Froome sáhl po "ďáblovu" advokátovi

Datum vydání: 16. 12. 2017

V pořádném průšvihu se nacházející Chris Froome nyní spoléhá na služby právníka, který hájil v ​dopingových kauzách Johana Bruyneela či ruský olympijský výbor. 

Dvaatřicetiletému britskému cyklistovi Chrisi Froomeovi byla 7. září po osmnácté etapě Vuelty v moči naměřena dvakrát vyšší hladina Salbutamolu. V oné době ho údajně trápily již tři dny potíže s dýcháním. O pozitivním testu se dozvěděl o dva týdny později na mistrovství světa v norském Bergenu, světu tato informace však zůstala utajena a to až do této středy - tedy do půlky prosince. 

Froome s týmem Sky v čele s jeho lodivodem Davem Brailsfordem bohužel touto aférou zcela zastínil své sportovní výkony a historické počiny, kterých (nejen) tuto sezonu dosáhl a jen stěží se mu podaří očistit své jméno. Kromě pošramocené pověsti mu však bezprostředně hrozí horší trest - zákaz závodění a to až na dva roky. 

Aby se vyhnul trestu ze strany UCI, která si žádá přesvědčivé vysvětlení vystřelené hladiny Salbutamolu, najal si kromě týmu lékařů také světově proslulého právníka specializujícího se na dopingové případy sportovců. 

Služby advokátní kanceláře Brita Mika Morgana, Sportovního advokáta roku 2017, vyhledal v době své aféry s Clenbuterolem i Alberto Contador (prohrál) či bývalý sportovní manažer Lance Armstronga Johan Bruyneel (prohrál). Dařilo se mu naopak v případě Britky Elisabeth Deignan (Armitstead), která od srpna 2015 do června 2016 hned třikrát zmeškala mimozávodní test a přesto mohla odjet na olympiádu do Ria.

Morgan uspěl i v případě Froomeova parťáka, Kolumbijce Sergia Henaa, který měl problémy s biologickým pasem, či Jihoafričana Daryla Impeyho, jenž byl pozitivně testován na probenecid, považovaný za maskovací látku.

Britská celebrita ve svém oboru byla najata ale i Rusy a tamním Olympijským svazem, aby jim pomohla v boji proti mezinárodním sankcím. To, co má v kufříku nyní, je za poslední léta největší kauza ve světě profesionální cyklistiky. Zdroj: Daily Mail, Cyclingnews.com


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
   


Aktuální novinky a videa

XCO Maraton v Garden Parku ukončí TOMKET Pražský MTB pohár 2018!
23. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Netradiční formu závodu zvolili pořadatelé pro závěrečný závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018, který se uskuteční v neděli 28. října 2018 v unikátním prostředí jenečského Garden Parku.
Vše, co chcete o Superioru vědět
22. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Petr Lavička, produktový leader Superior Bikes, odpovídá na zajímavé otázky ohledně značky Superior.
Velký výprodej kol Stevens 2017-2018
21. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Před několika dny CykloŠvec zahájil velkou čistku skladu, kdy stávající modely kol musí uvolnit místo nové kolekci.
Mají Olympijské hry mládeže smysl?
20. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Právě ukončené​ třetí letní Olympijské hry mládeže (YOG - Youth Olympic Games) v Buenos Aires svou rozsáhlostí v ničem nezaostaly za klasickou "dospělou" olympiádou.
Profíci De Gendt a Wellens dokončili epickou jízdu dlouhou tisíc kilometrů
20. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Dobrodružn​á belgická dvojice Thomas De Gendt a Tim Wellens dokončili epickou jízdu z italské Lombardie do belgických Flander o délce 1.000 kilometrů.
Alarm na kolo: Jak se dá zlepšit zajištění kola proti zlodějům
19. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Trail Hunter radí, jak se dá zlepšit zajištění kola proti zlodějům.
Opravdové celopéro
18. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Pobavte se nad videem přestavby obyčejného kola na opravdové celopéro.
Čeští junioři na YOG celkově sedmí
17. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Sedmé místo vybojovali čeští cyklisté na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Kelemen pátý v Short Tracku na YOG!
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Cenné páté místo v Short Tracku a 40 bodů do celkového pořadí národů vybojoval dnes Petr Kelemen na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Mistr světa: Cyklistika se těší úžasnému zdraví
16. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Osmatřicetiletý Alejandro Valverde se po patnácti sezonách dočkal mistrovského titulu, novináři mu ale stále předhazují dopingovou aféru.
Cyklisté na pranýři
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Doping k cyklistice patří? Omyl. Dle statistik Antidopingového výboru ČR se cyklistika řadí k těm čistějším sportům u nás.
Češi po třech závodních dnech na YOG sedmí
15. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Závod horských kol cross country Eliminator měli na programu cyklisté na Olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires.
» více novinek a videí

 
Reklama