Jaroslav Kulhavý v týmu Česká spořitelna - Accolade

Jaroslav Kulhavý v týmu Česká spořitelna - Accolade

Datum vydání: 6. 2. 2021

Dvojnásobný olympijský medailista ​Jaroslav Kulhavý mění dres.


Po dvouletém intermezzu, kdy jezdil sám ve vlastním týmu se vrací zpátky do velkého mančaftu, v nadcházející sezoně bude jezdit v týmu Česká spořitelna - Accolade. Dnes to oficiálně oznámil manažer týmu Radim Kořínek a Brand Activation lídr České spořitelny Radomil Štumpa a dodává:

„Česká spořitelna je v pozici generálního partnera týmu již od roku 1994. Za těchto 28 let se v našem týmu prostřídala řada skvělých bikerů, kteří získali mnoho cenných trofejí. Máme proto velkou radost z toho, že můžeme v našem týmu přivítat jednu z největších světových hvězd horské cyklistiky Jardu Kulhavého, který získal v kategorii MTB ocenění nejvyšší a pomůže nám tak podpořit náš nový program Sportujeme se spořkou, kam spadá celá řada projektů vč. našeho týmu. Společně s Tomášem, Matoušem a Markem budou tvořit velmi silný tým.“

“Jsem rád, že jsem zpátky v týmu s tak velkou historií a zázemím. Po loňsku jsem se rozmýšlel, jestli vůbec budu pokračovat, sezona 2020 měla být poslední, ale kvůli pandemii proběhla jen tak napůl. V takové situaci mi proto přišla škoda skončit. S Radimem Kořínkem a jeho týmem jsme dlouhodobě měli několik společných partnerů, jako například Česká spořitelna, Specialized, Nutrend. Já jsem do týmu přivedl některé své partnery jako Kalas Sportswear nebo Best of British cars. Takže je to takové logické vyústění naší spolupráce i partnerů,“ uvedl šestatřicetiletý Kulhavý, jenž plánuje závodit ještě minimálně v letošním roce. Cross country, v němž získal nejvíce svých vavřínů, však staví na druhou kolej. 

“Vznikl světový maratonský seriál a samostatný maratonský ranking, takže se otevírají nové možnosti, kde bych mohl uspět já i celý tým. Takže to všechno začalo dávat ještě větší smysl a na sezonu se moc těším. S Matoušem Ulmanem jsem už jel Brasil Ride a Epic Israel. Sedli jsme si jak výkonově, tak lidsky. Cross country budu jezdit už jen minimálně a pouze v Česku, rád bych ještě jednou zažil Nové Město na Moravě s diváky,” sdělil Jaroslav, jenž dal tak najevo, že účast na své páté olympiádě nevidí reálně.

“Máme jedno startovní místo a jednoznačně nejlepším Čechem je aktuálně Ondra Cink, nemůžu se na to upínat, musím se soustředit na jiné reálnější cíle,” dodává.

“Járův příchod do týmu vyplynul naprosto přirozeně, jsme na to patřičně pyšní, že máme v týmu takovou osobnost. Hledal motivaci potom všem, co dokázal a Jardu nová spolupráce hodně nakopla, zvlášť, když vznikl nový maratonský seriál a bodování,” okomentoval příchod nejslavnějšího českého bikera do týmu Radim Kořínek.

“Ve spolupráci s Českou spořitelnou se blížíme ke třiceti letům, což je neuvěřitelný. Do nové sezony vstupujeme opravdu s velkými ambicemi, protože jsme se zaregistrovali jako UCI team. Na podzim jsme s Matoušem Ulmanem a Tomášem Višňovským řešili co dál a shodli jsme se na tom, že posuneme naše snažení o laťku výš. Kromě Jardy jsme vzali do kádru také zkušeného maratonce  Marka Rauchfusse, takže myslím, že budeme hodně vidět.”


Jaroslav Kulhavý se měl poprvé v novém dresu představit na etapovém závodě Mediterranean Epic ve Španělsku už příští týden. Ze známých důvodů se však odsouvá.

“Závodní program se bude skládat většinou z maratonů a etapáků, původně už příští týden jsme měli startovat na prvním závodě sezony Mediterranean Epic, ale ten přesunuli na konec března. Těžko teď říct, kdy začneme. Pak by měla být Andalucía Bike Race a 4 Islands, které se kryjí, takže se možná zúčastníme obou etapáků zároveň. Rádi bychom objeli celý seriál závodů ve světové maratonské sérii, etapáky Epic Israel, Cape Epic nebo Brasil Ride. A do toho pochopitelně domácí maratony a seriál Kolo pro život,” přiblížil Jaroslav svůj program.

