Iveta Miculyčová třetí na MS BMX Freestyle v Abú Dhabí

Iveta Miculyčová třetí na MS BMX Freestyle v Abú Dhabí

Datum vydání: 13. 11. 2022

Bronz na mistrovství světa Freestyle BMX v kategorii žen vybojovala teprve šestnáctiletá česká reprezentantka Iveta Miculyčová.
 

Potvrdila tak svou letošní formu, když v srpnu v Mnichově vybojovala také titul evropské šampionky. Ve finálové jízdě MS nestačila pouze na první Američanku Roberts a druhou Švýcarku Ducarroz.

 

„Iveta ze začátku tréninku bojovala s rozložením parku, který se výrazně lišil od toho, co máme k dispozici v České republice. Nicméně jízdu naplánovala tak, aby do ní mohla zakomponovat své nejlepší triky a zároveň využít co největší množství překážek. Jako jediná ukázala ve své jízdě triky cannon ball nebo superman, které se v ženské kategorii téměř nevidí, nakonec jízdy nechyběl ani backflip. Povedla se jí hned první finálová jízda, která jí i přes jedno chybné odšlápnutí přinesla skvělé třetí místo,“ popsal jízdu Ivety reprezentační trenér Erik Figar.

„Cítím se neuvěřitelně a nepopsatelně, vůbec jsem to nečekala, myslela jsem si, že budu tak desátá, na bednu jsem určitě nemyslela,“ uvedla po závodě Miculyčová.

„Za nejtěžší a zároveň nejlepší ze své jízdy považuji trik cannon ball, jsem moc ráda, že se mi povedl,“ dodala ještě Iveta.

První dvě závodnice MS získaly díky umístění také přímý postup na olympiádu do Paříže v roce 2024. Třetí místo postupové nebylo, avšak Iveta díky němu získala významný počet bodů do celkového rankingu, který se bude uzavírat v roce 2024.

 

V kategorii mužů se žádný z českých reprezentantů do finále nekvalifikoval. Jan Broža skončil v kvalifikaci na 31. místě a Tomáš Beran na 49. místě. Konečné 15. místo obsadil v disciplíně Flatland jediný český zástupce na startu Martin Dražil.

 

Výsledky:

 

FREESTYLE BMX, ženy: 
 

1. Roberts H. (USA) 87,20b., 2. Ducarroz N. (SUI) 84,70b., 3. Miculyčová I. 83,20b

 

Zdroj: TZ ČSC, foto: Erik Figar


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Na MS do Hoogerheide 21 českých cyklokrosařů
31. 1. 2023 | Kategorie: cyklokros
Celkem 21 českých reprezentantů bude startovat na mistrovství světa v nizozemském Hoogerheide, které se koná od pátku do neděle.
Skupina ČEZ se stává generálním partnerem seriálu Prima CUP 2023
30. 1. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Největší český výrobce elektrické energie Skupina ČEZ se stává generálním partnerem seriálu Prima CUP 2023.
Úrazy na ledu: kdy je lepší navštívit dřív fyzioterapeuta než chirurga
30. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
V ordinacích fyzioterapeutů s mrazem přibývá vyvrtnutých kotníků, natržených vazů a šlach, naraženin ramen i zlomenin zápěstí. Bez včasné rehabilitace a se znehybněním sádrou se rekonvalescence povleče týdny i měsíce a hrozí trvalé následky.
Za český mtb tým bude závodit slovinská hvězda Tanja Žakelj
27. 1. 2023 | Kategorie: MTB
Nejlepší česká mtb stáj GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team do nové sezony výrazně posílila. Její řady rozšířila zahraniční hvězda Slovinka Tanja Žakelj, která už vyhrála Světový pohár 2013 a je také dvojnásobnou Mistryní Evropy v kategorii XC.
Která kola značky FESTKA měla v roce 2022 největší ohlas na sociálních sítích?
22. 1. 2023 | Kategorie: silniční
Firma Festka, která vyrábí v Praze špičková karbonová silniční kola, představila již potřetí mezi Vánoci a Novým rokem přehled příspěvků, které se na sociálních sítích setkaly s největším ohlasem.
Nutrend Specialized Racing: Zatloukal stříbrný třiadvacítkář na republikovém MČR v cyklokrosu!
17. 1. 2023 | Kategorie: cyklokros
Naděje české bikové reprezentace a člen týmu Nutrend Specialized Racing, dvacetiletý Jan Zatloukal vybojoval stříbrnou medaili v kategorii jezdců do 23 let na republikovém šampionátu v cyklokrosu v Mladé Boleslavi.
Psychologie ve sportu a mentální trénink tématem dalšího dílu Cycling University!
17. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
Vzdělávací program Českého svazu cyklistiky, Cycling University bude pokračovat dalším dílem v úterý 7. února 2023 od 10:00 hodin v Konferenčním sále České unie sportu v Praze na Strahově.
Pozvánka na ČEZ Kolem Lipna
13. 1. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní

Zveme vás na závod ČEZ Kolem Lipna, který patří k hlavnímu programu mnohem rozsáhlejšího sportovního festivalu ČEZ Lipno Sport Festival.

ATT Investments vstupuje do roku 2023 se sedmi posilami, které významně navyšují kvalitu týmu
11. 1. 2023 | Kategorie: silniční
ATT Investments oficiálně představil v prostorách Mercedes-Benz Praha sestavu týmu pro sezónu 2023.
Fotogalerie: Rozloučení s Františkem Jursou
6. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
Poslední rozloučení s vynikajícím cyklistou, olympionikem a trenérem panem Františkem Jursou. Fotogalerii pro vás připravil Vlastimil Homola.
Trail Hunter: 10 nejzajímavějších kol, ze kterých bych si teď vybral
2. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
Podívejte se na nové video Trail Huntera.
Novoroční jízda 2023 brněnských cyklistů
2. 1. 2023 | Kategorie: ostatní
Téměř 250 cyklistů z Brna a okolí se zůčastnilo na Náměstí Svobody v Brně tradiční Novoroční jízdy.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►