Galaxy modernizuje rámy dětských kol pro rok 2020

Galaxy modernizuje rámy dětských kol pro rok 2020

Datum vydání: 8. 12. 2019

Domácí Galaxy pravidelně inovuje svoje modely v nabídce a jinak tomu není ani u dětských kol. 

Možnost modernizovat rám bývá vždy k užitku, protože zařazení nových technologií zpracování může přinést nižší váhu, ale i pevnější spoje. Pojďme se podívat, jak se značka z Písku s novými výzvami popasovala.
 
 
Kola pro nejmenší
Protože malý, 12" Fenix s rámem, kopírujícím svoje větší bratříčky přijde až na jaře příštího roku, zůstávají nejmenší kola ty s průměrem obručí 16". Nezapočítáváme roztomilé odrážedlo Kosmík, ale klasická šlapací kola, které na děti v tomto případě čekají s balančními kolečky, krytem řetězu a odrazkami. Výběr začíná hned poměrně pestře. Buď pro potomka zvolíte duralový rám (chlapecký Sputnik, dívčí Tauri) nebo zůstanete u oceli (chlapecký Mars, dívčí Mira), pokud chcete tisícovku ušetřit. Osazení se potom liší minimálně, ve všech případech mají kola „véčka“ vpředu a zadní brzdu vyřešenou klasickým torpédem.
 
Začínáme s přehazovačkou
Přehazovačka se obecně začíná montovat na patku rámu pro 20" kola a není tomu jinak ani u nových dětských Galaxy. Novým rámem se pyšní sobě podobné modely Neptun a Cetis, rozdíl mezi nimi se skrývá pod vrstvou laku. Hádáte správně, i v tomto případě je na výběr z hliníkové slitiny a oceli. Dívčí variantu zastupuje dvacetipalcová Ida. Nízký rám může být povědomý z předchozího ročníku. Přesně tak – zde se změnila pouze nabídka barevných variant po vzoru všech nových Galaxy. Takzvané „dvacítky“ nemají velký prostor pro experimentování, co se osazení týká. Roky slouží pro nejmenší dětská kola řada přehazovaček Shimano FT-35 se šesti rychlostmi, řazenými z řídítek otočným Shimanem Revoshift. Jde o spolehlivou kombinaci s minimální potřebou údržby. Velké zásahy pro seřizování nevyžadují ani ráfkové brzdy Nexelo a dalším odolným komponentem jsou kliky Prowheel. Velmi diskutovaným tématem u dětských kol je váha. Nejlépe si v této velikostní kategorii stojí Galaxy Cetis, které díky novému hliníkovému rámu srazilo váhu k 9,5 kg i se všemi doplňky.
 
 
Novinky Ruby a Aries doplní lehoučký Kentaur
A jsme na exkurzi mezi čtyřiadvacítkovými koly. Oblíbená kategorie se nadále snaží smazat maximum rozdílů mezi dětským a dospěláckým kolem, což je vidět i z proporcí jednotlivých rámů. Rovné horní rámové trubky již kompletně nahradily prohnuté profily pro zvětšení prostoru k manipulaci, nasedání a sesedání. Se starou verzí rámu lehce zaostávaly modely Ruby a Aries, ale pro rok 2020 deficit smazaly. Úplnou novinkou je potom model Kentaur, pomyslný vrchol nabídky. Ten pro dosažení maximálně nízké váhy dělá vše – rám i vidlice jsou z hliníkové slitiny, moc nepřidává ani 1x9 řazení Shimano Acera a zapletená kola Nexelo s plášti Kenda. Ostatní modely v nabídce 24" představují hlavně volnost výběru. Můžete zvolit základní ocelová provedení, (Ruby, Aries) nebo naopak maximálně „nabité“ hliníkové Pavo s odpruženou vidlicí SR Suntour a přesmykačem, díky kterému se počet převodů navýšil na celých 21. Záleží tak pouze na vás, jaká specifikace bude pro vaše dítka a jejich hry vhodnější. Lépe osazené, nebo spíš pořádně bytelné kolo? Takové otázky Galaxy zvládá odpovídat.  
 
