Hvězdy přibližují cyklistiku dětem

Hvězdy přibližují cyklistiku dětem

Datum vydání: 15. 7. 2022

Český svaz cyklistiky pokračuje ve své úspěšné kampani „Radost z cyklistiky“. Ta má za cíl představit cyklistiku jako takovou, ukázat její rozmanitost a přivést mladé lidi ke sportu.

„Cílem kampaně je ukázat cyklistiku nejen jako sportovní odvětví, kde se bojuje o medaile a tituly, ale také jako možnost vyžití pro širokou veřejnost na nejrůznějších úrovních,“ říká prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek.

Už vloni vznikla edukativní videa pro představení disciplín jako silnice/dráha, MTB, cyklokros nebo BMX. Nyní přichází další v podobě sálové cyklistiky, gravity disciplín a také paracyklistiky.
 

 

Veškeré disciplíny jsou představovány ve videích, jejichž moderátorem je legenda českého dowhnillu a dalších adrenalinových disciplín Michal Maroši.

„Chceme vám ukázat, jak rozmanitá cyklistika může být a jakou z ní můžete mít radost,“ říká na úvod Maroši, který jednotlivé disciplíny představuje pomocí závodníků daného odvětví.

K sobě si pozval hvězdy jako např. nejlepšího českého bikera Ondřeje Cinka, nejúspěšnějšího paralympijského cyklistu všech dob Jiřího Ježka a řadu dalších. Slovo dostávají i oddíloví trenéři a mladé naděje.

„Chceme zacílit hlavně na mladé, proto jsme do projektu angažovali i ambasadory v podobě vybraných hvězd české cyklistiky. Ty se mladší generaci snaží poutavým způsobem ukázat, jak různorodá může cyklistika být, a že je to sport, který se dá dělat pravidelně a profi. Každý si pak snadno dokáže udělat nějaký základní obrázek o daném odvětví, které ho nejvíce zaujme,“ prozrazuje Martin Dvořák, který je na ČSC zodpovědný za marketing.

„Fungujeme na nejrůznějších platformách, abychom se dostali ke všem. Vedle Youtubu, Facebooku či Instagramu jsme také na dnes populárním Tik-Toku,“ doplňuje ještě Martin Dvořák z ČSC.


 

Středobodem kampaně je web www.radost.bike, který obsahuje kromě zmiňovaných videí také interaktivní mapu cyklistických oddílů a týmů v ČR včetně adres, kontaktů či zaměření. Rodiče tam zároveň najdou několik článků s praktickými radami, jak a kdy mohou jejich děti začít s cyklistikou, jaké jsou první kroky, jaké kolo na začátek vybrat a mnohé další užitečné informace.

 

Více na www.radost.bike

 

Odkaz na videa:

​Zdroj a foto: TZ ČSC

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Úvodní závod ŠKODA CUP 2023 Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš ovládl Pavel Kelemen
27. 3. 2023 | Kategorie: silniční
Český pohár na silnici, který se jezdí pod názvem ŠKODA CUP, odstartoval v něděli 26.3. ve Velké Bíteši.
Středočeský kraj buduje rozsáhlou síť cyklostezek
23. 3. 2023 | Kategorie: ostatní
Řada turisticky atraktivních míst ve Středočeském kraji je dostupná, díky rozšiřující se síti cyklotras, i z nádraží.  Kraj navíc, historicky poprvé, podpoří budování cyklistické infrastruktury – chce nechat postavit cyklověže a cykloboxy. Co dalšího chystá?
Dosáhnete v předklonu na zem? Zkrácené svaly stojí za mnoha problémy v těle
21. 3. 2023 | Kategorie: ostatní
Nedosáhnete v předklonu rukama na zem? Na vině jsou zkrácené svaly na zadní straně stehen – tzv. hamstringy. Problému si většina sedící populace všimne až ve chvíli, kdy se zřetězí do bolesti zad a hlavy.
Čábelická a Cink vítězi 1. kola ŠKODA Pražského MTB poháru v Motole!
20. 3. 2023 | Kategorie: MTB
Čeští reprezentanti Jitka Čábelická a Ondřej Cink ovládli v hlavních kategoriích úvodní kolo ŠKODA Pražského MTB poháru, který se uskutečnil v lokalitě Traily Motol - „Jízda pod napětím“.
Vše pro profesionály, rodiny s dětmi i začínající cyklisty: Cyklistickou sezónu zahájí veletrh FOR BIKES 2023
15. 3. 2023 | Kategorie: ostatní
Veletrh cyklistiky FOR BIKES bude už potřinácté unikátní přehlídkou nových modelů kol i kompletního cyklo sortimentu tuzemských a zahraničních značek.
Okolo jižních Čech 2022
14. 3. 2023 | Kategorie: silniční
Okolo jižních Čech je mezinárodní cyklistický etapový závod, který je součástí Světového poháru v silniční cyklistice a tedy v kategorii závodů mezinárodní cyklistické federace UCI 2.2.
ŠKODA Pražský MTB pohár startuje v neděli 19. března
13. 3. 2023 | Kategorie: MTB
Je nepsaným pravidlem české bikové scény, že úvodní podnik ŠKODA Pražského MTB poháru každoročně zahajuje tuzemskou závodní sezónu v olympijském XCO.
Přihlas se včas na mistrovství ČR v maratonu!
10. 3. 2023 | Kategorie: MTB
Maratonský šampionát se uskuteční 30. dubna ve Stolových horách. Přihlas se na závod ČEZ Stolové hory již teď a nepromeškej jednu z nejsledovanějších bikových událostí u nás.   
ŠKODA CUP 2023 bude mít sedm závodů včetně tří nových
7. 3. 2023 | Kategorie: silniční
Český pohár v silniční cyklistice ŠKODA CUP bude mít v letošní sezoně sedm závodů, přičemž tři pořadatelé jsou úplně noví. Seriál začne tradiční klasikou Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš 26.3. a vyvrcholí finálovým kláním 24.9. v Lovosicích.
V Praze se uskutečnil kongres Evropské cyklistické federace!
5. 3. 2023 | Kategorie: ostatní
Český svaz cyklistiky o tomto víkendu (3.3. až 5.3.2023) přivítal kongres Evropské cyklistické unie (UEC) v OREA Hotels Pyramida. Kongresu se zúčastnili vrchní zástupci 45 evropských cyklistických federací včetně vedení Evropské a Mezinárodní cyklistické unie (UCI).
Stevens San Remo - velmi solidní základ
5. 3. 2023 | Kategorie: silniční
Základní silniční model v nabídce hamburské značky - SAN REMO rozhodně neznamená, že by se měl za něco stydět. P
Prima CUP odstartuje v Hradci Králové 15. dubna
28. 2. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Město Hradec Králové se stane již po několikáté místem, kde 15. dubna odstartují stovky účastníků z celé České republiky cyklistickou sezonu závodem Decathlon Hradec Králové.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►