Froome sáhl po "ďáblovu" advokátovi

Datum vydání: 16. 12. 2017

V pořádném průšvihu se nacházející Chris Froome nyní spoléhá na služby právníka, který hájil v ​dopingových kauzách Johana Bruyneela či ruský olympijský výbor. 

Dvaatřicetiletému britskému cyklistovi Chrisi Froomeovi byla 7. září po osmnácté etapě Vuelty v moči naměřena dvakrát vyšší hladina Salbutamolu. V oné době ho údajně trápily již tři dny potíže s dýcháním. O pozitivním testu se dozvěděl o dva týdny později na mistrovství světa v norském Bergenu, světu tato informace však zůstala utajena a to až do této středy - tedy do půlky prosince. 

Froome s týmem Sky v čele s jeho lodivodem Davem Brailsfordem bohužel touto aférou zcela zastínil své sportovní výkony a historické počiny, kterých (nejen) tuto sezonu dosáhl a jen stěží se mu podaří očistit své jméno. Kromě pošramocené pověsti mu však bezprostředně hrozí horší trest - zákaz závodění a to až na dva roky. 

Aby se vyhnul trestu ze strany UCI, která si žádá přesvědčivé vysvětlení vystřelené hladiny Salbutamolu, najal si kromě týmu lékařů také světově proslulého právníka specializujícího se na dopingové případy sportovců. 

Služby advokátní kanceláře Brita Mika Morgana, Sportovního advokáta roku 2017, vyhledal v době své aféry s Clenbuterolem i Alberto Contador (prohrál) či bývalý sportovní manažer Lance Armstronga Johan Bruyneel (prohrál). Dařilo se mu naopak v případě Britky Elisabeth Deignan (Armitstead), která od srpna 2015 do června 2016 hned třikrát zmeškala mimozávodní test a přesto mohla odjet na olympiádu do Ria.

Morgan uspěl i v případě Froomeova parťáka, Kolumbijce Sergia Henaa, který měl problémy s biologickým pasem, či Jihoafričana Daryla Impeyho, jenž byl pozitivně testován na probenecid, považovaný za maskovací látku.

Britská celebrita ve svém oboru byla najata ale i Rusy a tamním Olympijským svazem, aby jim pomohla v boji proti mezinárodním sankcím. To, co má v kufříku nyní, je za poslední léta největší kauza ve světě profesionální cyklistiky. Zdroj: Daily Mail, Cyclingnews.com


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   
   


Aktuální novinky a videa

Tour de France - 15. etapa: vítězství vzešlo opět z úniku
22. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Vítězem patnácté etapy, kdy se peloton musel vypořádat se stoupáním první kategorie zhruba 40 kilometrů před cílem, se stal druhý den v řadě jezdec z kazašské stáje Astana.
Kulhavý získal sedmý domácí titul
22. 7. 2018 | Kategorie: MTB
Jaroslav Kulhavý ovládl domácí bikový šampionát, titul mezi ženami získala Jitka Škarnitzlová.
Merida Reacto - Vincenzo Nibali
22. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si kolo Vincenza Nibaliho.
Tour de France: 14. etapa patřila uprchlíkům, Sagan opět řádil
21. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Ve čtrnácté etapě se dočkali šance uprchlíci, které nechal odpočívající peloton vybudovat obří náskok.
Tour de France: Sagan vyhrál potřetí!
20. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Peter Sagan (Bora-hansgrohe) vyhrál třetí etapu v letošním ročníku Tour de France, celkově jedenáctou v kariéře a navýšil své už tak výrazné vedení v bodovací soutěži.
Nibali se zlomeným obratlem končí na Tour
20. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Čtvrtý muž průběžného pořadí a vítěz závodu z roku 2014 Vincenzo Nibali kvůli následkům pádu v posledních kilometrech včerejší etapy odstupuje ze závodu.
Žlutý Thomas vyhrál i královskou etapu Tour de France!
19. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Lídr závodu Geraint Thomas (Sky) vyhrál druhou těžkou horskou etapu za sebou, jako první cyklista se radoval ve žlutém na vrcholu slavného Alpe d´Huez.
Sprinterské hvězdy končí na Tour!
18. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Mark Cavendish a Marcel Kittel časový limit ve včerejší alpské etapě a na Tour končí!
Sagan oznámil rozchod z manželkou Katarínou
18. 7. 2018 | Kategorie: ostatní, silniční
Trojnásobný světový šampion Peter Sagan šokuje své fanoušky rozchodem s manželkou Katarínou.
Tour de France: Dramatická horská etapa pro tým Sky
18. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Geraint Thomas z týmu Sky se oblékl do žlutého trikotu po dominantním představení britské stáje v Alpách.
Cyklistku málem zabil zvedací most přes řeku
18. 7. 2018 | Kategorie: ostatní
S největší pravděpodobností opilá Američanka ignorovala spuštěné závory, červené semafory, zvukové signály a dokonce i zvednutý most a spadla přímo do mezery mezi ramenem mostu a silnicí.
Fanoušci si Tour umí užít - fanoušek na kole přeskočil peloton
18. 7. 2018 | Kategorie: ostatní
Cyklista na BMX kole v úseku jednoho ze stoupání včerejší 10. etapy pomocí můstku u silnice přeskočil závodníky lopotící se do kopce.
» více novinek a videí

 
Reklama