Finální fáze příprav a první ostrý start závodníků TUFO-PARDUS Prostějov

Finální fáze příprav a první ostrý start závodníků TUFO-PARDUS Prostějov

Datum vydání: 15. 3. 2019

Elitní tým mužů má za sebou druhé společné soustředění. Za finální přípravou před sezónou se tentokrát ​vydali na řecký ostrov Rhodos, kde zároveň absolvovali první ostrý start sezóny.

Tým odcestoval v kompletní sestavě, absentoval pouze Wojciech Pszczolarski, který se účastnil MS v Pruszkówě. Příprava probíhala podle plánu, závodníci najížděli velké objemy kilometrů, aby vybudovali kvalitní základ vytrvalostních schopností. Zároveň je už čekaly také první závodní kilometry.

„Na Rhodu jsme byli už potřetí. Jednak je tu ideální počasí a téměř nehrozí, že by bylo třeba lehce nad nulou, případně sněžilo, jako tomu bylo minulý rok touto dobou v Chorvatsku. Zároveň jsme byli již poněkolikáté pozváni k účasti na mezinárodních závodech, které se zde konají. Jsou výborně zajištěné, konkurence je zde veliká, ale zároveň jsou svou obtížností přiměřené vzhledem k tomu, že se jedná o první start,“ říká sportovní ředitel Michal Mráček


Nejdříve absolvovali jednorázové závody International Grand Prix Rhodos kategorie UCI 1.2.

Trať měří téměř 190 kilometrů a jsou na ní náročná stoupání. Naši závodníci si nevedli špatně, dokázali spolupracovat a během závodu si pomáhali. Až několik kilometrů před cílem tempu pelotonu nestačil Rugovac s Dolníčkem, kteří ale v průběhu odvedli dobrou práci. Rozhodovalo se v hromadném spurtu, do kterého najížděl náš Tomáš Bárta na velmi dobré pozici, nicméně se v posledních stovkách metrů potýkal s křečemi, které ho vyřadili z boje o pódium. Přesto osmnácté místo v čase vítěze není špatným výsledkem,“ okomentoval průběh závodu Mráček.


Závodníci v průběhu pobytu na Rhodu absolvovali ještě tréninkové kritérium a etapový závod kategorie UCI 2.2 International Tour of Rhodes. V tomto závodě si nejlépe vedl Karel Tyrpekl, který prokázal velmi dobrou výkonnost už v jednorázovce a celkově obsadil 36. místo.

„Dvakrát se našim závodníkům podařilo v etapě dostat do top 20, v té první Tyrpeklovi, v poslední Bártovi. Na to, že to jsou skoro naši nejmladší závodníci se umí prosadit, což je pozitivní. Nehodnotil bych ale ani tak výsledky, jakou soustředění celkově, které splnilo svůj účel a myslím, že jsou naši závodníci na sezónu dobře připraveni. Je nutné si uvědomit, že to pro kluky byly první závodní kilometry a do intenzity se teprve dostávají, sezóna bude dlouhá,“ vzkazuje sportovní ředitel.  

V současné době finišuje také příprava mládeže, která momentálně plní tréninkový plán na soustředění v Chorvatsku. Tým se tedy pomalu připravuje na první start na domácí půdě, kterým bude Velká cena Hlohovce a následně elitní závodníky česká jarní klasika Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš. Zároveň bychom chtěli poděkovat za finanční podporu statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji a dalším partnerům, díky kterým probíhá příprava závodníků na sezónu podle plánu.
 

Zdroj a foto: TZ TUFO-PARDUS Prostějov
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

SP Albstadt: Čábelická devatenáctá, Škarnitzl dvaadvacátý
19. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Česká reprezentantka Jitka Čábelická na úvodním závodě Světového poháru horských kol v německém Albstadtu skončila na devatenáctém místě.
SP Albstadt: Mišoňová desátá, Zatloukal jedenáctý
18. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Sobotní dopoledne v německém Albstadtu patřilo juniorských kategoriím, jež se do programu světového poháru vrátily po šesti letech.
Začíná SP horských kol v Albstadtu a Novém Městě i s juniory!
17. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Začíná SP horských kol v Albstadtu a Novém Městě i s juniory! Německý Albstadt hostí úvodní podnik seriálu horských kol v olympijském cross country.
SP Albstadt: Cink v short tracku 11., Čábelická 17.
17. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Úvodní díl světového poháru horských kol odstartoval podvečerním short trackem v německém Albstadtu.
Šlápněte s Aimtecem do pedálů! Za sportem i zábavou do Plzně ke sv. Jiří
17. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Jedenáctý ročník sportovní akce určené pro širokou veřejnost Aimtec Open Race se uskuteční 18. května v Plzni-Doubravce u kostela sv. Jiří. Připraven je celodenní program plný sportu a zábavy pro celou rodinu.
Aero novinky na Giru 2019
16. 5. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si nové aero vychytávky, které se objevily na italském Giru.
Výživa na kole
15. 5. 2019 | Kategorie: ostatní
Poslechněte si dobré rady ohledně výživy na kole.
Adel obhájil vítězství na HEAD Stolové hory
14. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Filip Adel ovládl po sólové jízdě závod HEAD Stolové hory, který se uskutečnil v neděli 12. května v Machově. Mezi ženami slavila vítězství Barbora Průdková.
Nové Cervélo P5
14. 5. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si kolo Toma Dumoulina Cervélo P5.
Program třetího semináře Cycling University!
13. 5. 2019 | Kategorie: ostatní
V pořadí třetí seminář vzdělávacího programu Českého svazu cyklistiky se uskuteční v úterý 18. června v kongresovém sále olomouckého Nutrend Worldu.
Velodrom pro amatéry a veřejnost
13. 5. 2019 | Kategorie: ostatní
Amatérská cyklistika se po letech vrací na betonový ovál na Třebešíně, již 25.5. se koná první UAC dráhový pohár.
Vítězný Francouz Toumire si uvědomuje sílu Závodu míru juniorů
13. 5. 2019 | Kategorie: silniční
Nadvládu vítězství Italů a Francouzů v závěrečné etapě Závodu míru juniorů přerušili Dánové.
» více novinek a videí

 
Reklama