Italka Bastianelli novou mistryní Evropy v silničním závodě elitních žen

Italka Bastianelli novou mistryní Evropy v silničním závodě elitních žen

Datum vydání: 5. 8. 2018

Půl hodiny po poledni místního času​ se vydalo přes sto závodnic do silničního závodu Mistrovství Evropy v Glasgow. Závodnice absolvovaly celkem devět městských okruhů o celkové délce 130 kilometrů. 

České barvy měly na startu pouze jednu zástupkyni, dvojnásobnou medailistku z domácího šampionátu, Melissu Van Neck. Melissa se v začátku závodu snažila držet v popředí, od druhého kola ale začala ztrácet kontakt s pelotonem.

„Mým cílem bylo pohybovat se vpředu skupiny a snažit se udržet v hlavním pelotonu. Jelo se ale opravdu rychle, trať je velmi technická. V prvním kole se mi dařilo jezdit vpředu, postupně jsem ale začala svou pozici ztrácet, a nakonec jsem kontakt s pelotonem neudržela,“ popisuje průběh závodu ze svého pohledu Melissa.

Jediná česká závodnice tak pokračovala ve skupince za pelotonem, po několika dalších kolech ale byla ze závodu odvolána.

„Asi jsem podcenila, jak moc technická trať je. Ztrácela jsem v zatáčkách, taky ve dvou sice krátkých, ale prudkých stoupáních. Ve skupince, ve které jsem v závodě pokračovala, jsme se snažily jet tempo, abychom závod dokončily, ale nakonec nás odvolali a tím pro mě závod skončil,“ řekla v cíli trochu zklamaná závodnice. 

Reprezentační trenér Tomáš Konečný pak dodává:

„Souhlasím s tím, že okruh je po technické stránce opravdu těžký. Je to o poziční jízdě, a především zkušenostech s pohybem v balíku. Sešla se tu velká konkurence, některé týmy byly opravdu silné, ani to Melisse pohyb v pelotonu příliš neusnadnilo. Na druhou stranu nasbírala cenné zkušenosti, které ji posunou zase o kousek dál.“


V závodě žen jsme byli svědky častých úniků, přesto se nakonec rozhodovalo v závěrečném spurtu už velmi prořídlého pelotonu. Nejvíce sil v něm měla italská závodnice Marta Bastianelli, stříbrnou medaili získala zkušená Marianne Vos a bronz Němka Lisa Brennauer.
 
Program silniční reprezentace v Glasgow pokračuje ve středu individuálními časovkami, ve kterých se v ženské kategorii představí Jarmila Machačová, v mužích pak úřadující český šampion Josef Černý a Jan Bárta.


Zdroj a foto: Judita Lorencová/ČSC
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
   


Aktuální novinky a videa

Opravdové celopéro
18. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Pobavte se nad videem přestavby obyčejného kola na opravdové celopéro.
Čeští junioři na YOG celkově sedmí
17. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Sedmé místo vybojovali čeští cyklisté na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Kelemen pátý v Short Tracku na YOG!
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Cenné páté místo v Short Tracku a 40 bodů do celkového pořadí národů vybojoval dnes Petr Kelemen na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Mistr světa: Cyklistika se těší úžasnému zdraví
16. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Osmatřicetiletý Alejandro Valverde se po patnácti sezonách dočkal mistrovského titulu, novináři mu ale stále předhazují dopingovou aféru.
Cyklisté na pranýři
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Doping k cyklistice patří? Omyl. Dle statistik Antidopingového výboru ČR se cyklistika řadí k těm čistějším sportům u nás.
Češi po třech závodních dnech na YOG sedmí
15. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Závod horských kol cross country Eliminator měli na programu cyklisté na Olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires.
Danny MacAskill a Endura MT500. To je zážitek
15. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Pořádný #DownrightDirty s Dannym MacAskillem.
Smolný silniční závod pro český tým na YOG
14. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Velkou dávku sportovní smůly si vybrala česká reprezentační dvojice v silničním závodě na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Němci daňově zvýhodní hybridní auta, na cyklisty zapomněli
14. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Německá cyklistická veřejnost se bouří, vláda schválila daňové zvýhodnění firemních hybridních vozů, na dojíždějící do práce na kole však nemyslela.
To nejlepší z Il Lombardia 2018
14. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Neštastný hrdina z Gira si spravil chuť na posledním monumentu sezony - Thibaut Pinot vyhrál Okolo Lombardie. 
Český tým na YOG v časovce dvojic čtvrtý!
13. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Úvodní disciplínu cyklistických soutěží, časovku dvojic, na olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires zvládli velmi dobře naši juniorští reprezentanti, Petr Kelemen a Sam Jirouš, když obsadili čtvrté místo.
Valverde se vybarvuje
12. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Novopečený m​istr světa Alejandro Valverde (Movistar) odstartuje Il Lombardia na novém kole, které je vybarvené do trikolory mistra světa.
» více novinek a videí

 
Reklama