Jakub Otruba celkově třetí na Sibiu Tour

Jakub Otruba celkově třetí na Sibiu Tour

Datum vydání: 10. 7. 2023

Jakub Otruba se postavil na třetí stupínek v konečném hodnocení Sibiu Cycling Tour, závodu kategorie 2.1, v níž nejen on, ale celý tým ATT Investments dokázal rovnocenně závodit s týmy vyšších divizí včetně World týmu Bora-hansgrohe.


Jde o nejvýznamnější výsledek týmu v uplynulém týdnu, není ale zdaleka jediný. V Rumunsku, ale i na dvou závodech ze seriálu Visegrad 4 v Maďarsku a na Slovensku (1.2) přidali jezdci ATT Investments k dosavadním letošním 732 bodům, které je zařadily na druhé místo v Evropě mezi kontinentálními týmy, dalších 122 bodů!Do Rumunska odcestovala sestava ve složení Jakub Otruba, Jan Kašpar, Karel Camrda, Daniel Turek, Petr Klabouch a Márton Dina. Lídry byli Jakub Otruba a Márton Dina, tedy ti, kteří měli nejvyšší potenciál uspět v etapách, které měly rozhodnout o celkovém pořadí. A to byly dvě horské etapy z celkového počtu pěti, které etapák obsahoval.

Hned v té první, sprinterské o sobě dali závodníci českého týmu hodně hlasitě vědět. Daniel Turek se stal součástí denního úniku, v jehož průběhu vyhrál dvě rychlostní prémie a tou zbývající projel na druhém místě. Tahle aktivita mu vynesla zelený dres pro nejlepšího ve sprinterské soutěži. Dan v dalších etapách na téhle pozici ještě zapracoval a zelený dres si z rumunského etapového závodu odváží domů!

Druhá a třetí etapa byly profilově velmi náročné a obě končily na vrcholcích extrémně dlouhých stoupání. V nich přišli ke slovu lídři týmu. Jakub Otruba v nich v silné konkurenci jezdců se zkušenostmi z nejvýznamnějších světových závodů skončil na 4., resp. 2. místě, což mu vyneslo 3. místo v průběžné klasifikaci. 

V posledním dnu, kdy se jely dvě etapy, nejprve sprinterská a pak krátká městská časovka, svou pozici Jakub obhájil! Lepší byl jen Mark Donovan ze švýcarského druhodivizního týmu Q36.5 a Lennert van Eetvelt taktéž z týmu úrovně ProTeams Lotto Dstny. Bonusem aktivit 25letého českého jezdce bylo konečné 2. místo ve vrchařské a 4. místo v bodovací soutěži.

Na jeho úspěchu se podílel celý tým, v kopcích ho doplňoval druhý lídr Márton Dina. Ve zmíněných kopcovitých etapách dojel na 10., resp. 6 místě a to v konečném účtování znamenalo 9. místo.

Daniel Turek, resp. Jan Kašpar byli určeni pro hlídání a do úniků. Ve třech ze čtyřech klasických etap hájili zájmy týmu ve skupinách, které se pustily do úniku. Takže kromě Dana Turka nasbíral body na prémiových spurtech i Honza Kašpar.

Jediným, kdo ze sestavy ATT Investments věkově spadal do soutěže jezdců do 23 let, byl Karel Camrda. V této kategorii soutěžilo víc jak padesát mladíků, český jezdec obsadil konečné 9. místo.

V týmové soutěži byly než ATT Investments lepší výhradně týmy z vyšších divizí, kromě již zmíněných i italský Bardiani a norský Uno-X. Na 6. místě byli cyklisté pardubického týmu lepší než nejen všechny kontinentální týmy z Itálie, Belgie, Nizozemska, Německa, Polska či třeba z USA, ale něž např. i italský druhodivizní Corratec.

Za to všechno byli odměněni rovnou 100 UCI bodů. 

