Froome sáhl po "ďáblovu" advokátovi

Datum vydání: 16. 12. 2017

V pořádném průšvihu se nacházející Chris Froome nyní spoléhá na služby právníka, který hájil v ​dopingových kauzách Johana Bruyneela či ruský olympijský výbor. 

Dvaatřicetiletému britskému cyklistovi Chrisi Froomeovi byla 7. září po osmnácté etapě Vuelty v moči naměřena dvakrát vyšší hladina Salbutamolu. V oné době ho údajně trápily již tři dny potíže s dýcháním. O pozitivním testu se dozvěděl o dva týdny později na mistrovství světa v norském Bergenu, světu tato informace však zůstala utajena a to až do této středy - tedy do půlky prosince. 

Froome s týmem Sky v čele s jeho lodivodem Davem Brailsfordem bohužel touto aférou zcela zastínil své sportovní výkony a historické počiny, kterých (nejen) tuto sezonu dosáhl a jen stěží se mu podaří očistit své jméno. Kromě pošramocené pověsti mu však bezprostředně hrozí horší trest - zákaz závodění a to až na dva roky. 

Aby se vyhnul trestu ze strany UCI, která si žádá přesvědčivé vysvětlení vystřelené hladiny Salbutamolu, najal si kromě týmu lékařů také světově proslulého právníka specializujícího se na dopingové případy sportovců. 

Služby advokátní kanceláře Brita Mika Morgana, Sportovního advokáta roku 2017, vyhledal v době své aféry s Clenbuterolem i Alberto Contador (prohrál) či bývalý sportovní manažer Lance Armstronga Johan Bruyneel (prohrál). Dařilo se mu naopak v případě Britky Elisabeth Deignan (Armitstead), která od srpna 2015 do června 2016 hned třikrát zmeškala mimozávodní test a přesto mohla odjet na olympiádu do Ria.

Morgan uspěl i v případě Froomeova parťáka, Kolumbijce Sergia Henaa, který měl problémy s biologickým pasem, či Jihoafričana Daryla Impeyho, jenž byl pozitivně testován na probenecid, považovaný za maskovací látku.

Britská celebrita ve svém oboru byla najata ale i Rusy a tamním Olympijským svazem, aby jim pomohla v boji proti mezinárodním sankcím. To, co má v kufříku nyní, je za poslední léta největší kauza ve světě profesionální cyklistiky. Zdroj: Daily Mail, Cyclingnews.com


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


  


Aktuální novinky a videa

Kulhavý a Štěpánová vítězi úvodního závodu Českého poháru horských kol
23. 4. 2018 | Kategorie: MTB
První dějství Českého poháru horských kol v XCO pro Jaroslava Kulhavého a Karlu Štěpánovou.
Dva Češi v elitní dvacítce pořadí seriálu World Tour
23. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Česká cyklistika má hned dva své zástupce mezi dvaceti bodově nejplodnějšími jezdci World Tour - Roman Kreuziger je třináctý a Zdeněk Štybar dvacátý.
Kreuziger osmý na klasice Lutych-Bastogne-Lutych
22. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Kreuziger skončil na belgické klasice Lutych-Bastogne-Lutych po necelých 260 kilometrech na osmém místě. 
Neseďte u stolu a přijeďte do Stolovek!
22. 4. 2018 | Kategorie: MTB
Zvýhodněné startovné na Apache Stolové hory do 27. dubna.
Letošní etapák Masiv bude mít kompletně nové etapy
22. 4. 2018 | Kategorie: MTB
Čtyři lokality, čtyři dny, čtyři zcela rozdílné trasy.
Kaňkovský vítězem třetího Kalas Cupu
21. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Třetí díl Kalas Cupu u ve Valticích ovládl Alois Kaňkovský. Závod Českého poháru na silnici byl navíc také součástí mezinárodního seriálu závodů Visegrádská 4 a na startu se tak vedle deseti českých týmů sešla i silná zahraniční konkurence.
Peter Sagan - Král cyklistiky
20. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Podívejte se na výběr nejlepších momentů cyklistické kariéry trojnásobného šampiona Petra Sagana.
Jan Hirt třetí v poslední etapě Tour of the Alps
20. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Český cyklista Jan Hirt zajel doposud nejlepší výsledek v dresu World Tour týmu Astana - třetí místo v poslední etapě Tour of the Alps.
Lutych-Bastogne-Lutych - silný Kreuziger míří vysoko
20. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Roman Kreuziger má za sebou dvě výborná představení na Amstel Gold Race a Valonském šípu, v neděli by mohl přijít zlatý hřeb na Lutych-Bastogne-Lutych.
Raubíř Bouhanni v problémech, rozzlobený manažer ho stáhl ze závodů
20. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Francouzský spurter a bývalý boxer Nacer Bouhanni podle týmového manažera v současnosti nemá výkonnost na to, aby závodil, natož aby byl kapitánem týmu.
Astana nadále dominuje na Tour of the Alps
19. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Luis Leon Sánchez je ve čtvrtý den závodu už třetím borcem z Astany, který vyhrál etapu.
Belgická cyklistika hlásí další tragickou ztrátu
19. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Pětadvacetiletý bývalý belgický profík Jeroen Goeleven zemřel ve spánku.
» více novinek a videí

 
Reklama