Iveta Miculyčová třetí na MS BMX Freestyle v Abú Dhabí

Iveta Miculyčová třetí na MS BMX Freestyle v Abú Dhabí

Datum vydání: 13. 11. 2022

Bronz na mistrovství světa Freestyle BMX v kategorii žen vybojovala teprve šestnáctiletá česká reprezentantka Iveta Miculyčová.
 

Potvrdila tak svou letošní formu, když v srpnu v Mnichově vybojovala také titul evropské šampionky. Ve finálové jízdě MS nestačila pouze na první Američanku Roberts a druhou Švýcarku Ducarroz.

 

„Iveta ze začátku tréninku bojovala s rozložením parku, který se výrazně lišil od toho, co máme k dispozici v České republice. Nicméně jízdu naplánovala tak, aby do ní mohla zakomponovat své nejlepší triky a zároveň využít co největší množství překážek. Jako jediná ukázala ve své jízdě triky cannon ball nebo superman, které se v ženské kategorii téměř nevidí, nakonec jízdy nechyběl ani backflip. Povedla se jí hned první finálová jízda, která jí i přes jedno chybné odšlápnutí přinesla skvělé třetí místo,“ popsal jízdu Ivety reprezentační trenér Erik Figar.

„Cítím se neuvěřitelně a nepopsatelně, vůbec jsem to nečekala, myslela jsem si, že budu tak desátá, na bednu jsem určitě nemyslela,“ uvedla po závodě Miculyčová.

„Za nejtěžší a zároveň nejlepší ze své jízdy považuji trik cannon ball, jsem moc ráda, že se mi povedl,“ dodala ještě Iveta.

První dvě závodnice MS získaly díky umístění také přímý postup na olympiádu do Paříže v roce 2024. Třetí místo postupové nebylo, avšak Iveta díky němu získala významný počet bodů do celkového rankingu, který se bude uzavírat v roce 2024.

 

V kategorii mužů se žádný z českých reprezentantů do finále nekvalifikoval. Jan Broža skončil v kvalifikaci na 31. místě a Tomáš Beran na 49. místě. Konečné 15. místo obsadil v disciplíně Flatland jediný český zástupce na startu Martin Dražil.

 

Výsledky:

 

FREESTYLE BMX, ženy: 
 

1. Roberts H. (USA) 87,20b., 2. Ducarroz N. (SUI) 84,70b., 3. Miculyčová I. 83,20b

 

Zdroj: TZ ČSC, foto: Erik Figar


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

STEVENS E-Inception AM 8.7.1. GTF - dobrodružství s pohonem Bosch
28. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch a chytrou integrací „The smart systému“.
Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry,
24. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023.
ATT Investments nabírá směr Španělsko
24. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně navázalo v tomto týdnu druhé týmové soustředění, tentokrát v Penzionu Amenity v Horních Věstonicích.
Black Friday Marzocchi slevy až 35%
21. 11. 2023 | Kategorie: ostatní
BLACK FRIDAY výprodej právě začal a je čas využít nejlepší nabídky na modernizaci odpružení v tomto roce.
Expres CZ - Tufo Team Kolín na Stevens na Toi Toi Cupu v Rýmařově
17. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Na svatého Martina pokračoval cyklokrosový pohár TOI TOI CUP závodem v Rýmařově.
ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky
10. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evropskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.
Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!
6. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
Stevens Tabor
2. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel bike Stevens Tabor nemá daleko od cyklokrosového speciálu. Samotné jméno odkazuje na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře, které se zde pojede opět od 2. do 4. února 2024.
Na ME v cyklokrosu jede 22 českých reprezentantů
26. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros
Početná výprava čítající 22 jmen bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu, které proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.
Nové Bianchi Specialissima
23. 10. 2023 | Kategorie: silniční
Bianchi zveřejnilo aktualizaci modelu Specialissima. Je to více všestranný stoupací stroj než kdy předtím, ale nenechte se zmást slovem "všestranný".
Polar představuje novou řadu multisportovních hodinek Vantage V3 s průlomovou biosenzorickou technologií
20. 10. 2023 | Kategorie: ostatní
Finský výrobce sportovních hodinek neboli sporttesterů Polar s více než 50letou historií uvádí na trh nové prémiové hodinky Polar Vantage V3. Tato novinka s sebou přináší revoluční biosenzorickou technologii Polar Elixir™, zahrnující nový optický snímač tepové frekvence, senzor EKG, oxymetr i měření tělesné teploty.
Merida Silex 2024
19. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros, ostatní
Když Merida v roce 2018 poprvé představila SILEX, lidé si nebyli jisti, co si mají o tomto poněkud neobvykle vypadajícím kole myslet. Když však přehodili nohu přes rám a vyjeli na projížďku, byli ohromeni stabilitou, pohodlím a ovladatelností, kterou SILEX poskytuje.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►