Froome a Aru spojenci v bídě?

Froome a Aru spojenci v bídě?

Datum vydání: 15. 5. 2018

Generální manažer stáje UAE Team Emirates, Giuseppe Saronni, střílizlivě hodnotí nepříznivou situaci v ní​ž se nachází jeho žolík Fabio Aru. 

Generální manažer stáje UAE Team Emirates, Giuseppe Saronni, je sám dvojnásobným vítězem Gira a majitelem 24 etapových vavřínů. Ví tedy zatraceně dobře, o čem mluví, když odpovídá italským novinářům na otázky nevyhnutelně směřující na zatím trápícího se domácího favorita - Fabia Arua. Situaci Saronni společně s cyklistou samotným a celým týmem průběžně vyhodnocuje, v žádném případě ho ale neodepisuje, stejně jako třeba Chrise Frooma. 

"Borci jako Froome a Aru jsou v tuto chvíli mimo světla reflektorů. Zdůrazňuji však, že v tuto chvíli. Běda těm, kteří předčasně odepíší Chrise Frooma. Sportovci jako on jsou schopni nevídaných věcí a to samé si dovolím tvrdit i o Fabiovi...Fabio má to štěstí, že nezažívá to pekelné trápení sám. Není sám, kdo se musí koukat svým soupeřům na záda. Je tu také extratřída jako Chris (Froome), který se trápí jako nikdy. Oba dva mají stejný cíl, zkoušet stoupat dál. A i to je příležitost, jaká by se dala využít."

Saronni také varoval před nepředvídatelností Gira. A to se brzy potvrdilo. Dnešní desátá etapa se stala co se týče ambicí na celkové pořadí osudnou pro doposud druhého muže celkového pořadí - Estebana Chavese (Mitchelton-Scott). Kolumbijský cyklista neudržel krok s pelotonem, kde v prvním kopci nejdelší etapy letošního Gira diktoval tempo tým Sky. Do cíle dojel téměř půl hodiny za vítězem! Aru i Froome se tak posunuli o jednu příčku a jejich naděje dostaly nový impuls.
 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   


Aktuální novinky a videa

Dvojice Kulhavý-Gaze šestí v první etapě Cape Epic
18. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Švýcarská dvojice Nino Schurter a Lars Forster pokračují ve vedení Cape Epic.
Tři Češi v TOP 10 v prologu na Cape Epic
17. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Ondřej Cink se španělským parťákem Sergiem Manteconem skončili na třetím místě v prologu největšího etapového závodu horských kol Cape Epic.
Akademie Romana Kreuzigera sní o dalším Čechovi ve World Tour
16. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Cyklistická akademie Romana Kreuzigera vstoupila do druhé sezóny. A v půlce března oslavila rok od svého vzniku. „Nový jezdec World Tour? Ano, je to náš sen. Ale cesta k tomu je dlouhá,“ říká Petr Kubias, šéf týmu.
Kolo Jaroslava Kulhavého pro Cape Epic
16. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Prohlédněte si kolo Jaroslava Kulhavého, na kterém vyrazí za obhajobou vítězství na Cape Epic.
Favorit Brno: Kvalitní trénink a první závody v Chorvatsku
15. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Favorit Brno absolvuje v těchto dnech finální tréninkový kemp v chorvatské Poreči. Svěřenci trenéra Františka Trkala už za sebou mají i první dva závody a v závěru týdne je v Chorvatsku čeká třetí start.
Finální fáze příprav a první ostrý start závodníků TUFO-PARDUS Prostějov
15. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Elitní tým mužů má za sebou druhé společné soustředění. Za finální přípravou před sezónou se tentokrát vydali na řecký ostrov Rhodos, kde zároveň absolvovali první ostrý start sezóny.
Tirreno začalo vítězstvím týmu Mitchelton-Scott, Majku srazil fanoušek
13. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Nepřízeň počasí doprovázela start italského etapového závodu Tirreno-Adriatico, kde byla na programu týmová časovka na 21,5 kilometrů.
NOVA CUP 2019: Dominik Hašek na startu v Hradci Králové
13. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Již 13. dubna odstartuje úvodní závod seriálu NOVA CUP 2019 a u jeho startu nebude chybět stejně jako v loňském roce legendární hokejový brankář a olympijský vítěz z Nagana 1998 Dominik Hašek.
Český svaz cyklistiky zahájil projekt vzdělávání Cycling University
13. 3. 2019 | Kategorie: ostatní
Vzdělávací projekt Českého svazu cyklistiky Cycling University vzbudil velký zájem.
Světový boxerský šampion má nový silniční speciál
13. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Anthony Joshua, šampion v těžké váze a držitel tří prestižních pásů, si oblíbil cyklistiku jako ideální součást tréninku.
Sagana trápí žaludeční problémy, start na Tirrenu v ohrožení
12. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Petra Sagana postihla žaludeční viróza v dost nevhodnou chvíli.
Trojnásobná mistryně světa v cyklistice spáchala sebevraždu
12. 3. 2019 | Kategorie: dráha
Americká úspěšná reprezentantka Kelly Catlin spáchala sebevraždu.
» více novinek a videí

 
Reklama