Roman Kreuziger Cycling Academy v čele se sportovním ředitelem Petrem Kubiasem.

Od první etapy závodníci plnili domluvenou týmovou taktiku. Lídrem na celkové pořadí byl zvolen Mathias Vacek, zatímco Pavel Bittner a Jakub Ťoupalík byli horkými kandidáty na etapová vítězství. V úvodní etapě se k pódiovému umístění nejvíce přiblížil Vacek, když přijel v jedenáctičlenné skupině a skončil pátý. Pavel Bittner pak vyhrál spurt pelotonu a obsadil velmi dobré 12. místo. 

Druhá etapa byla pro český tým smolná, když v ní spadl Jakub Hník a Filip Řeha. Jakub to odnesl odřeninami, Filipovo kolo ale zlomeným rámem. Vývoj etapy hlídaly silné týmy, když nechaly odjet závodníky, kteří nemohli pomýšlet na přední příčky průběžného pořadí a nechaly skupinku dojet s náskokem až do cíle. Nejlepšího umístění ten den dosáhl Vacek, když skončil patnáctý a v průběžné klasifikaci figuroval na shodné příčce.V sobotu byly na programu hned dvě půl etapy. Dopolední se jela na okruzích s rovinatým profilem, takže se předpokládalo, že o vítězi rozhodne hromadný dojezd. 

„Do etapy jsme šli s tím, že se jdeme porvat o vítězství. Kluci se v závěru snažili vytvořit co nejlepší pozici pro Pavla Bittnera, kterému se pak podařilo vyhrát. Navíc před dvěma domácími závodníky a do první desítky se vešel ještě osmý Jakub Ťoupalík,“ řekl sportovní ředitel Petr Kubias.

Odpoledne pak závodníky čekala novinka, kterou si pořadatelé připravili, v podobě týmové časovky. Čeští reprezentanti se jí opět zhostili výborně.

„Do časovky startovali kluci hodně namotivovaní. Stanovili jsme si, v jakém složení musí dojet do cíle, každý tak odvedl svůj kus práce. Jakub Hník i Filip Řeha byli po pádu potlučení, i přesto do toho dali všechno, stejně jako Martin Volf. Posledních patnáct kilometrů pak už bylo na trojici Vacek, Bittner, Ťoupalík a jeli neuvěřitelně. Na vítězné Němce ztratili jen něco přes půl minuty, což je vzhledem k tomu, že mají s touto disciplínou o mnoho více zkušeností a přijeli do cíle téměř kompletní, opravdu dobrý výsledek,“ pokračuje Kubias. 

Úspěch podtrhl český tým ještě v závěrečné etapě, kdy zazněla česká hymna opět zásluhou Bittnera a Vacek skončil druhý.

Závodilo se na okruhu, na kterém byla dvě stoupání. V plánu bylo, že Mathias Vacek zkusí zaútočit, nicméně německý tým si kluky hlídal, protože měli první tři v pořadí, nicméně se mu podařilo aspoň peloton roztrhat. Asi patnáct kilometrů před cílem se ještě pokusil nastoupit Pavel Bittner, který si před vrchařskou prémií rychle vytvořil asi desetisekundový náskok, a ze sjezdu ho ještě navýšil. Skupina ho měla na dosah, náskok si ale i za pomoci Mathiase Vacka s Jakubem Ťoupalíkem, kteří byli ve skupině za ním, udržel. Skvělý týmový výkon pak už jen podtrhl druhým místem Mathias, Jakub skončil třináctý,“ dodal sportovní ředitel.

V celkové klasifikaci patřilo Mathiasovi Vackovi páté místo, Pavel Bittner skončil sedmý a první desítku uzavřel Jakub Ťoupalík. 
 
Výsledky naleznete na procyclingstats.com.


Zdroj a foto: TZ Judita Lorencová
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
   


Aktuální novinky a videa

Freerider přeskočil přes peloton Tour de France
17. 7. 2019 | Kategorie: ostatní
Podívejte se na video, ve kterém francouzský freerider Valentin Anouilh v úvodu 10. etapy Tour de France ze Saint-Flour do Albi přeskočil peloton.
Nejzajímavější kola na Tour de France
16. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si nejzajímavější kola na Tour de France.
Junioři se prosadili na GP Patton a GP Luxembourg
15. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Reprezentační výběr juniorů ve složení Jakub Bouček, Filip Řeha, Bruno Stoček, Jakub Hník, Karel Camrda a Karel Macan se zúčastnil dvou jednorázových závodů.
SP Les Gets: Cink pátý, Čábelická osmnáctá!
14. 7. 2019 | Kategorie: MTB
Český reprezentant Ondřej Cink vybojoval nejlepší výsledek sezony, když skončil na Světovém poháru horských kol v olympijském cross country v Les Gets na pátém místě.
Výzva pouště! To je Segafredo Sahara Race!
12. 7. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní
Cyklistické, běžecké, dětské a noční závody, kempování i koupání. Taková lákadla nabízí blížící se závod Segafredo Sahara Race, jenž se odehraje první srpnový víkend od 2. – 3. 8. 2019.
Galaxy Skylab 29": Ideální kolo
11. 7. 2019 | Kategorie: MTB
Co si představíte pod pojmem ideální kolo?
Ultramaratonec Daniel Polman hostem Lucie Výborné
11. 7. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
Poslechněte si účastníka RAAM, Daniela Polmana, který byl hostem Lucie Výborné na Radiožurnálu.
Tour de France: Poslední kilometr 5. etapy
10. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Peter Sagan vyhrál na Tour de France pátou etapu. Podívejte se na poslední kilometr.
Pozvánka na Regionem Orlicka Lanškroun 2019
9. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Pozvánka na 32. ročník mezinárodního cyklistického závodu REGIONEM ORLICKA, který se uskuteční ve dnech 2.8.– 4.8.2019.
Petr Leták: Vydal jsem se za svým snem
7. 7. 2019 | Kategorie: MTB
Podívejte se na závody světového poháru v enduru trochu jinak.
Cink na SP v Andoře na desátém místě!
7. 7. 2019 | Kategorie: MTB
Ondřej Cink bojoval ve Vallnordu o premiérový triumf na Světovém poháru horských kol, v závěru ho však omezily zdravotní potíže a závod dokončil na desátém místě.
Kolo Petra Sagana - S-Works Venge Disc | Tour de France 2019
7. 7. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si kolo Petra Sagana, na kterém absolvuje právě probíhající Tour de France.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►