Jan Zatloukal je pátým juniorem v Evropě!

Jan Zatloukal je pátým juniorem v Evropě!

Datum vydání: 23. 10. 2020

Výborným pátým místem na mistrovství Evropy ve švýcarském Monte Tamaru ukončil junior týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Jan Zatlo​ukal sezónu, která byla z větší části ovlivněná dlouhodobým zraněním.

Opakovaný úraz ramene hned v jednom z úvodních závodů sezóny znamenal pro Jana Zatloukala operaci a následné závodní STOP trvající téměř tři měsíce. Přesto se výrazný talent české cyklistiky dokázal během jediného měsíce po ukončení rekonvalescence dostat do velmi dobré formy, což potvrdil pátým místem v Monte Tamaru. Jeho návrat ale mohl být ještě výraznější. Na mistrovství světa v rakouském Leogangu připravil Honzu od umístění v TOP 5 a možná i od medaile opakovaný defekt řetězu krátce před nájezdem do posledních dvou okruhů závodu, který se pro něj a české barvy vyvíjel do té doby více než příznivě.

„Zasukoval jsem řetěz, mechanici mi to v depu opravili, nicméně spadnul mi znovu za převodník a musel jsem zase běžet přes půlku okruhu do depa na opravu. Měl jsem vodítko i perfektně seřízené kolo, ale bohužel jsem měl dnes smůlu. Problémy měli všichni, bylo to pro každého 50 na 50, jestli to bahno ustojí nebo ne. Škoda, jelo se mi velmi dobře,“ komentoval závod v Leogangu Jan Zatloukal.  

Závod mistrovství Evropy v Monte Tamaru se od začátku odvíjel v podobné režii. Jan Zatloukal se po celý závod pohyboval na špici závodu a výsledné páté místo bere reálně.

„Víc to dneska prostě už nešlo, ale i tak jsem za páté místo celkem rád. Nejsem úplně ve 100% formě, měli jsme málo času na přípravu, ale vzhledem k okolnostem považuji ten výsledek za relativně dobrý,“ říká Honza, který už má ve své sbírce dva tituly Mistra Evropy z kategorie kadetů.

„Honzu teď čeká krátké volno a pak začneme systematicky dohánět více než tříměsíční tréninkové manko, které má. Na mistrovství světa a Evropy byl připravený v rámci časových možností, které jsme měli, takže jsme volili vědomě přípravu které říkáme rychlokvaška,“ komentuje výkon svého svěřence trenér Viktor Zapletal a dodává:

„Upravíme oproti minulosti program zimní přípravy, omezíme i starty Honzy v cyklokrosu, byť je v jeho možnostech bojovat o čelní umístění na ME i MS a vše podřídíme přechodu do kategorie U23 a časnému vstupu do bikové sezóny. První starty v kategorii U23 by měl Honza absolvovat už v únoru.“

Foto: Michal Červený, zdroj: TZ SKC Praha

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Fotogalerie: Brno - Velká Bíteš - Brno
19. 4. 2021 | Kategorie: silniční

Konečně se domácí cyklistika v letošní sezoně dočkala. První závod silniční sezony uspořádal TJ Favorit Brno v rámci ŠKODA CUPU na trati Brno - Velká Bíteš - Brno.

Kukrle z Elkov Kasper vyhrál jarní klasiku Brno - Velká Bíteš - Brno
18. 4. 2021 | Kategorie: silniční
Vítězstvím Michaela Kukrleho ze stáje Elkov Kasper skončil úvodní podnik Českého poháru - ŠKODA Cupu 2021 Brno - Velká Bíteš - Brno.
Co Čech, to cyklista. Poptávka po kolech stoupla o polovinu
16. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
První rozvolňování v kombinaci s dlouho očekávanými jarními teplotami způsobilo, že se české luhy a háje plní nadšenými cyklisty.
Silniční cyklistická sezona startuje v sobotu tradiční Bíteší
14. 4. 2021 | Kategorie: silniční
S mírným zpožděním odstartuje v sobotu 17. dubna domácí silniční sezona. Prvním závodem bude úvodní podnik ŠKODA Cupu - česká jarní klasika Brno - Velká Bíteš – Brno, která se pojede již po pětačtyřicáté.
Z centra Prahy na hlavní třídy Manhattanu
14. 4. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Cyklistické pop-up akce organizované během pandemie COVID-19 komunitním cyklistickým sdružením Rubber N’ Road pomohly značce FESTKA dostat se na newyorský trh.
Biker Cink v Nalles čtvrtý, juniorka Novotná sedmá
10. 4. 2021 | Kategorie: MTB
Italská série pokračovala třetím závodem v Nalles, kde se na závodě Sunhine Race zařazeném v kategorii HC sešla téměř kompletní biková špička.
MONTONE: Převezte své kolo bezpečně
8. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
Kolo již dávno ​není jen pouhý dopravní prostředek, díky němuž se dopravíme z bodu A do budu B.
Tréninková poradna: Spánek v průběhu extrémních sportovních výkonů
5. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
Dotaz: „Věnuji se extrémním vytrvaleckým závodům a závodům typu ultra no support jako je např. Trans Continental Race, Trans Atlantic Race, North Cup 4000, atd. Nemám úplně vyřešenou problematiku spánku. Dá se toto nějak natrénovat?“
Pozvánka: cyklistický kemp Singltrek
1. 4. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Po úspěšném cyklistickém kempu  v minulém roce pořádá cyklistický oddíl Eleven Head Cyklolive opět kemp pro děti!
Nejnašlapanější modely mezi elektrokoly Crussis pro rok 2021
30. 3. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Hledáte to nejlepší elektrokolo, v jehož​ sedle se budete cítit jako ryba ve vodě, vyrazíte odhodlaně a s radostí vstříc dobrodružství, nekonečným dálkám i malebným výhledům?
Prvními mistry v e-cyklistice se stali Sáblíková a Turek
26. 3. 2021 | Kategorie: ostatní
Historicky první Mistrovství ČR v e-cyklistice zná své vítěze! Jsou jimi Martina Sáblíková (KRS Svratka-CSMV), Daniel Turek (Team Felbermayr - Simplon Wels) a v kategorii juniorů Štěpán Telecký (Favorit Brno)!
SP horských kol v NMNM 2021 – další jízda ve stínu korony?
24. 3. 2021 | Kategorie: MTB
Jaro se hlásí o slovo a s ním i tradiční „svěťák“ horských kol v Novém Městě na Moravě.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►