Galaxy Pioneer 5.0 2018

Galaxy Pioneer 5.0 2018

Datum vydání: 18. 6. 2018

Značka Galaxy se zaměřuje především na bicykly střední a nižší třídy, kde dokáže v daných cenových limitech vždy nabídnout výjimečnou kvalitu a dobrý poměr cena-výkon.

Výhodou jsou dlouholeté zkušenosti s výrobou bicyklů, domácí prostředí, kdy Galaxy rychle reaguje na potřeby českých zákazníků a také portfolio značek, které u nás zastupuje firma CykloŠvec, které Galaxy patří. Ty se pak objevují jako komponenty kol Galaxy a zvyšují tak úroveň osazení.

 
Pioneer je synonymem pro pevné 27.5“ značky Galaxy. První verze vznikaly v době, kdy se u nás boom této kategorie teprve rozjížděl a od té doby je Pioneer napevno zakotven v katalogu. Poslední generace 2018 nabízí čtyři verze s číselným označením 3.0, 5.0, 7.0 a 9.0.

Pro všechny varianty je shodný rám. Ten vyniká nízkou hmotností, jelikož se jedná o třikrát zeslabovanou alu slitinu řady 6061. I když se vzhledově shodneme na klasickém designu, tak nechybí moderní prvky současnosti. Spodní rámová trubka má výrazné prohnutí v přední části, které tak umožňuje velice pevné spojení s trubkou horní. Dlouhé provaření obou trubek u hlavové trubky je zárukou velmi pevného rámu v exponované přední části rámu. Zadní stavba má trubky prohnuté, spodní ramena jsou zploštělá kapkovitého průřezu. Tvarováním se dosáhlo velmi tuhé konstrukce, kde nechybí ani jízdní komfort. Na rámu je také patrný výrazný sloping, který k současným rámům patří.
 
Jednotlivé verze se odlišují komponentovou výbavou, rám je shodný i barevným designem, kdy základem zůstává vždy elegantní černá, mění se pouze barva log a barevných prvků. Každá řada Galaxy má tak svůj vlastní styl a lehce jde identifikovat.


 
Varianta 5.0, stejně jako ostatní modely této řady, dává přednost značce Shimano. Z té je poskládaná většina komponentů. Řazení 3x9 je zde použito ze sady Alivio, stejně tak přesmykač, přehazovačka nese název vyšší sady  Deore. Kliky s trojpřevodníkem dodal Suntour, v dřívějších dobách konkurent Shimana.Vícekolečko Shimano HG300 má rozsah 11-34 zubů. Vše běží na řetězu KMC X9.73.  Jedná s e o kvalitní řetěz, však také KMC je dvorním dodavatelem řetězů Shimano. Brzdy jsou kotoučové hydraulické s označením Shimano BRM365, jedná se o základní model kotoučových brzd, které vynikají dobrou účinností. Kola jsou zapletena do ráfků americké značky WTB a nábojů Shimano. Od WTB na biku najdeme i sedlo. Pláště Kenda K1153 vynikají rychlým XC vzorkem.  Řídítka pochází od značky Nexelo, stejně tak představec a gripy. 

Odpružená vidlice Suntour XCM s pružinovým systémem poskytuje 100mm zdvihu. Páčku blokace najdeme na řídítkách. Vidlice je upevněna k rámu pomocí semi-integrovaného hlavového složení. Pioneer je vyráběn ve třech velikostech, 17, 19, 21“.
 
 
Jedná se rychlou sportovní sedmadvacítku, kdy kupujete především kvalitu, která se pak odrazí v dobrých jízdních vlastnostech. Jelikož je Galaxy značkou českou, tak nemusíte tolik doplácet za její image.  Pioneer 5.0 je příkladem, že i bike pod dvacet tisíc korun může oslovit jezdce se sportovními ambicemi.
 
Maloobchodní cena je 16 990 Kč.

Více informací najdete na www.cyklosvec.cz nebo www.galaxy-bike.cz.

 
Zdroj a foto: Mike Koukal
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   


Aktuální novinky a videa

Cink vyhrál závěrečnou etapu na Cape Epic
24. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Ondřej Cink se španělským parťákem Sergiem Manteconem ovládli závěrečnou etapu Grand Finale Cape Epic 2019!
Fojtík na Cape Epic vyhrál ve své kategorii etapu
23. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Ondřej Fojtík s parťákem José Silvou vyhrál na nejslavnějším bikovém závodě Cape Epic šestou etapu.
Nová technologie přileb Trek a Bontrager představuje revoluční změnu
23. 3. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Společnosti Trek a Bontrager odhalily průkopnickou technologii přileb nazvanou WaveCel, která je prokazatelně až 48krát účinnější při ochraně proti otřesu mozku v důsledku běžných cyklistických nehod oproti standardní pěně EPS.
Královská etapa na Cape Epic potvrdila svou pověst, Hynek 18.
22. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Jihoafričané Pyga Euro Steel a Philip Buys ovládli královskou etapu Cape Epic o délce 100 kilometrů a převýšením 2.850 metrů.
Pozvánka na testování kol a elektrokol 2019 Stevens, Galaxy a Totem
22. 3. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Zveme Vás na testování kol a elektrokol Stevens, Galaxy a Totem 2019.
Závod Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš už příští týden
21. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Už 31. března se jede první závod Škoda cupu, českého poháru v silniční cyklistice. Tradičním prvním závodem je klasika Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš. Letos popáté se startem a cílem ve Velké Bíteši.
Cape Epic: Cink šestý, Hynek třináctý
21. 3. 2019 | Kategorie:
Druhá polovina jihoafrického závodu Cape Epic začala časovkou na 43 kilometrů s převýšením 1.000 metrů.
Pozvánka: První jarní nadýchnutí
20. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Zveme vás na časovku v Rudolticích, jež tradičně odstartuje cyklistickou sezónu v Pardubickém kraji.
Hynek ve třetí etapě Cape Epic osmý, Kulhavý vítězství neobhájí
20. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Třetí etapa nejslavnějšího etapového závodu na horských kolech Cape Epic nepřinesla pro české barvy pozitivní zprávy.
Cyklistu poslali při závodě špatným směrem, srazila ho dodávka
20. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Tragický konec měly cyklistické závody v Belgii na Velké ceně Alfréda Gadenneho.
Cape Epic: Cink a Mantecon druzí
19. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Ondřej Cink společn​ě se svým parťákem Španělem Sergiem Manteconem nestačil ve druhé etapě nejslavnějšího etapového závodu Cape Epic pouze na Švýcary Schurtera a Forstera.
TOMKET Pražský MTB pohár zahájí tuzemskou sezónu XCO!
19. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Unikátní prostředí Garden Parku Jeneč bude v neděli 24. března dějištěm prvního kola TOMKET Pražského MTB poháru 2019.
» více novinek a videí

 
Reklama