Francouz Rolland se dočkal po pěti letech vítězství na Grand Tour

Francouz Rolland se dočkal po pěti letech vítězství na Grand Tour

Datum vydání: 24.05.2017

Pierre Rolland (Cannondale-Drapac) vyhrál dlouhou a únavnou sedmnáctou etapu, ve které borci jedoucí na celkové pořadí upustili uzdu uprchlíkům. 

Třicetiletý zkušený francouzský cyklista, Pierre Rolland, se po dlouhých pěti letech opět dočkal etapového vítězství na Grand Tour. Už na začátku etapy naskočil do trojčlenného úniku a v závěru etapy, když se tato skupinka rozrostla na více než dvacet jezdců (nechyběl zde ani Jan Bárta), atakoval znovu a úspěšně. 

Rolland byl ještě před pár lety považován za jednoho z favoritů na podium na Grand Tours. Kromě dvou vítězných etap na Tour de France nicméně dosáhl největšího úspěchu právě na Giro d'Italia, kde vydřel před třemi lety čtvrté místo. 

Dnes si do cíle dojel s pohodlným půlminutovým náskokem před Portugalcem Ruiem Costou (UAE Team Emirates) a Španělem Gorkou Izagirrem (Movistar). 

Na nejvyšších příčkách průběžného pořadí se nic nezměnilo, po včerejších zdravotních trablích dnes lídr závodu Tom Dumoulin (Sunweb) udržel svůj těsný náskok relativně v pohodě. Společně s ním a se všemi favority do cíle dorazili i Jan Hirt a Michal Schlegel (oba CCC Sprandi Polkowice).


 


 

 Pozvánka


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 

Reklama ► 

Reklama 



Reklama ► 


Reklama 


Reklama ► 



Aktuální novinky a videa

Pogačar dává přednost monumentům před Tour. Cílí na San Remo a Roubaix
16.12.2025 | Kategorie: silniční
Slovinský cyklista Tadej Pogačar naznačil, že jeho priority pro nadcházející sezonu se částečně mění.
Tour of Norway zrušena kvůli výpadku státní podpory. Organizátoři věří v návrat
12.12.2025 | Kategorie: silniční
Etapový závod Tour of Norway se v roce 2026 neuskuteční.
Elkov Kasper půjde do nové sezony pod novým názvem Kasper Crypto4Me
11.12.2025 | Kategorie: silniční
Cyklistický tým Elkov Kasper se před sezonou 2026 představuje v nové podobě a oznamuje zásadní změny, které mají posunout celé zázemí i sportovní ambice ještě dál.
Revoluce v MTB: SRAM vyvíjí zcela bezdrátový brzdový systém
10.12.2025 | Kategorie: MTB
Společnost SRAM pracuje na plně bezdrátovém brzdovém systému, který zcela odstraní kabely z kokpitu a jednotku schová do rámu.
Van der Poel jen těsně unikl pádu během neplánovaného sprintu s amatérem ve Španělsku
07.12.2025 | Kategorie: silniční
Francouzský amatér Anatole Leboucher zažil trénink, na který rozhodně nezapomene.
Alpecin-Deceuninck získává nového titulárního partnera. Tým se mění na Alpecin-Premier Tech
06.12.2025 | Kategorie: silniční
Kanadská společnost Premier Tech se stává druhým titulárním sponzorem.
Red Bull-Bora-Hansgrohe uzavírá soupisku pro rok 2026. Posledním podpisem je Arne Marit
05.12.2025 | Kategorie: silniční
Tým Red Bull-Bora-Hansgrohe finalizoval soupisku pro sezónu 2026 a jako posledního nového jezdce přivádí šestadvacetiletého Arneho Marita.
Česko je cycling paradise, říká Štybar. Kde ztrácíme mladé talenty?
03.12.2025 | Kategorie: silniční
Zdeněk Štybar v podcastu Přes Příkop otevřeně promluvil o budoucnosti české cyklistiky.
Vítězové ŠKODA Pražského MTB poháru 2025 převzali unikátní poháry
30.11.2025 | Kategorie: MTB
Nejlepší závodnice a závodníci celkového pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru 2025 převzali, v již tradičně zcela zaplněném sále Lidového domu Kbely, unikátní poháry s pražskou dlažební kostkou.
MS v cyklistice v Abú Zabí může změnit umělý kopec. Pořadatelé chystají až 11% stoupání
28.11.2025 | Kategorie: silniční
Mistrovství světa v silniční cyklistice 2028 v Abú Zabí nakonec nemusí být rovinatou záležitostí, jak mnozí předpokládali.
» více novinek a videí