Jaroslav Kulhavý odstartoval do své poslední sezóny a oznámil oficiální konec profesionální

Jaroslav Kulhavý odstartoval do své poslední sezóny a oznámil oficiální konec profesionální kariéry

Datum vydání: 1. 4. 2022

Na tiskové konferenci tým představil jezdce na sezónu 2022. Zůstávají stejní - v čele olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý, dále Matouš Ulman, Tomáš Višňovský a Marek Rauchfuss. Managerem týmu nadále setrvává bývalý olympionik Radim Kořínek.


Sportovní program odstartoval za tým již v únoru Marek Rauchfuss stříbrnou medailí na zimním Mistrovství světa v triatlonu. Zlato mu uteklo pouze o kousek.

„Na kole a v běhu to bylo dobré, byl jsem na prvních pozicích a nahnal jsem náskok, ztrátu jsme vždy měl v poslední disciplíně, tedy v běžeckém lyžování, kdy mě zejména skvělou technikou předčil vítězný Franco Pesavento z Itálie. Celý formát závodu byl netradiční, disciplíny jsme vystřídali 6x, takže při druhé výměně jsem ani nevyměnil běžecké boty za tretry..,“ řekl k závodu Marek

Tým následně pokračoval do Španělska na Agagon Bike Race, kde Jaroslav Kulhavý a Marek Rauchfuss zářili. Nečekaně se jezdec týmu Matouš Ulman podíval díky zranění Petra Vakoče i na Cape Epic, a to ve smíšeném týmu s Kristiánem Hynkem.

„Bylo to na poslední chvíli, akorát jsme dojeli do Španělska na závod a volal Kristián, že nemá parťáka. Dali jsme narychlo dohromady přijatelnou variantu. Jsme každý z jiného týmu, na jiném kole, tak jsme vymysleli název týmu podle bydliště (Černošice) a startovali v dresu, kterým jsme chtěli alespoň symbolicky vyjádřit podporu Ukrajině,“ dodal Matyáš Ulman

V hledáčku týmu je na nevyšších příčkách plánu na 2022 Mistrovství Evropy na ranči Malevil a Mistrovství světa v Dánsku. Profilově by Malevilská trať měla sedět Tomáši Višňovskému, který zde tradičně dojíždí na pódiových pozicích.

„Letos je to určitě můj hlavní cíl, trať mi vyhovuje, bude to velká výzva. Stejně tak ale i světový šampionát, kde bych po dvou letech rád dojel,“ podotkl Tomáš.

Mistrovská trať v Dánsku by zase podle dosavadních informací měla vyhovovat Jaroslavu Kulhavému, který se zároveň tímto závodem pravděpodobně rozloučí s profesionální kariérou. Oficiální kolem kariéry oznámil dnes s tím, že do budoucna nevylučuje, že se nějakých závodů zúčastní, ale nebude již pokračovat v profesionální dráze.

„Po 26 sezónách bych rád věnoval čas i jiným aktivitám, určitě na kole nesedím naposledy, jeden, dva závody za rok si možná objedu. Dost možná se zaměřím i na nějaké speciality cyklistické. Určitě ale nebudu už v plném tréninkovém zápřahu. Závodil jsem od 11 let, už je čas se posunout,“ řekl ke konci kariéry Jarda

Za generálního partnera týmu, Českou spořitelnu, zdůraznil Radomil Štumpa, že podporovat tým již 29 let je světový unikát, u kterého ale rádi zůstanou.

"Pro nás je to srdcovka, kluci jsou skvělá parta, je nám ctí být u konce kariéry Jardy, se kterým jsme v jeho vrcholných dobách nebyli, ale o to více si vážíme nyní toho, že s ním kariéru zakončíme. Náš program Sportujeme se Spořkou je pro nás klíčový, zaměřujeme se na podporu pohybu, zdraví a imunity a máme paralelně 11 různých projektů. Dnešní covidová doba tento trend ještě zdůraznila a jsme rádi, že se nám to daří propojovat od školek po profesionální cyklisty a atlety. My v tomto celkově vidíme potenciál a daří se nám navazovat na vzdělání a máme ověřeno, že když se lidé a děti zejména pohybují, má to velký vliv na jejich vzdělávací potenciál,“ řekl Radomil Štumpa zodpovědný za partnerství a brand activation České spořitelny.

Zdroj: TZ ČS Accolade
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!
7. 8. 2022 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.
Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova
5. 8. 2022 | Kategorie: MTB, silniční
Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.
CYKLOŠVEC: Jak vybrat zadní tlumič na kolo
4. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Radí vám odborník Jirka Karfík zástupce CYKLOŠVEC - dovozce a autorizovaný servis odpružení FOX a Marzocchi.
Regionem Orlicka 2022
3. 8. 2022 | Kategorie: silniční
Video z etapového závodu Regionem Orlicka 2022.
Prima CUP v Harrachově odstartuje 3. září!
31. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři.
Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!
27. 7. 2022 | Kategorie:
Jan Zatloukal a Filip Konečný dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě.
Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová
24. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý titul pro Ondřeje Cinka a premiérový pro Janu Czeczinkarovou
MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul
22. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.
Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích
22. 7. 2022 | Kategorie: ostatní
Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.
Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!
20. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.
Sestry Jaborníkovy na ME vybojovaly zlato a stříbro!
19. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Pátý den evropského dráhového šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii byl pro české barvy znovu velmi úspěšný a nesl se ve znamení sester Jaborníkových.
Tři zlata českých mladých dráhařů na ME v Anadii
18. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Druhý den evropského šampionátu juniorů a kategorií U23 v portugalské Anadii se českým jezdcům nadmíru vydařil.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►