Hvězdy přibližují cyklistiku dětem

Hvězdy přibližují cyklistiku dětem

Datum vydání: 15.07.2022

Český svaz cyklistiky pokračuje ve své úspěšné kampani „Radost z cyklistiky“. Ta má za cíl představit cyklistiku jako takovou, ukázat její rozmanitost a přivést mladé lidi ke sportu.

„Cílem kampaně je ukázat cyklistiku nejen jako sportovní odvětví, kde se bojuje o medaile a tituly, ale také jako možnost vyžití pro širokou veřejnost na nejrůznějších úrovních,“ říká prezident Českého svazu cyklistiky Petr Marek.

Už vloni vznikla edukativní videa pro představení disciplín jako silnice/dráha, MTB, cyklokros nebo BMX. Nyní přichází další v podobě sálové cyklistiky, gravity disciplín a také paracyklistiky.
 

 

Veškeré disciplíny jsou představovány ve videích, jejichž moderátorem je legenda českého dowhnillu a dalších adrenalinových disciplín Michal Maroši.

„Chceme vám ukázat, jak rozmanitá cyklistika může být a jakou z ní můžete mít radost,“ říká na úvod Maroši, který jednotlivé disciplíny představuje pomocí závodníků daného odvětví.

K sobě si pozval hvězdy jako např. nejlepšího českého bikera Ondřeje Cinka, nejúspěšnějšího paralympijského cyklistu všech dob Jiřího Ježka a řadu dalších. Slovo dostávají i oddíloví trenéři a mladé naděje.

„Chceme zacílit hlavně na mladé, proto jsme do projektu angažovali i ambasadory v podobě vybraných hvězd české cyklistiky. Ty se mladší generaci snaží poutavým způsobem ukázat, jak různorodá může cyklistika být, a že je to sport, který se dá dělat pravidelně a profi. Každý si pak snadno dokáže udělat nějaký základní obrázek o daném odvětví, které ho nejvíce zaujme,“ prozrazuje Martin Dvořák, který je na ČSC zodpovědný za marketing.

„Fungujeme na nejrůznějších platformách, abychom se dostali ke všem. Vedle Youtubu, Facebooku či Instagramu jsme také na dnes populárním Tik-Toku,“ doplňuje ještě Martin Dvořák z ČSC.


 

Středobodem kampaně je web www.radost.bike, který obsahuje kromě zmiňovaných videí také interaktivní mapu cyklistických oddílů a týmů v ČR včetně adres, kontaktů či zaměření. Rodiče tam zároveň najdou několik článků s praktickými radami, jak a kdy mohou jejich děti začít s cyklistikou, jaké jsou první kroky, jaké kolo na začátek vybrat a mnohé další užitečné informace.

 

Více na www.radost.bike

 

Odkaz na videa:

​Zdroj a foto: TZ ČSC

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Specialized Chisel FS: Lehké plně odpružené horské kolo z lehké slitiny
20.06.2024 | Kategorie: MTB
Specialized přichází s dalším premiovým modelem z lehké slitiny – novým Chisel FS, který přináší plně odpruženou variantu oblíbeného modelu Chisel. 
Objevte Livigno: 1 500 km turistických tras v srdci italských Alp
19.06.2024 | Kategorie: ostatní
Livigno, ležící v malebném prostředí italských Alp, láká milovníky přírody, aby prozkoumali rozsáhlou síť místních turistických stezek. Tento region, často přezdívaný „Malý Tibet“, se pyšní 1 500 kilometry tras, které se vinou nedotčenými lesy a alpskými loukami, a nabízejí osvěžující únik do náruče přírody.
Petr Kaltofen: Očekávám zajímavý souboj nejlepších
19.06.2024 | Kategorie: silniční
Reprezentační trenér českých silničářů Petr Kaltofen očekává od nadcházejícího domácího šampionátu v Jevíčku souboj nejlepších závodníků jak v kategorii mužů, tak i žen. 
ČEZ Sázava: Počasí nezklamalo
19.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
Na závodě ČEZ Sázava počasí nezklamalo
17.06.2024 | Kategorie: MTB
V sobotu 15. června se ve středočeské Sázavě uskutečnil tradiční závod ČEZ Sázava. Tento den byl pro všechny zúčastněné skutečně nezapomenutelný, a to nejen díky perfektnímu počasí, ale především kvůli úžasným výkonům všech cyklistů, kteří se závodu zúčastnili.
» více novinek a videí