Jakub Otruba osmý v časovce na Mistrovství Evropy

Datum vydání: 8. 8. 2019

V holandském Alkmaaru včera vypuklo M​istrovství Evropy v silniční cyklistice, které bylo tradičně zahájeno časovkami.

Na start se první den konání postavily juniorské kategorie a premiéru si odbyla také nová disciplína, kterou byla smíšená časovka tříčlenných družstev. Dnes už přišly na řadu závodníci a závodnice do 23 let a elitní kategorie mužů a žen.

Nejlepšího umístění včera, pomineme-li časovku smíšených družstev, dosáhla juniorka Kristýna Burlová, která byla klasifikována jako šestnáctá a na vítězku ztratila přesně dvě minuty. Tereza Obořilová obsadila 42. místo. Mezi juniory byl z dvojice startujících českých závodníků úspěšnější Pavel Bittner, který skončil dvacátý, mistr republiky v této disciplíně Jakub Ťoupalík zajel 43. čas. Ve smíšené časovce družstev obsadil český tým sedmou příčku, a to ve složení Jakub Otruba, Jan Bárta, Michal Schlegel, Jarmila Machačová, Tereza Korvasová a Nikola Bajgerová.

Druhý den evropského šampionátu zahájily závodnice U23, kde se české reprezentantky Markéta Hájková a Nikola Bajgerová umístily na 25., respektive 26. místě.

Následoval závod mužů stejné kategorie, kde dosáhl velmi dobrého výsledku Jakub Otruba, kterého dělilo od medaile třicet sekund a skončil osmý. Michal Rotter, který byl v loňském roce ještě juniorem, obsadil 46. příčku. Mezi ženami skončila úřadující mistryně republiky Tereza Korvasová 27. a Jarmila Machačová skončila jen dvě příčky za ní. Náročný program pak završili muži elite, tam si z pohledu českého týmu vedl nejlépe Jan Bárta, když zajel patnáctý nejlepší čas, Michal Schlegel skončil čtyřiadvacátý.

Při časovce rozhoduje každý detail, o výsledku mnohdy rozhodnou maličkosti. Výrazného výsledku jsme sice nedosáhli, v každé kategorii jsme ale měli na startu dva zástupce, aby tu nasbírali co nejvíce zkušeností a příležitost dostali hlavně mladí závodníci. Právě z takových zkušeností totiž mohou v budoucnu čerpat. Rád bych však vyzdvihl výkon Kuby Otruby, který opět potvrdil, že patří do užší špičky ve své kategorii a velmi dobře zajel i Honza Bárta, kterému do první desítky chybělo jen pár vteřin,okomentoval časovky reprezentační trenér Tomáš Konečný, který už společně se svými svěřenci vzhlíží k silničním závodům, které začnou už zítra, a to opět startem juniorských kategorií.

Zdroj a foto: TZ Judita Lorencová

beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

Jan Zatloukal čtvrtý ve finále Světového poháru!
27. 1. 2020 | Kategorie: cyklokros
Úřadující juniorský Mistr České republiky Jan Zatloukal velmi dobře zvládnul poslední test před Mistrovstvím světa a ve finálovém závodě Světového poháru v nizozemském Hoogerheide obsadil čtvrté místo.
Letos poprvé Okolo republiky nebo Okolo Čech
25. 1. 2020 | Kategorie: silniční
Cyklistický maraton Okolo republiky/Okolo Čech je určený všem, kteří chtějí nejen otestovat svou kondici, vůli a vytrvalost, ale i poznat zajímavá místa, zajímavé lidi a to vše spojit v nezapomenutelný zážitek.
Šest zastávek nabídne ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu. O titulech se rozhodne na Dolní Moravě
23. 1. 2020 | Kategorie: MTB
Šest vybraných lokalit nabídne v roce 2020 ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu (ŠKODA AUTO ČP XCM). Maratonský seriál čekají změny a zařazení hned tří premiérových závodů v Machově, Dolní Moravě a Opavě.
Hradecký cyklistický tým míří na Asia Tour
23. 1. 2020 | Kategorie: silniční
Hradecký tým Rafkarna IDEA Cycling chce v sezoně 2020 navázat na úspěchy z loňské sezony a znovu se tak o krok přiblížit elitním českým týmům.
Mistrovství světa v cyklokrosu 2020 - Nominace pro švýcarský Dübendorf
23. 1. 2020 | Kategorie: cyklokros
Reprezentační trenér českých cyklokrosařů Petr Dlask oznámil seznam závodníků, kteří byli nominováni pro letošní Mistrovství světa, které se koná 1. a 2. února.
Emil Hekele projevil zájem o start na Mistrovství světa
18. 1. 2020 | Kategorie: cyklokros
Mistr republiky ​v cyklokrosu pro rok 2020 Emil Hekele projevil zájem o reprezentaci České republiky na Mistrovství světa ve švýcarském Dübendorfu (1. – 2. února 2020).
Lednová výzva Do práce na kole odstartuje už v pondělí.
16. 1. 2020 | Kategorie: MTB
Kolo jako dopravní prostředek i zimě? Proč ne. To si myslí víc než 2060 odvážlivců, kteří se zatím zdarma zaregistrovali do 2. ročníku Lednové výzvy Do práce na kole.
Jádro reprezentace míří do Francie
15. 1. 2020 | Kategorie: cyklokros
Reprezentační trenér českých cyklokrosařů Petr Dlask nominoval na příští dějství Světového poháru v cyklokrosu výhradně aspiranty na start při Mistrovství světa.
Reprezentace MTB zahájila soustředění na Mallorce
14. 1. 2020 | Kategorie: MTB
Celkem osmnáct jezdců reprezentačního výběru horských kol juniorů a U23 absolvuje v těchto dnech soustředění na Mallorce.
10. 1. 2020 | Kategorie: ostatní
Danny MacAskill si v novém videu zašel do tělocvičny.
MČR v cyklokrosu 2020: O tituly se pojede v Jičíně poprvé
9. 1. 2020 | Kategorie: cyklokros
Vůbec poprvé v historii 69 republikových šampionátů se o medaile cyklokrosaři utkají v Jičíně.
Představení týmu Topforex-Lapierre pro sezónu 2020
9. 1. 2020 | Kategorie: silniční
Kontinentální tým Topforex-Lapierre představil u příležitosti vstupu do čtvrté profesionální sezóny tým, závodní program a nové partnery.