“Cítím se teď dobře, mám za sebou dva tréninkové kempy bez nějaké zásadní nemoci. Doufám, že to tak bude pokračovat i nadále, až začnu makat na intenzitě, kde mi to poslední roky tělo nedovolilo a vracelo zpátky. Snad jsem už letos nastavenej tak, že to převálcuju a bude to fungovat. Otázkou je, kdy to vlastně všechno začne fungovat.”

Složení týmu:

 • Jaroslav Kulhavý
 • Matouš Ulman
 • Marek Rauchfuss
 • Tomáš Višňovský
 • Josef Hladík
 • Jan Reiner
 • Kateřina Drhová
 • Manažer - Radim Kořínek
 • Mechanik - Ondřej Šenk
 • Sportovní ředitel - Jaroslav Purmenský
 • Sportovní ředitel - Pavel Padrnos 
​Zdroj a foto: TZ Jan Němec

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Návrat Favoritu Brno ze soustředění ve Španělsku
23. 2. 2021 | Kategorie: silniční
Cyklisté silničního týmu mužů Favoritu Brno se vrátili z třítýdenního kempu ve španělské Esteponě, kde našli ideální podmínky pro trénink na kolech Stevens.
Nedostupnost kol v roce 2021: Můžete čekat třeba až do léta
19. 2. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Podívejte se na video, kde Trail Hunter otevře problematiku nedostupnosti kol.
Festka a CHATTY představili kolekci triček a mikin nejen pro cyklisty
12. 2. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Český výrobce prémiových silničních kol Festka se spojil s přední českou módní značkou CHATTY a společně připravili limitovanou kolekci merchandisingu Festka x CHATTY v podobě triček a mikin nejen pro vášnivé cyklisty.
Představujeme dres Favoritu Brno na sezónu 2021
7. 2. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Favorit Brno představuje dres na sezónu 2021, který stejně jako v minulém roce vyrobila firma JER53Y.
Jaroslav Kulhavý v týmu Česká spořitelna - Accolade
6. 2. 2021 | Kategorie: MTB
Dvojnásobný olympijský medailista ​Jaroslav Kulhavý mění dres.
Registrace do ŠKODA eCUP 2021 spuštěna!
4. 2. 2021 | Kategorie: ostatní
Start prvního závodu ze seriálu virtuálních cyklistických závodů ŠKODA eCUP 2021 se rychle blíží.  Soutěž se skládá ze čtyř on-line závodů a do celkového pořadí ŠKODA eCUPu se započítají tři nejlepší výsledky. První závod pojmenovaný Toskánsko je na programu již 11. února.
Charitativní dražba na podporu 12leté hendikepované sportovkyně Alex Borské!
1. 2. 2021 | Kategorie: ostatní
Chceme vás tímto informovat o charitativní dražbě podepsaných cyklistických dresů Kateřiny Nash, Jitky Čábelické, Karly Štěpánové a Petra Vabrouška, jejíž celý výtěžek půjde na dobrou věc. Podpoříte tím 12letou Alex při cestě za jejím velkým životním snem!
ŠKODA eCUP 2021 - Seriál virtuálních cyklistických závodů
1. 2. 2021 | Kategorie: ostatní
Všichni si uvědomujeme, že to, co ještě před rokem bylo bráno jako okrajová záležitost případně hudba budoucnosti, doba „covidová“ v řadě oblastí, a sport nevyjímaje, posunula během krátké doby do reality a každodenní činnosti.
Nejoblíbenější kola Festka v roce 2020 mezi fanoušky značky na Instagramu
26. 1. 2021 | Kategorie: silniční
Česká technologická firma Festka, která se specializuje na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů nejvyšší kvality, zaznamenala v minulém roce zvýšený zájem o svá kola, a to nejenom v počtu vyrobených kol, ale také v zájmu o značku na sociálních sítích a v médiích.
GoPro: Top 10 Mountain Bike
26. 1. 2021 | Kategorie: MTB
Výběr TOP 10 od GoPro.
Reprezentace MTB juniorů a U23 v plné přípravě na Mallorce
23. 1. 2021 | Kategorie: MTB, silniční
Navzdory mnoha logistickým problémům a koronavirovým komplikacím odcestoval tým Reprezentace MTB kategorií junior a U23 na společné soustředění na Mallorce.
Dohoda s UCI rozšiřuje v roce 2021 cyklistickou nabídku Eurosportu
20. 1. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Eurosport pokračuje v upevňování svého postavení tzv. Domova cyklistiky a pro rok 2021 si od Evropské vysílací unie (EBU) zajistil řadu práv na vysílání světových akcí Mezinárodní cyklistické unie (UCI).
» více novinek a videí

 
Reklama 
►