Hvězdně obsazený závod ZP 211 Mikulov vyhrál Adel

Datum vydání: 8. 10. 2019

Zamračená obloha s častými přeháňkami neodradila stovky účastníků sobotního závodu ZP 211 Mikulov.

Závěrečný závod seriálu NOVA CUP 2019 si nenechalo ujít mnoho osobností.

V dresu We Love Cycling se představil například přední kardiochirurg profesor Jan Pirk, nejúspěšnější cyklista paralympijské historie Jiří Ježek, olympijský vítěz Dominik Hašek či Česká Miss 2016 Andrea Bezděková.

Ty na startu doplnili přední čeští cyklisté jako Filip Adel, Michal Bubílek a Pavel Boudný. Ve startovním poli nechyběly ani české reprezentantky Karla Štěpánová, Barbora Průdková a Milena Cesnaková.

Závod odstartoval krátce před polednem. Trasa A se vydala na trasu 55 kilometrů a kratší Nova jízda absolvovala závod dlouhý přes 30 kilometrů.

První, jemuž diváci v cíli v prostorách mikulovského Amfiteátru zatleskali, byli jezdci v barvách Head Pro Team, když dorazili do cíle v pořadí Martin Voženílek, Lukáš Szczepański a Šimon Koller. Z žen slavila vítězství opět v barvách Head Pro Team Silvie Holoubková.

Na nejdelší trase suverénně vyhrál Filip Adel před Janem Strožem. Pro třetí místo si dojel Michal Kaněra.

Stejně jako vítězství Adela se očekávalo od ženské favoritky závodu, kterou byla Karla Štěpánová. Ta porazila druhou Milenu Cesnakovou o více jak čtyři minuty. Na stupních je doplnila Monika Kučerová.

O pořadí se také bojovalo mezi týmy IZS, jež podporuje Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR. Vítězství zůstalo u domácích na Jižní Moravě, když slavili členové Věznice Znojmo.

Počasí neodradilo ani děti. Ty si užily závody kolem Amfiteátru zcela zdarma díky Chupa Chups.

Závěrečnou tečku za letošním seriálem udělá listopadové vyhlášení, kde se představí nejlepší tři ve věkových kategoriích.

Chybět nebude ani vyhlášení seriálové soutěže o zájezd pro 2 osoby na řecký ostrov Kos do hotelu Kipriotis Village na osm dní se stravováním all inclusive od cestovní kanceláře Blue Style, které se může zúčastnit každý, kdo absolvoval alespoň čtyři závody seriálu.

beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

Ostře nabitá trailová zbraň - Marzocchi BOMBER Z2
7. 11. 2019 | Kategorie: MTB
Čerstvou novinkou značky MARZOCCHI pro letní měsíce je trailová vidlice BOMBER Z2 již z modelové řady pro rok 2020
Termíny TOMKET Pražského MTB poháru pro rok 2020!
6. 11. 2019 | Kategorie: MTB
Osmou sezónu ods​tartuje v roce 2020 seriál závodů v olympijském cross country pro všechny věkové i výkonnostní kategorie cyklistů, TOMKET Pražský MTB pohár.
Pinarello Dogma F10
5. 11. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si stavbu kola Pinarello Dogma F10.
Pozvánka na stánek CYKLOŠVEC na výstavu BIKE Life v Brně
5. 11. 2019 | Kategorie: ostatní
Zveme Vás na výstavu BIKE Life v Brně, která se uskuteční od 8. do 10. listopadu 2019.
Cyklo kongres #3 již 25. a 26. ledna
1. 11. 2019 | Kategorie: ostatní
Cyklo Kongres, série seminářů a přednášek, kde se představilo množství domácích odborníků na mnoho témat pokračuje.
Blíží se Slavnostní večer TOMKET Pražského MTB poháru 2019!
31. 10. 2019 | Kategorie: ostatní
Seriál závodů v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů se uskuteční v pátek 15. listopadu 2019 v přívětivém prostředí Music klubu Lidového domu Kbely.
Aktuální a ožehavá témata připravuje Cycling University!
Závěrečný seminář populárně vzdělávacího programu Českého svazu cyklistiky, Cycling University se uskuteční ve úterý 26. listopadu 2019 v Aule České unie sportu v Praze na Strahově.
Jan Zatloukal je aktuální světovou dvojkou!
29. 10. 2019 | Kategorie: cyklokros
Jan Zatloukal potvrdil pozici české cyklokrosové jedničky mezi juniory a zvítězil v dalším závodě Českého poháru ve Slaném.
Závěr Brasil Ride pro české jezdce!
27. 10. 2019 | Kategorie: MTB
Závěr Brasil Ride ovládli čeští jezdci, když si pro triumf v sedmé etapě dojela česká dvojice Jaroslav Kulhavý a Matouš Ulman (Specialized).
Brasil Ride: Kulhavý s Ulmanem v nejtěžší etapě druzí
23. 10. 2019 | Kategorie: MTB
Čtvrtá nejtěžší etapa závodu horských Brasil Ride měřila 100 kilometrů a převýšením 2.500 metrů.
Kulhavý s Ulmanem průběžně třetí na Brasil Ride
Jaroslav Kulhav​ý s Matoušem Ulmanem čtvrtí ve třetí etapě Brasil Ride. Kristián Hynek s Martinem Stoškem šestí.
Brasil Ride: Kulhavý s Ulmanem druzí v královské etapě!
21. 10. 2019 | Kategorie: MTB
Druhá zkouška etapového závodu Brasil Ride byla ve znamení královské etapy. Ta měla parametry 143 kilometrů s převýšením 2.700 metrů.