Junior Zatloukal 10. na MS v Kanadě

Junior Zatloukal 10. na MS v Kanadě

Datum vydání: 30. 8. 2019

Elitní desítku na svě​tovém šampionátu horských kol vybojoval v juniorské kategorii Jan Zatloukal.

Člen štafety, která obsadila osmé místo, přidává na své konto další umístění ve světové elitní TOP 10. Mezi juniorkami se nejvíce dařilo Magdaleně Mišoňové, která obsadila 22. místo.
 
Závodní program druhého dne na světovém šampionátu v Mont Sainte-Anne odstartoval závodem juniorek na čtyři okruhy. Juniorky Magdalena Mišoňová a Adéla Holubová nastupovaly na trať závodu zmáčenou vydatným nočním deštěm. A ten také zásadním způsobem ovlivnil celý závod, kterému dominovalo nestandardní množství pádů a defektů. S výraznou změnou na trati se nejlépe popasovala 22. Magdalena Mišoňová. Na 30. místě skončila Adéla Holubová. V závodě juniorek jasně zvítězila Švýcarka Jacqueline Schneebeline.
 
Na juniory čekalo okruhů pět. Na uklouzaném okruhu se z české trojky nejlépe představil Jan Zatloukal. Junior, který je v kategorii prvním rokem, se po celý závod pohyboval na úrovni dvanáctého až patnáctého místa a výborně zvládnutým závěrem závodu se posunul na konečné desáté místo. V závodě zvítězil britský reprezentant Charlie Aldridge.

„Před závodem jsme se vsadili s Viktorem. On sázel, že budu do patnáctého místa, já jsem si věřil na desítku a jsem rád, že se mi to podařilo, získávám prý nějakou cenu,“ smál se v cíli závodník týmu Nutrend Specialized Racing. 

„Ruku už mám po úrazu v Novém Městě celkem v pořádku, je pro mě posilující, že se nám povedlo, abych se tak rychle vrátil zpět. To umístění je pro mě velkou motivací do další tréninkové práce a sezóny,“ okomentoval svůj výkon Jan Zatloukal, který bude v juniorské kategorii i v příštím roce.

Dalším našim jezdcům závod nevyšel. David Šulc jel více než třicet minut velmi dobře, stále se posouval dopředu. Bohužel defekt předního kola daleko od depa jeho naděje na možné umístění v první dvacítce zhatil. Jan Sáska ze závodu odstoupil pro následky nepříjemného pádu.
 
Výsledky:
 
Juniorky:
 
1. Jacqueline Schneebeline (Švýc.) 1:05:03, 2. Mona Mitterwallner (Rak.), +1:08 3. Helene Marie Fossenholm (Nor.) +3:11, ... 22. Magdalena Mišoňová +9:20, 30. Adéla Holubová +13:39.
 
Junioři:
 
1. Charlie Aldridge (Brit.) 1:07:31, 2. Luca Martin (Fra.) +0:11, 3. Andreas E. Vittone (It.) +0:20,... 10. Jan Zatloukal +3:49, 56. David Šulc -2 kola, DNF. Jan Sáska.

 
Foto: Robin Nevřala
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

Aktuální novinky a videa

Trek uvedl na trh nový Rail a Powerfly
17. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Zbrusu nový Rail a Powerfly Hardtail nabízejí nejlepší technologické vybavení a výkon v oblasti e-MTB.
Cycling University bude pokračovat podzimním cyklem přednášek!
17. 9. 2019 | Kategorie: ostatní
Celkem osm přednáškových bloků čeká na posluchače podzimního vzdělávacího programu Českého svazu cyklistiky - Cycling University.
Patrik Jahoda 2x4 na MS!
17. 9. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní
Dvě nepopulární čtvrtá místa z časovky a silničního závodu si přiváží z nizozemského Emmenu handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND Specialized Racing.
Štybar lídrem na světovém šampionátu v Yorkshire
16. 9. 2019 | Kategorie: silniční
Vrchol sezóny v silniční cyklistice se přiblížil, Mistrovství světa, které se letos koná ve Velké Británii, odstartuje už 22. 9. 2019. Český tým na start tradičně postaví nejen početný, ale také silný tým reprezentantů.
Čeští reprezentanti si podmanili Harrachov!
16. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Čeští reprezentanti Milena Cesnaková a Filip Adel si podmanili šestý díl seriálu NOVA CUP v Harrachově, který byl zařazen do Českého poháru v maratonu.
Ohlédnutí za 21. ročníkem World Games of Mountainbiking
15. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Ohlédnutí za 21. ročníkem World Games of Mountainbiking v rakouském Saalbach-Hinterglemm
ŠKODOVÁCKÉ OKRUHY posledním dílem ŠKODA CUPu
15. 9. 2019 | Kategorie: silniční
Seriál Českého poháru mužů na silnici ŠKODA CUP 2019 se blíží do svého závěru. Předposlední sobotu v září, tedy 21. 9. vyvrcholí šestým závodem, kterým bude kritérium v Mladé Boleslavi s názvem ŠKODOVÁCKÉ okruhy.
KoloFogo: Jedna stopa rovná se mnohem víc legrace
11. 9. 2019 | Kategorie: ostatní
S ideou jednostopého vozíku za kolo přišel v roce 2001 německý rámař Florian Weismann.
V Libuši a na Zličíně se rozhodovalo o celkových vítězích TOMKET Pražského MTB poháru 2019!
10. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Pořadatelé TOMKET Pražského MTB poháru se před pořádáním finálových závodů netajili svým záměrem, učinit závěr celoroční soutěže v XCO pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů netradiční a zajímavý.
Zlínská 50 zůstává v lesích nad Zlínem
9. 9. 2019 | Kategorie: MTB
V neděli 29. září v pravé poledne odstartuje ve Zlíně 11. ročník závodu na horských kolech Zlínská 50.
Bábek míří do Tokia s Flowmonem
4. 9. 2019 | Kategorie: dráha
Flowmon Networks prodlužuje spolupráci s cyklistou Tomášem Bábkem.
To nejlepší z Krkonoš! NOVA CUP v Harrachově startuje 14. září
3. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Šestá zastávka seriálu NOVA CUP se uskuteční v Harrachově a účastníci se mají opravdu na co těšit!
» více novinek a videí

 
Reklama 
►