Finální fáze příprav a první ostrý start závodníků TUFO-PARDUS Prostějov

Finální fáze příprav a první ostrý start závodníků TUFO-PARDUS Prostějov

Datum vydání: 15. 3. 2019

Elitní tým mužů má za sebou druhé společné soustředění. Za finální přípravou před sezónou se tentokrát ​vydali na řecký ostrov Rhodos, kde zároveň absolvovali první ostrý start sezóny.

Tým odcestoval v kompletní sestavě, absentoval pouze Wojciech Pszczolarski, který se účastnil MS v Pruszkówě. Příprava probíhala podle plánu, závodníci najížděli velké objemy kilometrů, aby vybudovali kvalitní základ vytrvalostních schopností. Zároveň je už čekaly také první závodní kilometry.

„Na Rhodu jsme byli už potřetí. Jednak je tu ideální počasí a téměř nehrozí, že by bylo třeba lehce nad nulou, případně sněžilo, jako tomu bylo minulý rok touto dobou v Chorvatsku. Zároveň jsme byli již poněkolikáté pozváni k účasti na mezinárodních závodech, které se zde konají. Jsou výborně zajištěné, konkurence je zde veliká, ale zároveň jsou svou obtížností přiměřené vzhledem k tomu, že se jedná o první start,“ říká sportovní ředitel Michal Mráček


Nejdříve absolvovali jednorázové závody International Grand Prix Rhodos kategorie UCI 1.2.

Trať měří téměř 190 kilometrů a jsou na ní náročná stoupání. Naši závodníci si nevedli špatně, dokázali spolupracovat a během závodu si pomáhali. Až několik kilometrů před cílem tempu pelotonu nestačil Rugovac s Dolníčkem, kteří ale v průběhu odvedli dobrou práci. Rozhodovalo se v hromadném spurtu, do kterého najížděl náš Tomáš Bárta na velmi dobré pozici, nicméně se v posledních stovkách metrů potýkal s křečemi, které ho vyřadili z boje o pódium. Přesto osmnácté místo v čase vítěze není špatným výsledkem,“ okomentoval průběh závodu Mráček.


Závodníci v průběhu pobytu na Rhodu absolvovali ještě tréninkové kritérium a etapový závod kategorie UCI 2.2 International Tour of Rhodes. V tomto závodě si nejlépe vedl Karel Tyrpekl, který prokázal velmi dobrou výkonnost už v jednorázovce a celkově obsadil 36. místo.

„Dvakrát se našim závodníkům podařilo v etapě dostat do top 20, v té první Tyrpeklovi, v poslední Bártovi. Na to, že to jsou skoro naši nejmladší závodníci se umí prosadit, což je pozitivní. Nehodnotil bych ale ani tak výsledky, jakou soustředění celkově, které splnilo svůj účel a myslím, že jsou naši závodníci na sezónu dobře připraveni. Je nutné si uvědomit, že to pro kluky byly první závodní kilometry a do intenzity se teprve dostávají, sezóna bude dlouhá,“ vzkazuje sportovní ředitel.  

V současné době finišuje také příprava mládeže, která momentálně plní tréninkový plán na soustředění v Chorvatsku. Tým se tedy pomalu připravuje na první start na domácí půdě, kterým bude Velká cena Hlohovce a následně elitní závodníky česká jarní klasika Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš. Zároveň bychom chtěli poděkovat za finanční podporu statutárnímu městu Prostějov, Olomouckému kraji a dalším partnerům, díky kterým probíhá příprava závodníků na sezónu podle plánu.
 

Zdroj a foto: TZ TUFO-PARDUS Prostějov
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Zakonči stylově cyklistickou sezonu v Mikulově!
20. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Cyklistická ​sezona končí 5. října v Mikulově, buď u toho s námi!
Mitas Gočárovy schody tradičně 28. září!
20. 8. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní
Historické centrum města Hradec Králové bude již pátým rokem patřit cyklistické exhibici Mitas Gočárovy schody.
Dramatická soutěž týmů TOMKET Pražského MTB poháru!
19. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Seriál závodů hor​ských kol v olympijském cross country TOMKET Pražský MTB pohár 2019 čekají 7. a 8. září dvojnásobně bodované závody v Libuši a na Zličíně.
Czech Tour vyhrál Impey, Kukrle třetí
19. 8. 2019 | Kategorie: silniční
Vítězem 11. ročníku závodu první kategorie UCI Czech Tour se stal největší favorit Jihoafričan Daryl Impey z týmu Mitcheton Scott.
Jan Zatloukal třetí v závodě Juniorské světové série v Grazu!
18. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Jan Zatloukal (NUTREND Specialized Racing) obsadil třetí místo v závodě Juniorské světové série horských kol v rakouském Grazu.
Skvělý Elkov Author, má skalp Bory hansgrohe
15. 8. 2019 | Kategorie: silniční
Vynikajícím způsobem vstoupili jezdci nejlepší české stáje Author Elkov do jedenáctého ročníku etapového závodu první kategorie UCI Czech Tour.
KALAS Sportswear představuje nové logo
14. 8. 2019 | Kategorie: ostatní
Společnost KALAS Sportswear dnes odhalila tvář své nové identity, která zahrnuje logo, slogan, typ písma a barvu.
NOVA CUP v Harrachově již 14. září!
13. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Do Harrachova nejvýhodněji pouze do konce srpna!
„BIKEBEAT“ aneb ALISY Bike Babí Léto již po osmnácté!
13. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Jedinečný MTB maratón poblíž Liberce, kde zažijete maximum přírody, minimum asfaltu?
Pozvánka na 5. závod Stevens Jihočeského poháru MTB
12. 8. 2019 | Kategorie: MTB
Zveme všechny příznivce horských kol do Jistebnice, kde se dne 17.8.2019 uskuteční již pátý závod seriálu STEVENS Jihočeský MTB pohár 2019.
Mistrem Evropy v silničním závodě je Ital Viviani, Bárta 41.
11. 8. 2019 | Kategorie: silniční
Mistrovství Evropy v silniční cyklistice, které v letošním roce hostilo holandské město Alkmaar, dnes vyvrcholilo závode elitní kategorie mužů. Nejlepším Čechem v něm byl Jan Bárta, který obsadil 41. místo.
4. ŠKODA CUP ovládl Jiří Petruš z Topforex-Lapierre
11. 8. 2019 | Kategorie: silniční
Na nové trase se startem a cílem v Záboří se dnes jel za deštivého počasí čtvrtý závod Českého poháru na silnici ŠKODA CUP 2019.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►