Galaxy Pioneer 5.0 2018

Galaxy Pioneer 5.0 2018

Datum vydání: 18. 6. 2018

Značka Galaxy se zaměřuje především na bicykly střední a nižší třídy, kde dokáže v daných cenových limitech vždy nabídnout výjimečnou kvalitu a dobrý poměr cena-výkon.

Výhodou jsou dlouholeté zkušenosti s výrobou bicyklů, domácí prostředí, kdy Galaxy rychle reaguje na potřeby českých zákazníků a také portfolio značek, které u nás zastupuje firma CykloŠvec, které Galaxy patří. Ty se pak objevují jako komponenty kol Galaxy a zvyšují tak úroveň osazení.

 
Pioneer je synonymem pro pevné 27.5“ značky Galaxy. První verze vznikaly v době, kdy se u nás boom této kategorie teprve rozjížděl a od té doby je Pioneer napevno zakotven v katalogu. Poslední generace 2018 nabízí čtyři verze s číselným označením 3.0, 5.0, 7.0 a 9.0.

Pro všechny varianty je shodný rám. Ten vyniká nízkou hmotností, jelikož se jedná o třikrát zeslabovanou alu slitinu řady 6061. I když se vzhledově shodneme na klasickém designu, tak nechybí moderní prvky současnosti. Spodní rámová trubka má výrazné prohnutí v přední části, které tak umožňuje velice pevné spojení s trubkou horní. Dlouhé provaření obou trubek u hlavové trubky je zárukou velmi pevného rámu v exponované přední části rámu. Zadní stavba má trubky prohnuté, spodní ramena jsou zploštělá kapkovitého průřezu. Tvarováním se dosáhlo velmi tuhé konstrukce, kde nechybí ani jízdní komfort. Na rámu je také patrný výrazný sloping, který k současným rámům patří.
 
Jednotlivé verze se odlišují komponentovou výbavou, rám je shodný i barevným designem, kdy základem zůstává vždy elegantní černá, mění se pouze barva log a barevných prvků. Každá řada Galaxy má tak svůj vlastní styl a lehce jde identifikovat.


 
Varianta 5.0, stejně jako ostatní modely této řady, dává přednost značce Shimano. Z té je poskládaná většina komponentů. Řazení 3x9 je zde použito ze sady Alivio, stejně tak přesmykač, přehazovačka nese název vyšší sady  Deore. Kliky s trojpřevodníkem dodal Suntour, v dřívějších dobách konkurent Shimana.Vícekolečko Shimano HG300 má rozsah 11-34 zubů. Vše běží na řetězu KMC X9.73.  Jedná s e o kvalitní řetěz, však také KMC je dvorním dodavatelem řetězů Shimano. Brzdy jsou kotoučové hydraulické s označením Shimano BRM365, jedná se o základní model kotoučových brzd, které vynikají dobrou účinností. Kola jsou zapletena do ráfků americké značky WTB a nábojů Shimano. Od WTB na biku najdeme i sedlo. Pláště Kenda K1153 vynikají rychlým XC vzorkem.  Řídítka pochází od značky Nexelo, stejně tak představec a gripy. 

Odpružená vidlice Suntour XCM s pružinovým systémem poskytuje 100mm zdvihu. Páčku blokace najdeme na řídítkách. Vidlice je upevněna k rámu pomocí semi-integrovaného hlavového složení. Pioneer je vyráběn ve třech velikostech, 17, 19, 21“.
 
 
Jedná se rychlou sportovní sedmadvacítku, kdy kupujete především kvalitu, která se pak odrazí v dobrých jízdních vlastnostech. Jelikož je Galaxy značkou českou, tak nemusíte tolik doplácet za její image.  Pioneer 5.0 je příkladem, že i bike pod dvacet tisíc korun může oslovit jezdce se sportovními ambicemi.
 
Maloobchodní cena je 16 990 Kč.

Více informací najdete na www.cyklosvec.cz nebo www.galaxy-bike.cz.

 
Zdroj a foto: Mike Koukal
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
   


Aktuální novinky a videa

Na kole v dešti? Stačí obyčejná krabice!
10. 12. 2018 | Kategorie: ostatní
Cyklista z novozélandského Wellingtonu se vydal vstříc dešti v kartonové krabici.
Petr Vakoč v plném tréninku
8. 12. 2018 | Kategorie: silniční
Zpátky do smečky. Tak se nazývá blog Petra Vakoče (Quick-Step Floors), kde začal sto dní před návratem sdílet svou cestu zpět do pelotonu. Už jste ho navštívili?
Daniel Turek posledním Mohykánem v Izraeli
8. 12. 2018 | Kategorie: silniční
Český cyklista je posledním z jezdců, kteří zůstávají v týmu od jeho založení.
Jiří Chyba převzal hlavní cenu TOMKET Pražského MTB poháru, vůz Toyota!
8. 12. 2018 | Kategorie: MTB
Hlavní cenu TOMKET Pražského MTB poháru 2018, luxusní vůz TOYOTA RAV 4 Hybrid od společnosti EMIL FREY převzal biker týmu NUTREND Specialized Racing, Jiří Chyba.
Arnold Schwarzenegger chce objet svět na kole!
6. 12. 2018 | Kategorie: ostatní
Slavný bývalý kalifornský guvernér (narozený ve Štýrském Hradci) chce šetřit kolena a taky přírodu.
Značky Stevens, Galaxy, Totem a Trek nyní nově v Českých Budějovicích pod jednou střechou
6. 12. 2018 | Kategorie: ostatní
Od minulého týdne můžete v hlavním jihočeském městě navštívit zbrusu novou cyklistickou prodejnu se servisem. A to na Lidické třídě, hned vedle pivovaru Samson.
Jak brzdit na kole?
5. 12. 2018 | Kategorie: MTB
Jakými prsty brzdit na kole: Je lepší ukazovák, prostředník, nebo oba zároveň?
Miloslav Skácel by slavil 90 let
4. 12. 2018 | Kategorie: silniční
Dne 7. prosince 2018 by se dožil 90 let cyklista, závodník a trenér Miloslav Skácel.
Vogel se v Berlíně na vozíčku dočkala bouřlivého přivítání
3. 12. 2018 | Kategorie: dráha
Špičkové německé dráhařce letos na konci června změnil život těžký pád, který utrpěla na dráze v Chotěbuzi. 
PARDUS-TUFO Prostějov zná svou sestavu pro rok 2019
3. 12. 2018 | Kategorie: silniční
Letošní sezónu zahajoval PARDUS-TUFO Prostějov v téměř kompletně obměněné sestavě, když vsadil především na mladé talenty z kate​gorie do 23 let.
Cavendishův parťák sražen automobilem
2. 12. 2018 | Kategorie: silniční
Dvorní rozjížděč spurtů Marka Cavendishe a kolega z týmu Dimension Data, Mark Renshaw, byl sražen automobilem při tréninku doma v Austrálii.
Německý paracyklista o více jak 3 kilometry překonal hodinový rekord
2. 12. 2018 | Kategorie: silniční
​Padesátiletý Michael Teuber po parádním výkonu vymazal svůj vlastní rekord v hodinovce (kategorie C1) z roku 2005.
» více novinek a videí

 
Reklama