Jahoda má bronz z ME, Zatloukal a Konečný medailoví v Bedřichově!

Jahoda má bronz z ME, Zatloukal a Konečný medailoví v Bedřichově!

Datum vydání: 7. 6. 2022

Uplynulé dny byly úspěšné pro závodníky týmu NUTREND SPECIALIZED Racing. Handbiker Patrik Jahoda vybojoval na Mistrovství Evropy v Horním Rakousku vynikající bronzovou medaili v časovce a v silničním závodě obsadil čtvrté místo. 

Bikeři Jan Zatloukal a Filip Konečný v závodě Českého poháru horských kol v Bedřichově obsadili v kategorii U23 první a třetí místo. Jan Zatloukal navíc dále vede celkové pořadí Českého poháru jak v kategorii mužů Elite, tak i v kategorii jezdců do 23 let.   
 
Český reprezentant Patrik Jahoda na Mistrovství Evropy handicapovaných cyklistů v Horním Rakousku navázal na své úspěchy z minulého roku, kdy slavil titul Mistra Evropy a vybojoval vynikající třetí místo v silniční časovce jednotlivců. 

V silničním závodě zůstal Patrik těsně pod stupni vítězů, když podobně jako minulý rok obsadil čtvrté místo.
 
Dvojice talentovaných mladíků, Jan Zatloukal a Filip Konečný nastoupila společně, po pauze zaviněné zraněním Filipa a onemocněním Honzy, do dalšího závodu IZOMAT Českého poháru horských kol v Bedřichově bez většího zdravotního omezení a v závodě kategorie U23 slaví hned dvě pódiová umístění. Jan Zatloukal závod „třiadvacítkářů“ vyhrál a do posledního kola bojoval o stupně vítězů i v kategorii Elite, kde nakonec obsadil čtvrté místo. Filip Konečný si dojel pro velmi dobré třetí místo a další důležité body do rankingu UCI.

V celkovém hodnocení Českého poháru patří díky Janu Zatloukalovi dres lídra celého seriálu týmu Nutrend Specialized Racing nejenom v kategorii U23, ale i v kategorii Elite, což je pro Honzu i celý tým výzva před závěrečnými podniky Českého poháru, kterými bude červencové Mistrovství republiky ve Stupně a srpnový finálový závod v Harrachově.
 
Dvojici Zatloukal, Konečný v nejbližší době čeká závod Světového poháru v Leogangu (10 – 12.6.) a následně příprava na Mistrovství Evropy, které se uskuteční v portugalské Anadii v termínu 29.6. – 3.7.
 
Foto: Pavel Křikava    


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Zuzana Šafářová na evropském šampionátu bronzová!
1. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Česká reprezentantka Zuzana Šafářová vybojovala na Mistrovství Evropy v portugalské Anadii bronzovou medaili v disciplíně Eliminátor. Skvěle si vedl i český tým ve štafetách, který obsadil šesté místo.
Juniorka Spěšná evropskou šampionkou v short tracku!
30. 6. 2022 | Kategorie: MTB
Skvělý úspěch na úvod Mistrovství Evropy v portugalské Anadii předvedla juniorka Simona Spěšná, která vybojovala v short tracku zlatou medaili.
You By Festka – Draci pro Harolda
29. 6. 2022 | Kategorie: ostatní, silniční
Společnost Festka, český výrobce špičkových rámů pro jízdní kola, je známá nejenom svou unikátní výrobní technologií založenou na trubkách z navíjeného karbonového vlákna, ale také dokonalým lakováním a originálními grafickými provedeními svých výrobků.
Léto pokračuje závodem Segafredo Sahara Race
28. 6. 2022 | Kategorie: MTB
Letní část seriálu Prima CUP pokračuje závodem Segafredo Sahara Race.
Warner Bros. Discovery Sports spouští revoluci v cyklistickém vysílání
27. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Společnost Warner Bros. Discovery Sports (WBDS) se v červenci chystá změnit způsob, jakým si miliony fanoušků ve světě* užívají cyklistiku.
Mostecký maraton úspěšně navázal tradici. Zvítězil Adel
27. 6. 2022 | Kategorie: MTB
Severočeská klasika Extrém Bike Most navázala na tradici původních pořadatelů a v sobotu 25. června se uskutečnil 2(1). ročník.
Mistrem na silnici Zahálka, opět triumf Elkov Kasper
27. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Mistrem České republiky v silniční cyklistice se stal v Mladé Vožici Matěj Zahálka ze stáje Elkov Kasper.
Dokonalý triumf jezdců Elkov Kasper na MČR v časovce - titul má matador Bárta
24. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Naprostým triumfem skončil mistrovský závod elitní kategorie mužů v časovce na trati v Kovářově. Jezdci nejlepší české stáje obsadili prvních pět míst, Jan Bárta vybojoval již svůj sedmý mistrovský trikot v této disciplíně.
Pozvánka Regionem Orlicka 2022
21. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Sportovní klub policie Duha Lanškroun připravuje na termín 36. ročník Mezinárodního cyklistického závodu Regionem Orlicka pro kategorii Junior.
Mistrovství republiky v silniční cyklistice s hvězdami na startu
20. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Už tento týden zažije domácí cyklistika jeden z velkých vrcholů sezony. V Mladé Vožici a Kovářově se koná společné mistrovství republiky České a Slovenské republiky. A k vidění budou skutečné hvězdy světové silniční cyklistiky.
První Čech na startu nejdelšího cyklistického závodu v Evropě

20. 6. 2022 | Kategorie: ostatní, silniční
Daniel Polman na startu nejdelšího cyklistického závodu v Evropě NorthCape – Tarifa Bike Race 2022.
Představení Stevens 2022 - X Cross
20. 6. 2022 | Kategorie: ostatní
Hamburská značka ve své široké nabídce nezapomíná ani na ucelenou řadu sportovně laděných crossových kol.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►