Jan Zatloukal je pátým juniorem v Evropě!

Jan Zatloukal je pátým juniorem v Evropě!

Datum vydání: 23. 10. 2020

Výborným pátým místem na mistrovství Evropy ve švýcarském Monte Tamaru ukončil junior týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Jan Zatlo​ukal sezónu, která byla z větší části ovlivněná dlouhodobým zraněním.

Opakovaný úraz ramene hned v jednom z úvodních závodů sezóny znamenal pro Jana Zatloukala operaci a následné závodní STOP trvající téměř tři měsíce. Přesto se výrazný talent české cyklistiky dokázal během jediného měsíce po ukončení rekonvalescence dostat do velmi dobré formy, což potvrdil pátým místem v Monte Tamaru. Jeho návrat ale mohl být ještě výraznější. Na mistrovství světa v rakouském Leogangu připravil Honzu od umístění v TOP 5 a možná i od medaile opakovaný defekt řetězu krátce před nájezdem do posledních dvou okruhů závodu, který se pro něj a české barvy vyvíjel do té doby více než příznivě.

„Zasukoval jsem řetěz, mechanici mi to v depu opravili, nicméně spadnul mi znovu za převodník a musel jsem zase běžet přes půlku okruhu do depa na opravu. Měl jsem vodítko i perfektně seřízené kolo, ale bohužel jsem měl dnes smůlu. Problémy měli všichni, bylo to pro každého 50 na 50, jestli to bahno ustojí nebo ne. Škoda, jelo se mi velmi dobře,“ komentoval závod v Leogangu Jan Zatloukal.  

Závod mistrovství Evropy v Monte Tamaru se od začátku odvíjel v podobné režii. Jan Zatloukal se po celý závod pohyboval na špici závodu a výsledné páté místo bere reálně.

„Víc to dneska prostě už nešlo, ale i tak jsem za páté místo celkem rád. Nejsem úplně ve 100% formě, měli jsme málo času na přípravu, ale vzhledem k okolnostem považuji ten výsledek za relativně dobrý,“ říká Honza, který už má ve své sbírce dva tituly Mistra Evropy z kategorie kadetů.

„Honzu teď čeká krátké volno a pak začneme systematicky dohánět více než tříměsíční tréninkové manko, které má. Na mistrovství světa a Evropy byl připravený v rámci časových možností, které jsme měli, takže jsme volili vědomě přípravu které říkáme rychlokvaška,“ komentuje výkon svého svěřence trenér Viktor Zapletal a dodává:

„Upravíme oproti minulosti program zimní přípravy, omezíme i starty Honzy v cyklokrosu, byť je v jeho možnostech bojovat o čelní umístění na ME i MS a vše podřídíme přechodu do kategorie U23 a časnému vstupu do bikové sezóny. První starty v kategorii U23 by měl Honza absolvovat už v únoru.“

Foto: Michal Červený, zdroj: TZ SKC Praha

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Festka získala ocenění Impact Stars v soutěži Delloite Technology Fast 50 CE
21. 11. 2020 | Kategorie: ostatní, silniční
Česká technologická firma Festka, která se specializuje na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů nejvyšší kvality, získala ocenění Impact Stars v soutěži Delloite Technology Fast 50 CE oceňující nejrychleji rostoucí technologické společnosti ve střední Evropě.
Štěpán Telecký: Mým snem je jednou startovat na Grand Tour
19. 11. 2020 | Kategorie: silniční
Patří k nejta​lentovanějším závodníkům Favoritu Brno. Kadet Štěpán Telecký má za sebou na kole Stevens velmi dobrou sezónu.
Termíny seriálu NOVA CUP 2021
17. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Uložte si do kalendáře termíny seriálu NOVA CUP v roce 2021!
Termíny závodů ŠKODA Pražský MTB pohár 2021!
17. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Pořadatelé seriálu závodů horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní skupiny cyklistů, včetně cyklistů s handicapem zveřejnili termíny závodů pro rok 2021.
Ze hry do reality a zpět. Biker a mistr světa Tomáš Slavík hrdinou nevšedního videa
12. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Do historického centra Prahy se vřítí jeden z nejlepších bikerů světa. Skáče schody ve více než šedesátikilometrové rychlosti a vypadá, že před něčím ujíždí.
Scalatore Samurai – nejnovější superkolo z dílny českého výrobce kol Festka
11. 11. 2020 | Kategorie: silniční
Každé kolo Festka Prime je mistrovský kousek a originál připravený na míru budoucímu jezdci. Festka je jedním z mála výrobců na světě, kteří dokáží postavit karbonové kolo na míru.
Při zazimování kola by měli věnovat zvýšenou pozornost péči o baterii
5. 11. 2020 | Kategorie: MTB, ostatní
Elektrokola letos zažívají svůj boom. Výrazné zvýšení poptávky všech kategorií potvrzuje také jeden z nejvýznamnějších tuzemských výrobců kol, firma BP Lumen, která stojí za značkami Apache a Qayron.
Cyklodoprava je v Česku na vzestupu. Infrastruktura však vedle evropských metropolí pokulhává
1. 11. 2020 | Kategorie: ostatní
Ze statistických dat Policie ČR​ vyplývá, že letos během cyklistické sezóny – od března do konce září – zavinili cyklisté celkem 2 267 nehod, během nichž bylo usmrceno 23 osob.
Slavnostní večer ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru je zrušen, „KOSTKU V KLECI“ dostanou vítězové poštou!
1. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Slavnostní večer ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru pro rok 2020 musí být z důvodu pandemických opatření zrušen.
Martin Stošek má světový bronz z turecké Sakarye!
25. 10. 2020 | Kategorie: MTB
Biker Martin Stošek zaznamenal zatím svůj největší životní úspěch, když v turecké Sakaryi vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu horských kol.
Jan Zatloukal je pátým juniorem v Evropě!
23. 10. 2020 | Kategorie: MTB
Výborným pátým místem na mistrovství Evropy ve švýcarském Monte Tamaru ukončil junior týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Jan Zatloukal sezónu, která byla z větší části ovlivněná dlouhodobým zraněním.
Turecká Sakarya hostí světový šampionát v maratonu horských kol, Češi patří k favoritům!
22. 10. 2020 | Kategorie: MTB
Bratislavský závod GP Slovakia byl pro závodníky Topforex Lapierre posledníVe středu dopoledne odletěl dvanáctičlenný tým Reprezentace MTB do turecké Sakarye, kde se uskuteční další vrcholná akce tohoto roku, Mistrovství světa horských kol v maratonu.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►