Iveta Miculyčová třetí na MS BMX Freestyle v Abú Dhabí

Iveta Miculyčová třetí na MS BMX Freestyle v Abú Dhabí

Datum vydání: 13.11.2022

Bronz na mistrovství světa Freestyle BMX v kategorii žen vybojovala teprve šestnáctiletá česká reprezentantka Iveta Miculyčová.
 

Potvrdila tak svou letošní formu, když v srpnu v Mnichově vybojovala také titul evropské šampionky. Ve finálové jízdě MS nestačila pouze na první Američanku Roberts a druhou Švýcarku Ducarroz.

 

„Iveta ze začátku tréninku bojovala s rozložením parku, který se výrazně lišil od toho, co máme k dispozici v České republice. Nicméně jízdu naplánovala tak, aby do ní mohla zakomponovat své nejlepší triky a zároveň využít co největší množství překážek. Jako jediná ukázala ve své jízdě triky cannon ball nebo superman, které se v ženské kategorii téměř nevidí, nakonec jízdy nechyběl ani backflip. Povedla se jí hned první finálová jízda, která jí i přes jedno chybné odšlápnutí přinesla skvělé třetí místo,“ popsal jízdu Ivety reprezentační trenér Erik Figar.

„Cítím se neuvěřitelně a nepopsatelně, vůbec jsem to nečekala, myslela jsem si, že budu tak desátá, na bednu jsem určitě nemyslela,“ uvedla po závodě Miculyčová.

„Za nejtěžší a zároveň nejlepší ze své jízdy považuji trik cannon ball, jsem moc ráda, že se mi povedl,“ dodala ještě Iveta.

První dvě závodnice MS získaly díky umístění také přímý postup na olympiádu do Paříže v roce 2024. Třetí místo postupové nebylo, avšak Iveta díky němu získala významný počet bodů do celkového rankingu, který se bude uzavírat v roce 2024.

 

V kategorii mužů se žádný z českých reprezentantů do finále nekvalifikoval. Jan Broža skončil v kvalifikaci na 31. místě a Tomáš Beran na 49. místě. Konečné 15. místo obsadil v disciplíně Flatland jediný český zástupce na startu Martin Dražil.

 

Výsledky:

 

FREESTYLE BMX, ženy: 
 

1. Roberts H. (USA) 87,20b., 2. Ducarroz N. (SUI) 84,70b., 3. Miculyčová I. 83,20b

 

Zdroj: TZ ČSC, foto: Erik Figar


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí