Hvězdy přibližují cyklistiku dětem

Hvězdy přibližují cyklistiku dětem

Datum vydání: 15. 7. 2022

Český svaz cyklistiky pokračuje ve své úspěšné kampani „Radost z cyklistiky“. Ta má za cíl představit cyklistiku jako takovou, ukázat její rozmanitost a přivést mladé lidi ke sportu.

„Cílem kampaně je ukázat cyklistiku nejen jako sportovní odvětví, kde se bojuje o medaile a tituly, ale také jako možnost vyžití pro širokou veřejnost na nejrůznějších úrovních,“ říká prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek.

Už vloni vznikla edukativní videa pro představení disciplín jako silnice/dráha, MTB, cyklokros nebo BMX. Nyní přichází další v podobě sálové cyklistiky, gravity disciplín a také paracyklistiky.
 

 

Veškeré disciplíny jsou představovány ve videích, jejichž moderátorem je legenda českého dowhnillu a dalších adrenalinových disciplín Michal Maroši.

„Chceme vám ukázat, jak rozmanitá cyklistika může být a jakou z ní můžete mít radost,“ říká na úvod Maroši, který jednotlivé disciplíny představuje pomocí závodníků daného odvětví.

K sobě si pozval hvězdy jako např. nejlepšího českého bikera Ondřeje Cinka, nejúspěšnějšího paralympijského cyklistu všech dob Jiřího Ježka a řadu dalších. Slovo dostávají i oddíloví trenéři a mladé naděje.

„Chceme zacílit hlavně na mladé, proto jsme do projektu angažovali i ambasadory v podobě vybraných hvězd české cyklistiky. Ty se mladší generaci snaží poutavým způsobem ukázat, jak různorodá může cyklistika být, a že je to sport, který se dá dělat pravidelně a profi. Každý si pak snadno dokáže udělat nějaký základní obrázek o daném odvětví, které ho nejvíce zaujme,“ prozrazuje Martin Dvořák, který je na ČSC zodpovědný za marketing.

„Fungujeme na nejrůznějších platformách, abychom se dostali ke všem. Vedle Youtubu, Facebooku či Instagramu jsme také na dnes populárním Tik-Toku,“ doplňuje ještě Martin Dvořák z ČSC.


 

Středobodem kampaně je web www.radost.bike, který obsahuje kromě zmiňovaných videí také interaktivní mapu cyklistických oddílů a týmů v ČR včetně adres, kontaktů či zaměření. Rodiče tam zároveň najdou několik článků s praktickými radami, jak a kdy mohou jejich děti začít s cyklistikou, jaké jsou první kroky, jaké kolo na začátek vybrat a mnohé další užitečné informace.

 

Více na www.radost.bike

 

Odkaz na videa:

​Zdroj a foto: TZ ČSC

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!
7. 8. 2022 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.
Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova
5. 8. 2022 | Kategorie: MTB, silniční
Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.
CYKLOŠVEC: Jak vybrat zadní tlumič na kolo
4. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Radí vám odborník Jirka Karfík zástupce CYKLOŠVEC - dovozce a autorizovaný servis odpružení FOX a Marzocchi.
Regionem Orlicka 2022
3. 8. 2022 | Kategorie: silniční
Video z etapového závodu Regionem Orlicka 2022.
Prima CUP v Harrachově odstartuje 3. září!
31. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři.
Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!
27. 7. 2022 | Kategorie:
Jan Zatloukal a Filip Konečný dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě.
Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová
24. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý titul pro Ondřeje Cinka a premiérový pro Janu Czeczinkarovou
MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul
22. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.
Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích
22. 7. 2022 | Kategorie: ostatní
Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.
Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!
20. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.
Sestry Jaborníkovy na ME vybojovaly zlato a stříbro!
19. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Pátý den evropského dráhového šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii byl pro české barvy znovu velmi úspěšný a nesl se ve znamení sester Jaborníkových.
Tři zlata českých mladých dráhařů na ME v Anadii
18. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Druhý den evropského šampionátu juniorů a kategorií U23 v portugalské Anadii se českým jezdcům nadmíru vydařil.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►