Hit letošního léta: Rodinná dovolená na elektrokolech

Hit letošního léta: Rodinná dovolená na elektrokolech

Datum vydání: 26. 6. 2020

Letošní léto bude z hlediska cestov​ání trochu jiné než ta předchozí. Většina z nás se kvůli omezením spojených s nákazou koronavirem rozhodla strávit prázdniny v Čechách.

Jednou z nejoblíbenějších rodinných kratochvílí tak bude poznávání okolních krás a pamětihodností spojených s výlety na kole. Především pak elektrokola jsou na podobné aktivity naprosto ideální.

Pojďte se podívat na to, co byste měli vědět, než na dovolenou na elektrokolech vyrazíte. Jak si vybrat to správné a jak na něm vozit svou ratolest? Přidáme i několik cyklotras pro začátečníky a pokročilé, díky kterým se stane vaše jízda nezapomenutelným zážitkem.

Proč si pořídit elektrokolo?

Předností elektrokol je nejen pohodlná jízda, ale také schopnost prokličkovat i ulicí plnou aut bez dlouhého čekání v kolonách. Elektrokolo využijete jak na polní cestě, tak na cyklostezce, a když je potřeba, oceníte ho i na rušné komunikaci. Díky tomu, že se nikdy nestane, že prostě nemůžete únavou jet dál, jste vždy svými pány a nelimitují vás tak ani výlety s dětmi. No a kdyby se vám elektrokolo přece jen vybilo, nic se neděje, budete mít dostatek sil, abyste došlapali do cíle jako na klasickém kole. Není se tedy čemu divit, že podle nejnovějších odhadů bude v létě každé třetí prodané kolo na elektrický pohon.

Jak vybrat vhodné elektrokolo?

Při výběru kola doporučujeme nehledět na cenu, ale především na to, na jaký typ využití kolo pořizujete. Budete jezdit po městě nebo v náročnějších terénech? Mějte na paměti, že elektrokolo si nekupujete na jednu sezónu, ale mělo by vám vydržet i několik tisíc najetých kilometrů.

Elektrokola jsou ekologické šetrné dopravní prostředky. Jsou všestranná a přináší radost nejen rekreačním, ale i sportovním cyklistům. Jsou k dispozici v mnoha různých variantách, a to od městských, trekingových, krosových až po horská elektrokola, stačí si jen vybrat to, které vám bude nejvíce vyhovovat,“ prozrazuje výhody elektrokol Jan Štádler, marketingový ředitel obchodní sítě Hervis Sports.

Jaké varianty na trhu seženete? 

Nejžádanějším artiklem nadále zůstávají bicykly třídy I, jež pohání zabudovaný akumulátor čerpající energii z povětšinou lithiové baterie. K dostání jsou elektrokola určená do náročných horských terénů, ale i vyloženě městské varianty. 

„Baterie je základ – ty standardní vystačí při plném dobití přibližně na 6 hodin. Není to ale tak, že byste pak zůstali trčet někde uprostřed silnice. Pamatujte, že jste pořád na kole. Pokud šlápnete do pedálů, dostanete se na místo určení i bez složitého hledání zásuvek. Nepochybnou výhodou ale pak je, že většinu elektrokol opravdu dobijete prostřednictvím klasické 230 voltové zásuvky,“ vyvrací rozšířené mýty o e-kolech Jan Štádler. 

Dobrodružná noc v přírodě

K prázdninám patří zážitky, na které budou zvláště ti nejmenší dlouho vzpomínat. Obohaťte svůj cyklovýlet stanováním v přírodě a potěšte dětskou dušičku nočním dobrodružstvím. Pro klidné přečkání noci je vhodný například stan Hannah Hover 3, který vám spolehlivě zajistí pohodlí, i kdyby v noci přišel déšť. Ti otrlejší si pak vystačí pouze se spacákem, případně ještě s karimatkou, a užijí si noc pod hvězdami. Velký benefit elektrokola jistě oceníte při zpáteční cestě – díky tomu, že na šlapání do kopce nejste sami, můžete naložit kolo většími zavazadly, do kterých se vám vejde vše potřebné. Oblíbeným řešením jsou brašny na zadní nosič, například cenově dostupná značka Thalinger nabízí tyto brašny v objemu 59 litrů. Výlety s menšími dětmi lze pak řešit praktickými dětskými sedačkami, které se dají na elektrokolo jednoduše připevnit. Uvidíte, jak motor oceníte, a i s nákladem projedete pěkný kousek naší krásné země.

Vhodné oblečení

Výběr vhodného oblečení na kolo je jednou z nejdůležitějších věcí. Mělo by totiž být pohodlné a funkční. Výběrem účelného cyklo oblečení, vrstvením a správnou volbou použitých materiálů zvyšujete nejen svůj komfort, ale také výkon při jízdě. Zato nevhodně zvolené oblečení vám může překážet v pohybu, dochází k přehřívání těla a nadměrnému pocení. Zkušení cyklisté doporučují například oblečení a doplňky značky KTM, které splní všechny vaše požadavky na funkčnost a pohodlí. Nezapomeňte také na helmu, ať se ze svého výletu vrátíte v plném zdraví!

