Hvězdy přibližují cyklistiku dětem

Hvězdy přibližují cyklistiku dětem

Datum vydání: 15. 7. 2022

Český svaz cyklistiky pokračuje ve své úspěšné kampani „Radost z cyklistiky“. Ta má za cíl představit cyklistiku jako takovou, ukázat její rozmanitost a přivést mladé lidi ke sportu.

„Cílem kampaně je ukázat cyklistiku nejen jako sportovní odvětví, kde se bojuje o medaile a tituly, ale také jako možnost vyžití pro širokou veřejnost na nejrůznějších úrovních,“ říká prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek.

Už vloni vznikla edukativní videa pro představení disciplín jako silnice/dráha, MTB, cyklokros nebo BMX. Nyní přichází další v podobě sálové cyklistiky, gravity disciplín a také paracyklistiky.
 

 

Veškeré disciplíny jsou představovány ve videích, jejichž moderátorem je legenda českého dowhnillu a dalších adrenalinových disciplín Michal Maroši.

„Chceme vám ukázat, jak rozmanitá cyklistika může být a jakou z ní můžete mít radost,“ říká na úvod Maroši, který jednotlivé disciplíny představuje pomocí závodníků daného odvětví.

K sobě si pozval hvězdy jako např. nejlepšího českého bikera Ondřeje Cinka, nejúspěšnějšího paralympijského cyklistu všech dob Jiřího Ježka a řadu dalších. Slovo dostávají i oddíloví trenéři a mladé naděje.

„Chceme zacílit hlavně na mladé, proto jsme do projektu angažovali i ambasadory v podobě vybraných hvězd české cyklistiky. Ty se mladší generaci snaží poutavým způsobem ukázat, jak různorodá může cyklistika být, a že je to sport, který se dá dělat pravidelně a profi. Každý si pak snadno dokáže udělat nějaký základní obrázek o daném odvětví, které ho nejvíce zaujme,“ prozrazuje Martin Dvořák, který je na ČSC zodpovědný za marketing.

„Fungujeme na nejrůznějších platformách, abychom se dostali ke všem. Vedle Youtubu, Facebooku či Instagramu jsme také na dnes populárním Tik-Toku,“ doplňuje ještě Martin Dvořák z ČSC.


 

Středobodem kampaně je web www.radost.bike, který obsahuje kromě zmiňovaných videí také interaktivní mapu cyklistických oddílů a týmů v ČR včetně adres, kontaktů či zaměření. Rodiče tam zároveň najdou několik článků s praktickými radami, jak a kdy mohou jejich děti začít s cyklistikou, jaké jsou první kroky, jaké kolo na začátek vybrat a mnohé další užitečné informace.

 

Více na www.radost.bike

 

Odkaz na videa:

​Zdroj a foto: TZ ČSC

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►