Hačecký triumfoval ve třetím poháru Cofidis Cupu

Hačecký triumfoval ve třetím poháru Cofidis Cupu

Datum vydání: 26. 5. 2012

COFIDIS CUP

Další díl, třetí v pořadí Cofidis Českého poháru v silniční cyklistice ovládl opět jezdec Dukly Praha. Při Comfort Plzeň&Spes Plzeň vystoupil po 170 kilometrech na nejvyšší stupeň Vojtěch Hačecký, který ve spurtu porazil Tomáše Bucháčka z Whirlpool Author, který si však upevnil průběžné vedení v seriálu a nadále pojede v červeném trikotu lídra.

 

Na startu sice bylo pouze 66 startujících, ale k vidění byl velice zajímavý a atraktivní závod. Žádné taktizování, ale naopak boj a neustálé pokusy o úniky a ataky. Nejprve ujela v úvodu pětičlenná skupina, která si vypracovala až pětiminutový náskok. Zastoupení v ní ale neměly SKC Prostějov a CK Atény a hlavně zásluhou cyklistů těchto stájí byl únik zlikvidován.

 

Nakonec se vepředu vytvořila velice silná skupina jedenácti cyklistů a ta svůj únik do úspěšného konce dotáhla. V posledním kole z ní ujelo trio V. Hačecký, Bucháček a Tomáš Okrouhlický (Focus Znojmo) a rozhodovalo se v samém závěru.

 

Před týdnem v Olomouci porazil Bucháčka ve spurtu Jan Kadúch, dnes jej přespurtoval další jezdec pražského celku, o dvě sekundy zpět zaostal Okrouhlický, ale Bucháček přesto zvýšil svůj náskok v průběžném pořadí Cofidis Českého poháru.

 

„Hodně jsem se nadřel. Byl jsem v úniku prakticky celý závod. V úvodu se mi moc dobře nejelo. Když se Bucháčkovi ani Okrouhlickému nepodařilo mě setřást, tak jsem si na spurt věřil a jsem rád, že se to povedlo,“ řekl Vojtěch Hačecký.

 

 

Výsledky (170 km):

1. V. Hačecký (Dukla Praha) 4:08:22, 2. Bucháček (Whirlpool Author) stejný čas, 3. Okrouhlický (Focus Znojmo) +2, 4. Kadlec (Dukla Praha), 5. Kozubek (Whirlpool Author) oba +22, 6. Mlynář (Focus Znojmo), 7. Svoboda (CK Příbram), 8. Bína (ČEZ Cyklo Tábor) všichni +54, 9. Wolf (Focus Znojmo) +1:03, 10. Hampl (Favorit Brno) +1:43.Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Závod Segafredo Sahara Race nebyl jen o kávě
8. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Pískový lom Marokánka u Hradce Králové patřil v pátek a sobotu osmému dílu seriálu Prima CUP, kterým byl závod Segafredo Sahara Race.
Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!
7. 8. 2022 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.
Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova
5. 8. 2022 | Kategorie: MTB, silniční
Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.
CYKLOŠVEC: Jak vybrat zadní tlumič na kolo
4. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Radí vám odborník Jirka Karfík zástupce CYKLOŠVEC - dovozce a autorizovaný servis odpružení FOX a Marzocchi.
Regionem Orlicka 2022
3. 8. 2022 | Kategorie: silniční
Video z etapového závodu Regionem Orlicka 2022.
Prima CUP v Harrachově odstartuje 3. září!
31. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři.
Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!
27. 7. 2022 | Kategorie:
Jan Zatloukal a Filip Konečný dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě.
Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová
24. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý titul pro Ondřeje Cinka a premiérový pro Janu Czeczinkarovou
MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul
22. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.
Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích
22. 7. 2022 | Kategorie: ostatní
Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.
Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!
20. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.
Sestry Jaborníkovy na ME vybojovaly zlato a stříbro!
19. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Pátý den evropského dráhového šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii byl pro české barvy znovu velmi úspěšný a nesl se ve znamení sester Jaborníkových.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►