 
Vesna, Merkur a Orbit pro větší děti
Nabídku vyloženě dětských modelů zakončují tři horská kola na ráfcích o průměru 26". Galaxy hlásí skladem dámskou „šestadvacítku“ Vesna, známý to model již z předchozího roku a nově také v tyrkysové nebo bílé barvě. Vesna přenáší všechny prvky dospělých modelů – však jim není daleko. Nechybí odpružená vidlice SR Suntour, pohon od Shimana či pláště Kenda. Podobně koncipován je model Merkur, jedno z mála kol, využívající stávající rámový základ z předchozího roku. Ale i zde je novinka – Merkur přijíždí v novém, zeleném zbarvení svého duralového rámu, ale i detailů ve jménu stejně barevných polepů na odpružené vidlici či ráfcích. Galaxy Orbit je naopak maximálně odlehčen a zastává jednoduchost užívání – nepotřebuje přesmykač ani odpruženou vidlici a rám je z lehké hliníkové slitiny. Jedná se tak o skvěle ovladatelné a lehké kolo, které dá svému malému majiteli velký prostor pro správné návyky a vhodnou jízdní techniku. Horší zprávou ale zůstává, že na poslední zmiňovaný model musíme vyčkat do jara, než přijde na sklady všech obchodníků. Většina dětských kol z článku je však k mání již nyní, těsně před Vánoci. Takže pokud ještě váháte s dárkem, může být nové Galaxy zajímavou volbou, a to nejen cenově.
 
Další informace naleznete na www.galaxy-bike.cz.
 
text: Martin Kuška, foto: Cyklo Švec

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Michal Procházka v reprezentačním dresu na Czech Tour!
6. 8. 2020 | Kategorie: silniční
Michal Procházka z Favoritu Brno bude na Stevens Izoard Pro startovat od čtvrtka do neděle 6.-9.8. v dresu české reprezentace na Czech Tour zařazeného do kategorie 2.1 mezinárodního kalendáře!
Regionem Orlicka po čtyřech letech ovládl český závodník
3. 8. 2020 | Kategorie: silniční
Skončením poslední etapy se 34. ročník závodu Regionem Orlicka stal minulostí.
Segafredo Sahara Race již tento víkend!
3. 8. 2020 | Kategorie: MTB
Cyklistické, běžecké, dětské a noční závody, kempování i koupání. Taková lákadla nabízí blížící se závod Segafredo Sahara Race, jenž se odehraje od 7. do 8. 8. 2020.
Druhý závodní den závodu Regionem Orlicka přinesl horké poča​sí i skvělou sportovní podívanou
2. 8. 2020 | Kategorie:
Po nevydařené úvodní páteční etapě, která byla zastavena z důvodu nehody doprovodných motocyklů na trati, se v sobotu závodilo bez výrazných komplikací a s velkým nasazením.
První etapa závodu Regionem Orlicka byla anulována
1. 8. 2020 | Kategorie: silniční
31. července proběhlo slavností zahájení cyklistického etapového závodu Regionem Orlicka 2020 s mezinárodní účastí.
Změna termínů ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru v září!
31. 7. 2020 | Kategorie:
Všem zájemcům o start na finálových závodech ŠKODA TOMKET Pražského poháru 2020 v měsíci září je určena následující informace.
Studenti pozor! Akademické MČR v XCO má nový termín: 12.9. 2020 v Praze!
31. 7. 2020 | Kategorie:
V reakci na zvýšený zájem studentů vysokých škol o start na Akademickém MČR XCO, s ohledem k různorodosti startovního pole a nutnosti dodržet všechna pravidla ČP XCO kategorie C1 UCI dochází ke změně termínu uskutečnění AMČR.
Češi vytvořili chytrý zámek, který chrání sportovní vybavení. Nyní vstupují na americký Kickstarter
28. 7. 2020 | Kategorie: ostatní
Česká firma Pealock přichází s chytrým zámke​m na sportovní vybavení.
Teplicko je rájem pro cyklisty, nabízí i relaxační sporty
28. 7. 2020 | Kategorie:
I když lázeňské město samo o sobě nabízí spoustu atraktivních cílů, někdo dává přednost aktivnějšímu sportovnímu vyžití. Turistické centrum VisitTeplice představuje několik tipů.
Gruber sedmý na úvodním Českém poháru
22. 7. 2020 | Kategorie: silniční
Pavel Gruber na Stevens Izoard Pro z Favoritu Brno obsadil ve velmi dobré konkurenci sedmé místo v úvodním závodě Českého poháru, který se jel v Záboří u Blatné. Vítězství vybojoval Němec Loderer.
Tomáš Tlamka má bronz z MČR a je třetí v celkovém pořadí ČP!
20. 7. 2020 | Kategorie: MTB
Dobře, tedy na trojku vyšlo juniorovi týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Tomášovi Tlamkovi Mistrovství České republiky horských kol v Peci pod Sněžkou.
Chystá se nejdelší ultracyklistický závod v Evropě, otestuje ho Dan Polman!
16. 7. 2020 | Kategorie: silniční
Na srpen je naplánovaný prolog nového nonstop ultracyklistického závodu s podporou kolem Česko-Slovenska v délce 3300 km a převýšením cca 40000 metrů – „Race around Czechia and Slovakia 2020“.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►