Junior Zatloukal 10. na MS v Kanadě

Junior Zatloukal 10. na MS v Kanadě

Datum vydání: 30. 8. 2019

Elitní desítku na svě​tovém šampionátu horských kol vybojoval v juniorské kategorii Jan Zatloukal.

Člen štafety, která obsadila osmé místo, přidává na své konto další umístění ve světové elitní TOP 10. Mezi juniorkami se nejvíce dařilo Magdaleně Mišoňové, která obsadila 22. místo.
 
Závodní program druhého dne na světovém šampionátu v Mont Sainte-Anne odstartoval závodem juniorek na čtyři okruhy. Juniorky Magdalena Mišoňová a Adéla Holubová nastupovaly na trať závodu zmáčenou vydatným nočním deštěm. A ten také zásadním způsobem ovlivnil celý závod, kterému dominovalo nestandardní množství pádů a defektů. S výraznou změnou na trati se nejlépe popasovala 22. Magdalena Mišoňová. Na 30. místě skončila Adéla Holubová. V závodě juniorek jasně zvítězila Švýcarka Jacqueline Schneebeline.
 
Na juniory čekalo okruhů pět. Na uklouzaném okruhu se z české trojky nejlépe představil Jan Zatloukal. Junior, který je v kategorii prvním rokem, se po celý závod pohyboval na úrovni dvanáctého až patnáctého místa a výborně zvládnutým závěrem závodu se posunul na konečné desáté místo. V závodě zvítězil britský reprezentant Charlie Aldridge.

„Před závodem jsme se vsadili s Viktorem. On sázel, že budu do patnáctého místa, já jsem si věřil na desítku a jsem rád, že se mi to podařilo, získávám prý nějakou cenu,“ smál se v cíli závodník týmu Nutrend Specialized Racing. 

„Ruku už mám po úrazu v Novém Městě celkem v pořádku, je pro mě posilující, že se nám povedlo, abych se tak rychle vrátil zpět. To umístění je pro mě velkou motivací do další tréninkové práce a sezóny,“ okomentoval svůj výkon Jan Zatloukal, který bude v juniorské kategorii i v příštím roce.

Dalším našim jezdcům závod nevyšel. David Šulc jel více než třicet minut velmi dobře, stále se posouval dopředu. Bohužel defekt předního kola daleko od depa jeho naděje na možné umístění v první dvacítce zhatil. Jan Sáska ze závodu odstoupil pro následky nepříjemného pádu.
 
Výsledky:
 
Juniorky:
 
1. Jacqueline Schneebeline (Švýc.) 1:05:03, 2. Mona Mitterwallner (Rak.), +1:08 3. Helene Marie Fossenholm (Nor.) +3:11, ... 22. Magdalena Mišoňová +9:20, 30. Adéla Holubová +13:39.
 
Junioři:
 
1. Charlie Aldridge (Brit.) 1:07:31, 2. Luca Martin (Fra.) +0:11, 3. Andreas E. Vittone (It.) +0:20,... 10. Jan Zatloukal +3:49, 56. David Šulc -2 kola, DNF. Jan Sáska.

 
Foto: Robin Nevřala
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Michal Procházka v reprezentačním dresu na Czech Tour!
6. 8. 2020 | Kategorie: silniční
Michal Procházka z Favoritu Brno bude na Stevens Izoard Pro startovat od čtvrtka do neděle 6.-9.8. v dresu české reprezentace na Czech Tour zařazeného do kategorie 2.1 mezinárodního kalendáře!
Regionem Orlicka po čtyřech letech ovládl český závodník
3. 8. 2020 | Kategorie: silniční
Skončením poslední etapy se 34. ročník závodu Regionem Orlicka stal minulostí.
Segafredo Sahara Race již tento víkend!
3. 8. 2020 | Kategorie: MTB
Cyklistické, běžecké, dětské a noční závody, kempování i koupání. Taková lákadla nabízí blížící se závod Segafredo Sahara Race, jenž se odehraje od 7. do 8. 8. 2020.
Druhý závodní den závodu Regionem Orlicka přinesl horké poča​sí i skvělou sportovní podívanou
2. 8. 2020 | Kategorie:
Po nevydařené úvodní páteční etapě, která byla zastavena z důvodu nehody doprovodných motocyklů na trati, se v sobotu závodilo bez výrazných komplikací a s velkým nasazením.
První etapa závodu Regionem Orlicka byla anulována
1. 8. 2020 | Kategorie: silniční
31. července proběhlo slavností zahájení cyklistického etapového závodu Regionem Orlicka 2020 s mezinárodní účastí.
Změna termínů ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru v září!
31. 7. 2020 | Kategorie:
Všem zájemcům o start na finálových závodech ŠKODA TOMKET Pražského poháru 2020 v měsíci září je určena následující informace.
Studenti pozor! Akademické MČR v XCO má nový termín: 12.9. 2020 v Praze!
31. 7. 2020 | Kategorie:
V reakci na zvýšený zájem studentů vysokých škol o start na Akademickém MČR XCO, s ohledem k různorodosti startovního pole a nutnosti dodržet všechna pravidla ČP XCO kategorie C1 UCI dochází ke změně termínu uskutečnění AMČR.
Češi vytvořili chytrý zámek, který chrání sportovní vybavení. Nyní vstupují na americký Kickstarter
28. 7. 2020 | Kategorie: ostatní
Česká firma Pealock přichází s chytrým zámke​m na sportovní vybavení.
Teplicko je rájem pro cyklisty, nabízí i relaxační sporty
28. 7. 2020 | Kategorie:
I když lázeňské město samo o sobě nabízí spoustu atraktivních cílů, někdo dává přednost aktivnějšímu sportovnímu vyžití. Turistické centrum VisitTeplice představuje několik tipů.
Gruber sedmý na úvodním Českém poháru
22. 7. 2020 | Kategorie: silniční
Pavel Gruber na Stevens Izoard Pro z Favoritu Brno obsadil ve velmi dobré konkurenci sedmé místo v úvodním závodě Českého poháru, který se jel v Záboří u Blatné. Vítězství vybojoval Němec Loderer.
Tomáš Tlamka má bronz z MČR a je třetí v celkovém pořadí ČP!
20. 7. 2020 | Kategorie: MTB
Dobře, tedy na trojku vyšlo juniorovi týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Tomášovi Tlamkovi Mistrovství České republiky horských kol v Peci pod Sněžkou.
Chystá se nejdelší ultracyklistický závod v Evropě, otestuje ho Dan Polman!
16. 7. 2020 | Kategorie: silniční
Na srpen je naplánovaný prolog nového nonstop ultracyklistického závodu s podporou kolem Česko-Slovenska v délce 3300 km a převýšením cca 40000 metrů – „Race around Czechia and Slovakia 2020“.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►