„Výsledky, kterých kluci dosáhli, jsou skvělé. Co je ještě mimořádně ocenění hodné, je skutečnost, že jsme se nejen výsledky, ale i závodnickým projevem zcela rovnali týmům z vyšší úrovně. Je to pro nás velké povzbuzení do další části sezóny,“ zhodnotil jeden ze dvou rumunských etapových závodů kategorie 2.1 sportovní ředitel Petr Kaltofen.

Celý etapák hodnotím velice kladně. Před startem jsem doufal v umístění do top deset, takže s pódiovým umístěním jsem nadmíru spokojený. Chtěl bych především poděkovat klukům z týmu, kteří mně a Mártonovi pomáhali dojet do klíčových míst na co nejlepších pozicích a byli nám vždy k ruce,“ řekl po skončení závodu Jakub Otruba.

A pak se ještě vyslovil k nejbližšímu programu:

Etapák byl zároveň skvělou přípravu na Czech Tour, která začíná za dva týdny. Doufám, že si mi podaří formu udržet.“

Sestava Tomáš Jakoubek, Matúš Štoček, Michal Schuran a nejmladší členové týmu Filip Chýle a Matěj Stránský, startovali o víkendu na prvních dvou závodech seriálu Visegrad 4. Obě jednorázovky byly profilově náročné. Do cíle se dojíždělo po jednom, případně po malých skupinkách.

V konkurenci více jak 120 jezdců především z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Rakouska, ale i dalších zemí, se Tomáš Jakoubek v Maďarsku prosadil na 4. a na Slovensku na 9. místo, v domácím prostředí bral Matúš Štoček 5. pozici. Takže jejich přínos do společné pokladny činil dalších 22 UCI bodů.

V úterý vyjde čerstvý, týdně aktualizovaný žebříček UCI. Na první místo v Evropě scházelo ATT Investments před týdnem 19 bodů.

Zdroj: TZ ATT Investments, foto: Turul Ciclist Al Sibiului


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Cykloskokanem 2023 je Ostrava. Jen letos investovala do cyklo 160 milionů Kč
6. 12. 2023 | Kategorie: ostatní
Historicky druhým městem, které získalo titul Cykloskokan Do práce na kole, se letos stala Ostrava. Titul oceňuje město, které v posledním roce až 2 letech udělalo významný pokrok v oblasti cyklodopravy.
Duše vs. bezdušáky
1. 12. 2023 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, kdy vyhodit duše z kol, a kdy ne.
STEVENS E-Inception AM 8.7.1. GTF - dobrodružství s pohonem Bosch
28. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch a chytrou integrací „The smart systému“.
Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry,
24. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023.
ATT Investments nabírá směr Španělsko
24. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně navázalo v tomto týdnu druhé týmové soustředění, tentokrát v Penzionu Amenity v Horních Věstonicích.
Black Friday Marzocchi slevy až 35%
21. 11. 2023 | Kategorie: ostatní
BLACK FRIDAY výprodej právě začal a je čas využít nejlepší nabídky na modernizaci odpružení v tomto roce.
Expres CZ - Tufo Team Kolín na Stevens na Toi Toi Cupu v Rýmařově
17. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Na svatého Martina pokračoval cyklokrosový pohár TOI TOI CUP závodem v Rýmařově.
ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky
10. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evropskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.
Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!
6. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
Stevens Tabor
2. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel bike Stevens Tabor nemá daleko od cyklokrosového speciálu. Samotné jméno odkazuje na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře, které se zde pojede opět od 2. do 4. února 2024.
Na ME v cyklokrosu jede 22 českých reprezentantů
26. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros
Početná výprava čítající 22 jmen bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu, které proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.
Nové Bianchi Specialissima
23. 10. 2023 | Kategorie: silniční
Bianchi zveřejnilo aktualizaci modelu Specialissima. Je to více všestranný stoupací stroj než kdy předtím, ale nenechte se zmást slovem "všestranný".
» více novinek a videí
 
Reklama 
►