5 nejlepších cyklotras Česka

Nejpopulárnější cyklistickou trasou je labská cyklostezka, která vede od německých hranic až po Litoměřice. Cestou uvidíte Milešovku, Radobýl i děčínské skalní masivy. Cesta je snadná, téměř celá asfaltová, tudíž byste ji měli v klidu zvládnout. Na Moravě zase nevynechejte osmdesátikilometrovou cyklostezku u Baťova kanálu. U brněnské přehrady si můžete užít jak terén, tak asfalt. Cesta je místy dosti namáhavá, proto by si na ni měli troufnout spíše zkušenější cyklisté. Krásnou přes sto kilometrů dlouhou cestu nabízí povodí Bečvy, kde můžete vidět kromě panenské přírody Beskyd i skanzen v Rožnově pod Radhoštěm. Také Praha má svou cyklostezku, tu si zamilují hlavně ti nejmenší. Měří pouhých dvacet kilometrů a zavede vás parkem Stromovka k pražské ZOO.
 

Zdroj a foto: TZ 
Media:list


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Festka získala ocenění Impact Stars v soutěži Delloite Technology Fast 50 CE
21. 11. 2020 | Kategorie: ostatní, silniční
Česká technologická firma Festka, která se specializuje na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů nejvyšší kvality, získala ocenění Impact Stars v soutěži Delloite Technology Fast 50 CE oceňující nejrychleji rostoucí technologické společnosti ve střední Evropě.
Štěpán Telecký: Mým snem je jednou startovat na Grand Tour
19. 11. 2020 | Kategorie: silniční
Patří k nejta​lentovanějším závodníkům Favoritu Brno. Kadet Štěpán Telecký má za sebou na kole Stevens velmi dobrou sezónu.
Termíny seriálu NOVA CUP 2021
17. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Uložte si do kalendáře termíny seriálu NOVA CUP v roce 2021!
Termíny závodů ŠKODA Pražský MTB pohár 2021!
17. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Pořadatelé seriálu závodů horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní skupiny cyklistů, včetně cyklistů s handicapem zveřejnili termíny závodů pro rok 2021.
Ze hry do reality a zpět. Biker a mistr světa Tomáš Slavík hrdinou nevšedního videa
12. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Do historického centra Prahy se vřítí jeden z nejlepších bikerů světa. Skáče schody ve více než šedesátikilometrové rychlosti a vypadá, že před něčím ujíždí.
Scalatore Samurai – nejnovější superkolo z dílny českého výrobce kol Festka
11. 11. 2020 | Kategorie: silniční
Každé kolo Festka Prime je mistrovský kousek a originál připravený na míru budoucímu jezdci. Festka je jedním z mála výrobců na světě, kteří dokáží postavit karbonové kolo na míru.
Při zazimování kola by měli věnovat zvýšenou pozornost péči o baterii
5. 11. 2020 | Kategorie: MTB, ostatní
Elektrokola letos zažívají svůj boom. Výrazné zvýšení poptávky všech kategorií potvrzuje také jeden z nejvýznamnějších tuzemských výrobců kol, firma BP Lumen, která stojí za značkami Apache a Qayron.
Cyklodoprava je v Česku na vzestupu. Infrastruktura však vedle evropských metropolí pokulhává
1. 11. 2020 | Kategorie: ostatní
Ze statistických dat Policie ČR​ vyplývá, že letos během cyklistické sezóny – od března do konce září – zavinili cyklisté celkem 2 267 nehod, během nichž bylo usmrceno 23 osob.
Slavnostní večer ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru je zrušen, „KOSTKU V KLECI“ dostanou vítězové poštou!
1. 11. 2020 | Kategorie: MTB
Slavnostní večer ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru pro rok 2020 musí být z důvodu pandemických opatření zrušen.
Martin Stošek má světový bronz z turecké Sakarye!
25. 10. 2020 | Kategorie: MTB
Biker Martin Stošek zaznamenal zatím svůj největší životní úspěch, když v turecké Sakaryi vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu horských kol.
Jan Zatloukal je pátým juniorem v Evropě!
23. 10. 2020 | Kategorie: MTB
Výborným pátým místem na mistrovství Evropy ve švýcarském Monte Tamaru ukončil junior týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Jan Zatloukal sezónu, která byla z větší části ovlivněná dlouhodobým zraněním.
Turecká Sakarya hostí světový šampionát v maratonu horských kol, Češi patří k favoritům!
22. 10. 2020 | Kategorie: MTB
Bratislavský závod GP Slovakia byl pro závodníky Topforex Lapierre posledníVe středu dopoledne odletěl dvanáctičlenný tým Reprezentace MTB do turecké Sakarye, kde se uskuteční další vrcholná akce tohoto roku, Mistrovství světa horských kol v maratonu.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►