Stáj Israel Cycling Academy splnila sen eritrejskému uprchlíkovi

Stáj Israel Cycling Academy splnila sen eritrejskému uprchlíkovi

Datum vydání: 11. 1. 2018

Eritrejce Aweta Gebremedhina  jeho cílevědomost dovedla obloukem přes celou Evropu až k prof​esionálnímu angažmá v Izraeli. 

Pětadvacetiletý eritrejský cyklista podepsal s prokontinentální stájí Israel Cycling Academy dvouletý kontrakt. Za zmínku však stojí, co tomu předcházelo.

Gebremedhin začínal dojížděním do školy a jeho talent ho dostal až do reprezentace. Na jednom z výjezdů do Evropy se však rozhodl, že se domů už nevrátí, protože by se tam nikdy nemohl stát profesionálním cyklistou. V zemi s militantním režimem navíc panují přísné podmínky, které nutí mladé muže trávit mnoho let v armádě bez jistého termínu návratu k normálnímu životu.

Cyklista se rozhodl využít pobytu týmu v Itálii, odkud uprchl do Švédska. Tam se rok a půl ukrýval před úřady u kamaráda v bytě, kde se učil tamní jazyk, ale odkud pro strach ze zadržení vůbec nevycházel. Raději přitom hladověl, aby pro nedostatek pohybu nepřibral a nebyla ohrožena jeho šance stát se profesionálním cyklistou.

Po udělení povolení k pobytu si sbíráním lahví vydělal na kolo a přilbu a odešel jezdit za amatérský tým do Nizozemska. Loni pak přišla nabídka z nové kontinentální stáje Kuwait-Cartucho-es, kde působil mimo jiné po boku Davida Rebellina.

Poté, co byl na konci sezony tým rozpuštěn, se ale ocitl opět v těžké situaci a bez peněz. Pomoc nakonec přišla od jeho kamarádů z Nizozemska, kteří obvolávali manažery profesionálních stájí, až narazili na Rana Margaliota.

Toho příběh a talent Gebremedhina zaujal a nabídl mu smlouvu, která mu zaručuje místo v áčku prokontinentální stáje. Tam totiž vzniklo místo po Turkovi Ahmetu Orkenovi, který se pro výhružky svých krajanů musel vrátit domů a smlouvu stornovat. V týmu nového parťáka naopak přivítá jiný Turek - Čech Daniel Turek - který má smlouvu ještě na tuto sezonu. 


Zdroj: Cyclingnews.com


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
   


Aktuální novinky a videa

XCO Maraton v Garden Parku ukončí TOMKET Pražský MTB pohár 2018!
23. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Netradiční formu závodu zvolili pořadatelé pro závěrečný závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018, který se uskuteční v neděli 28. října 2018 v unikátním prostředí jenečského Garden Parku.
Vše, co chcete o Superioru vědět
22. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Petr Lavička, produktový leader Superior Bikes, odpovídá na zajímavé otázky ohledně značky Superior.
Velký výprodej kol Stevens 2017-2018
21. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Před několika dny CykloŠvec zahájil velkou čistku skladu, kdy stávající modely kol musí uvolnit místo nové kolekci.
Mají Olympijské hry mládeže smysl?
20. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Právě ukončené​ třetí letní Olympijské hry mládeže (YOG - Youth Olympic Games) v Buenos Aires svou rozsáhlostí v ničem nezaostaly za klasickou "dospělou" olympiádou.
Profíci De Gendt a Wellens dokončili epickou jízdu dlouhou tisíc kilometrů
20. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Dobrodružn​á belgická dvojice Thomas De Gendt a Tim Wellens dokončili epickou jízdu z italské Lombardie do belgických Flander o délce 1.000 kilometrů.
Alarm na kolo: Jak se dá zlepšit zajištění kola proti zlodějům
19. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Trail Hunter radí, jak se dá zlepšit zajištění kola proti zlodějům.
Opravdové celopéro
18. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Pobavte se nad videem přestavby obyčejného kola na opravdové celopéro.
Čeští junioři na YOG celkově sedmí
17. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Sedmé místo vybojovali čeští cyklisté na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Kelemen pátý v Short Tracku na YOG!
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Cenné páté místo v Short Tracku a 40 bodů do celkového pořadí národů vybojoval dnes Petr Kelemen na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Mistr světa: Cyklistika se těší úžasnému zdraví
16. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Osmatřicetiletý Alejandro Valverde se po patnácti sezonách dočkal mistrovského titulu, novináři mu ale stále předhazují dopingovou aféru.
Cyklisté na pranýři
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Doping k cyklistice patří? Omyl. Dle statistik Antidopingového výboru ČR se cyklistika řadí k těm čistějším sportům u nás.
Češi po třech závodních dnech na YOG sedmí
15. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Závod horských kol cross country Eliminator měli na programu cyklisté na Olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires.
» více novinek a videí

 
Reklama