Galaxy Pioneer 5.0 2018

Galaxy Pioneer 5.0 2018

Datum vydání: 18. 6. 2018

Značka Galaxy se zaměřuje především na bicykly střední a nižší třídy, kde dokáže v daných cenových limitech vždy nabídnout výjimečnou kvalitu a dobrý poměr cena-výkon.

Výhodou jsou dlouholeté zkušenosti s výrobou bicyklů, domácí prostředí, kdy Galaxy rychle reaguje na potřeby českých zákazníků a také portfolio značek, které u nás zastupuje firma CykloŠvec, které Galaxy patří. Ty se pak objevují jako komponenty kol Galaxy a zvyšují tak úroveň osazení.

 
Pioneer je synonymem pro pevné 27.5“ značky Galaxy. První verze vznikaly v době, kdy se u nás boom této kategorie teprve rozjížděl a od té doby je Pioneer napevno zakotven v katalogu. Poslední generace 2018 nabízí čtyři verze s číselným označením 3.0, 5.0, 7.0 a 9.0.

Pro všechny varianty je shodný rám. Ten vyniká nízkou hmotností, jelikož se jedná o třikrát zeslabovanou alu slitinu řady 6061. I když se vzhledově shodneme na klasickém designu, tak nechybí moderní prvky současnosti. Spodní rámová trubka má výrazné prohnutí v přední části, které tak umožňuje velice pevné spojení s trubkou horní. Dlouhé provaření obou trubek u hlavové trubky je zárukou velmi pevného rámu v exponované přední části rámu. Zadní stavba má trubky prohnuté, spodní ramena jsou zploštělá kapkovitého průřezu. Tvarováním se dosáhlo velmi tuhé konstrukce, kde nechybí ani jízdní komfort. Na rámu je také patrný výrazný sloping, který k současným rámům patří.
 
Jednotlivé verze se odlišují komponentovou výbavou, rám je shodný i barevným designem, kdy základem zůstává vždy elegantní černá, mění se pouze barva log a barevných prvků. Každá řada Galaxy má tak svůj vlastní styl a lehce jde identifikovat.


 
Varianta 5.0, stejně jako ostatní modely této řady, dává přednost značce Shimano. Z té je poskládaná většina komponentů. Řazení 3x9 je zde použito ze sady Alivio, stejně tak přesmykač, přehazovačka nese název vyšší sady  Deore. Kliky s trojpřevodníkem dodal Suntour, v dřívějších dobách konkurent Shimana.Vícekolečko Shimano HG300 má rozsah 11-34 zubů. Vše běží na řetězu KMC X9.73.  Jedná s e o kvalitní řetěz, však také KMC je dvorním dodavatelem řetězů Shimano. Brzdy jsou kotoučové hydraulické s označením Shimano BRM365, jedná se o základní model kotoučových brzd, které vynikají dobrou účinností. Kola jsou zapletena do ráfků americké značky WTB a nábojů Shimano. Od WTB na biku najdeme i sedlo. Pláště Kenda K1153 vynikají rychlým XC vzorkem.  Řídítka pochází od značky Nexelo, stejně tak představec a gripy. 

Odpružená vidlice Suntour XCM s pružinovým systémem poskytuje 100mm zdvihu. Páčku blokace najdeme na řídítkách. Vidlice je upevněna k rámu pomocí semi-integrovaného hlavového složení. Pioneer je vyráběn ve třech velikostech, 17, 19, 21“.
 
 
Jedná se rychlou sportovní sedmadvacítku, kdy kupujete především kvalitu, která se pak odrazí v dobrých jízdních vlastnostech. Jelikož je Galaxy značkou českou, tak nemusíte tolik doplácet za její image.  Pioneer 5.0 je příkladem, že i bike pod dvacet tisíc korun může oslovit jezdce se sportovními ambicemi.
 
Maloobchodní cena je 16 990 Kč.

Více informací najdete na www.cyklosvec.cz nebo www.galaxy-bike.cz.

 
Zdroj a foto: Mike Koukal
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

TOMKET Pražský MTB pohár na Zličíně vyhrála Štěpánová a Škarnitzl!
25. 9. 2018 | Kategorie: MTB
V pořadí sedmý závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 vládli zkušení členové českého reprezentačního týmu, Karla Štěpánová a Jan Škarnitzl.
Otruba v elitní dvacítce v časovce na mistrovství světa
24. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Druhý závodní den Mistrovství světa v silniční cyklistice v rakouském Innsbrucku byl ve znamení individuálních časovek juniorek a mužů do 23 let.
MS: Quick-Step Floors a Canyon-SRAM braly medaile v týmové časovce, Elkov-Author porazil 2 WT stáje!
23. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Elitní belgická stáj Quick-Step Floors nadále zkrášluje už tak neskutečnou sezonu - na svém kontě má 69. triumf, česká stáj Elkov-Author zajela perfektní výsledek.
MTB Tour ovládl Michal Bubílek
23. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Michal Bubílek se stal vítězem ​4. ročníku MTB Tour České středohoří.
KALAS CUP v Židovicích vyhrál Janiszewski
23. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Závěrečný závod Českého poháru na silnici KALAS CU​P 2018 ovládli polští závodníci.
Staňte se pořadateli Českého poháru horských kol
23. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Organizátor Českého poháru horských kol STRABAG CUP hledá na další sezóny pořadatele dílčích závodů v olympijské disciplíně cross country (XCO) na území České republiky.
Porte odřekl start na mistrovství světa
22. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Australan Richie Porte bude na světovém šampionátu kvůli nemoci chybět.
Stará dobrá videa, která stoprocentně pobaví
21. 9. 2018 | Kategorie: ostatní
Nostalgická zábavná videa z cyklistického prostředí z roku 1990 až 2000.
Zličín se chystá na finále dětí, žáků a souboj Škarnitzl vs Cink!
21. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Sedmý závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem, má několik očekávání.
O víkendu vyvrcholí elitní i mládežnický KALAS CUP 2018
20. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Závodníci napříč kategoriemi se o víkendu letos naposledy postaví na start závodu Českého poháru na silnici.
Přilba Moravy 2018
20. 9. 2018 | Kategorie: dráha
Bodovací závod na 50 km Přilba Moravy byl posledním letošním podnikem na brněnském velodromu.
Odhalení pamětní desky Miroslava Vymazala
20. 9. 2018 | Kategorie:
V pondělí 17. září 2018 byla slavnostně odhalena pamětní deska čtyřnásobného mistra světa v tandemech Miroslava Vymazala.
» více novinek a videí

 
Reklama