Jakub Otruba osmý v časovce na Mistrovství Evropy

Jakub Otruba osmý v časovce na Mistrovství Evropy

Datum vydání: 8. 8. 2019

V holandském Alkmaaru včera vypuklo M​istrovství Evropy v silniční cyklistice, které bylo tradičně zahájeno časovkami.

Na start se první den konání postavily juniorské kategorie a premiéru si odbyla také nová disciplína, kterou byla smíšená časovka tříčlenných družstev. Dnes už přišly na řadu závodníci a závodnice do 23 let a elitní kategorie mužů a žen.

Nejlepšího umístění včera, pomineme-li časovku smíšených družstev, dosáhla juniorka Kristýna Burlová, která byla klasifikována jako šestnáctá a na vítězku ztratila přesně dvě minuty. Tereza Obořilová obsadila 42. místo. Mezi juniory byl z dvojice startujících českých závodníků úspěšnější Pavel Bittner, který skončil dvacátý, mistr republiky v této disciplíně Jakub Ťoupalík zajel 43. čas. Ve smíšené časovce družstev obsadil český tým sedmou příčku, a to ve složení Jakub Otruba, Jan Bárta, Michal Schlegel, Jarmila Machačová, Tereza Korvasová a Nikola Bajgerová. Druhý den evropského šampionátu zahájily závodnice U23, kde se české reprezentantky Markéta Hájková a Nikola Bajgerová umístily na 25., respektive 26. místě.


Následoval závod mužů stejné kategorie, kde dosáhl velmi dobrého výsledku Jakub Otruba, kterého dělilo od medaile třicet sekund a skončil osmý. Michal Rotter, který byl v loňském roce ještě juniorem, obsadil 46. příčku. Mezi ženami skončila úřadující mistryně republiky Tereza Korvasová 27. a Jarmila Machačová skončila jen dvě příčky za ní. Náročný program pak završili muži elite, tam si z pohledu českého týmu vedl nejlépe Jan Bárta, když zajel patnáctý nejlepší čas, Michal Schlegel skončil čtyřiadvacátý. 

Při časovce rozhoduje každý detail, o výsledku mnohdy rozhodnou maličkosti. Výrazného výsledku jsme sice nedosáhli, v každé kategorii jsme ale měli na startu dva zástupce, aby tu nasbírali co nejvíce zkušeností a příležitost dostali hlavně mladí závodníci. Právě z takových zkušeností totiž mohou v budoucnu čerpat. Rád bych však vyzdvihl výkon Kuby Otruby, který opět potvrdil, že patří do užší špičky ve své kategorii a velmi dobře zajel i Honza Bárta, kterému do první desítky chybělo jen pár vteřin,okomentoval časovky reprezentační trenér Tomáš Konečný, který už společně se svými svěřenci vzhlíží k silničním závodům, které začnou už zítra, a to opět startem juniorských kategorií.

 
Zdroj a foto: TZ Judita Lorencová

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

V kanadském MSA startuje MS MTB!
26. 8. 2019 | Kategorie: MTB
V kanadském horském středisku Mont Sainte Anne bude středečním závodem štafet zahájeno mistrovství světa horských kol v olympijském cross country, sjezdu a nové disciplíně: E-Bike.
Pátý závod ŠKODA CUPu vyhrál Dominik Neuman
25. 8. 2019 | Kategorie: silniční
Předposlední díl Českého poháru v silniční cyklistice ŠKODA CUP 2019 hostilo Ostravsko.
Giant TCR Advanced SL
25. 8. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si ojedinělý stroj olympijského vítěze Grega Van Avermaeta - Giant TCR Advanced SL.
Hanáková a Novotná na ME v Pile stříbrné!
24. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Dvě stříbrné medaile na evropském šampionátu mládeže v italské Pile vybojovaly v cross country české reprezentantky Eliška Hanáková a Aneta Novotná.
Zakonči stylově cyklistickou sezonu v Mikulově!
20. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Cyklistická ​sezona končí 5. října v Mikulově, buď u toho s námi!
Mitas Gočárovy schody tradičně 28. září!
20. 8. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní
Historické centrum města Hradec Králové bude již pátým rokem patřit cyklistické exhibici Mitas Gočárovy schody.
Dramatická soutěž týmů TOMKET Pražského MTB poháru!
19. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Seriál závodů hor​ských kol v olympijském cross country TOMKET Pražský MTB pohár 2019 čekají 7. a 8. září dvojnásobně bodované závody v Libuši a na Zličíně.
Czech Tour vyhrál Impey, Kukrle třetí
19. 8. 2019 | Kategorie: silniční
Vítězem 11. ročníku závodu první kategorie UCI Czech Tour se stal největší favorit Jihoafričan Daryl Impey z týmu Mitcheton Scott.
Jan Zatloukal třetí v závodě Juniorské světové série v Grazu!
18. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Jan Zatloukal (NUTREND Specialized Racing) obsadil třetí místo v závodě Juniorské světové série horských kol v rakouském Grazu.
Skvělý Elkov Author, má skalp Bory hansgrohe
15. 8. 2019 | Kategorie: silniční
Vynikajícím způsobem vstoupili jezdci nejlepší české stáje Author Elkov do jedenáctého ročníku etapového závodu první kategorie UCI Czech Tour.
KALAS Sportswear představuje nové logo
14. 8. 2019 | Kategorie: ostatní
Společnost KALAS Sportswear dnes odhalila tvář své nové identity, která zahrnuje logo, slogan, typ písma a barvu.
NOVA CUP v Harrachově již 14. září!
13. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Do Harrachova nejvýhodněji pouze do konce srpna!
» více novinek a videí

 
Reklama 
►