Jakub Otruba celkově třetí na Sibiu Tour

Jakub Otruba celkově třetí na Sibiu Tour

Datum vydání: 10.07.2023

Jakub Otruba se postavil na třetí stupínek v konečném hodnocení Sibiu Cycling Tour, závodu kategorie 2.1, v níž nejen on, ale celý tým ATT Investments dokázal rovnocenně závodit s týmy vyšších divizí včetně World týmu Bora-hansgrohe.


Jde o nejvýznamnější výsledek týmu v uplynulém týdnu, není ale zdaleka jediný. V Rumunsku, ale i na dvou závodech ze seriálu Visegrad 4 v Maďarsku a na Slovensku (1.2) přidali jezdci ATT Investments k dosavadním letošním 732 bodům, které je zařadily na druhé místo v Evropě mezi kontinentálními týmy, dalších 122 bodů!Do Rumunska odcestovala sestava ve složení Jakub Otruba, Jan Kašpar, Karel Camrda, Daniel Turek, Petr Klabouch a Márton Dina. Lídry byli Jakub Otruba a Márton Dina, tedy ti, kteří měli nejvyšší potenciál uspět v etapách, které měly rozhodnout o celkovém pořadí. A to byly dvě horské etapy z celkového počtu pěti, které etapák obsahoval.

Hned v té první, sprinterské o sobě dali závodníci českého týmu hodně hlasitě vědět. Daniel Turek se stal součástí denního úniku, v jehož průběhu vyhrál dvě rychlostní prémie a tou zbývající projel na druhém místě. Tahle aktivita mu vynesla zelený dres pro nejlepšího ve sprinterské soutěži. Dan v dalších etapách na téhle pozici ještě zapracoval a zelený dres si z rumunského etapového závodu odváží domů!

Druhá a třetí etapa byly profilově velmi náročné a obě končily na vrcholcích extrémně dlouhých stoupání. V nich přišli ke slovu lídři týmu. Jakub Otruba v nich v silné konkurenci jezdců se zkušenostmi z nejvýznamnějších světových závodů skončil na 4., resp. 2. místě, což mu vyneslo 3. místo v průběžné klasifikaci. 

V posledním dnu, kdy se jely dvě etapy, nejprve sprinterská a pak krátká městská časovka, svou pozici Jakub obhájil! Lepší byl jen Mark Donovan ze švýcarského druhodivizního týmu Q36.5 a Lennert van Eetvelt taktéž z týmu úrovně ProTeams Lotto Dstny. Bonusem aktivit 25letého českého jezdce bylo konečné 2. místo ve vrchařské a 4. místo v bodovací soutěži.

Na jeho úspěchu se podílel celý tým, v kopcích ho doplňoval druhý lídr Márton Dina. Ve zmíněných kopcovitých etapách dojel na 10., resp. 6 místě a to v konečném účtování znamenalo 9. místo.

Daniel Turek, resp. Jan Kašpar byli určeni pro hlídání a do úniků. Ve třech ze čtyřech klasických etap hájili zájmy týmu ve skupinách, které se pustily do úniku. Takže kromě Dana Turka nasbíral body na prémiových spurtech i Honza Kašpar.

Jediným, kdo ze sestavy ATT Investments věkově spadal do soutěže jezdců do 23 let, byl Karel Camrda. V této kategorii soutěžilo víc jak padesát mladíků, český jezdec obsadil konečné 9. místo.

V týmové soutěži byly než ATT Investments lepší výhradně týmy z vyšších divizí, kromě již zmíněných i italský Bardiani a norský Uno-X. Na 6. místě byli cyklisté pardubického týmu lepší než nejen všechny kontinentální týmy z Itálie, Belgie, Nizozemska, Německa, Polska či třeba z USA, ale něž např. i italský druhodivizní Corratec.

Za to všechno byli odměněni rovnou 100 UCI bodů. 

„Výsledky, kterých kluci dosáhli, jsou skvělé. Co je ještě mimořádně ocenění hodné, je skutečnost, že jsme se nejen výsledky, ale i závodnickým projevem zcela rovnali týmům z vyšší úrovně. Je to pro nás velké povzbuzení do další části sezóny,“ zhodnotil jeden ze dvou rumunských etapových závodů kategorie 2.1 sportovní ředitel Petr Kaltofen.

Celý etapák hodnotím velice kladně. Před startem jsem doufal v umístění do top deset, takže s pódiovým umístěním jsem nadmíru spokojený. Chtěl bych především poděkovat klukům z týmu, kteří mně a Mártonovi pomáhali dojet do klíčových míst na co nejlepších pozicích a byli nám vždy k ruce,“ řekl po skončení závodu Jakub Otruba.

A pak se ještě vyslovil k nejbližšímu programu:

Etapák byl zároveň skvělou přípravu na Czech Tour, která začíná za dva týdny. Doufám, že si mi podaří formu udržet.“

Sestava Tomáš Jakoubek, Matúš Štoček, Michal Schuran a nejmladší členové týmu Filip Chýle a Matěj Stránský, startovali o víkendu na prvních dvou závodech seriálu Visegrad 4. Obě jednorázovky byly profilově náročné. Do cíle se dojíždělo po jednom, případně po malých skupinkách.

V konkurenci více jak 120 jezdců především z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Rakouska, ale i dalších zemí, se Tomáš Jakoubek v Maďarsku prosadil na 4. a na Slovensku na 9. místo, v domácím prostředí bral Matúš Štoček 5. pozici. Takže jejich přínos do společné pokladny činil dalších 22 UCI bodů.

V úterý vyjde čerstvý, týdně aktualizovaný žebříček UCI. Na první místo v Evropě scházelo ATT Investments před týdnem 19 bodů.

Zdroj: TZ ATT Investments, foto: Turul Ciclist Al Sibiului


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Výsledky: MČR XCO Harrachov
20.07.2024 | Kategorie: MTB
Kompletní výsledková listina z MČR v Harrachově.
Giant představil nejnovější generaci svých gravel kol
18.07.2024 | Kategorie: MTB, cyklokros
Nová řada gravel kol je vybavena vnitřním vedením kabelů a integrovaným úložným prostorem pro vyšší rychlost a všestrannost.
Perfektní sportovní doplněk – prémiové samolepky na kolo
16.07.2024 | Kategorie: Komerční sdělení

Vítejte ve světě, kde váš cyklistický zážitek právě dostal novou dimenzi. StickersMakers vyrábí prémiové samolepky určené pro amatérské i profesionální sportovce.

AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (15.7.-21.7.2024)
15.07.2024 | Kategorie:
Začátek nového týdne znamená další vlnu slev! Opět jsme tento týden nelenili a připravili jsme si pro Vás další přehled slev. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
Italské Livigno je tréninkovým rájem sportovců. Pravidelně se zde vrací i náš olympijský tým!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Zatímco se v létě většina Evropy přesouvá na dovolenou do přímořských letovisek, sportovní nadšenci míří do Livigna.
» více novinek a videí