Světem otřásající Icarus má podporu Armstronga

Světem otřásající Icarus má podporu Armstronga

Datum vydání: 9. 1. 2018

Investigativní dokument ICARUS producenta Dana Cogana a hlavního protagonisty a režiséra Bryana Fogela​ o Ruskem centrálně řízeném dopingu už zhlédl i sám bývalý dopingový hříšník Lance Armstrong, kterého film nechal v úžasu. 

Lance Armstrong na přelomu roku vyslovil obrovské uznání a podporu investigativnímu dokumentárnímu filmu Icarus a rovněž jeho hlavnímu protagonistovi a režisérovi Bryanu Fogelovi. Bývalý profesionální cyklista, který byl potrestán za doping a mnohými zavržen zejména za naprosto nemorální chování vůči svým soupeřům a vůbec všem, kteří se odvážili postavit do cesty mezi něj a vítězství, už si nějakou dobu říká o odpuštění. A to, jak se staví k tématům jakým je ICARUS, nepomáhá vypořádat se se svými hříchy jen jemu, ale celému světu férového sportu. 

Film, který měl premiéru už před více jak rokem na festivalu Sundance v Utahu, šestačtyřicetiletý Američan viděl až před pár týdny. Nadchnul ho ale tak, že se rozhodl minulou sobotu spolupořádat jeho promítání v New Yorku. 
"Potom, co se mě lidi asi tak tisíckrát ptali, jestli už jsem viděl Icarus, jsem si k tomu konečně sedl, abych to zkouknul. Zatraceně. Těžko si představíte, jak moc mě to dostalo...Úžasná práce Bryane Fogele!"
Sám Fogel si uznání Armstronga, který si podle něj už své odtrpěl, velice váží.
"On už byl určitě dostatečně potrestán odebráním jeho sedmi titulů na Tour... Ale rozsah toho podvodu v Rusku je podle mého názoru důkazem toho, že Lanceův doping byl pouze jehlou ve světové kupě sportovních podvodů. Věřím, že Lanceova podpora tohoto filmu pomůže přivést pozornost k tomuto skandálu a k míchání se Ruska do světového sportu a globální politiky s cílem vyhrávat za každou cenu. Pevně taky doufám, že jeho podpora dále pomůže k ochraně doktora Grigorije Rodčenkova, hlavního informátora, na kterého nyní Rusko provádí hon za jeho statečnost říci pravdu."
Jak známo, ruští sportovci i díky dokumentu Icarus nebudou moci na blížící se olympiádě v jihokorejském Pchjongjangu hájit prapor své země, účastnit se sportovního svátku však stejně budou. Rodčenkov, nyní bohužel jeden z největších nepřítelů své vlasti, mezitím za svou odvahu sklízí každodenní strach o život. S cílem s ním skoncovat se Rusko netají. 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   
   


Aktuální novinky a videa

Tour de France - 15. etapa: vítězství vzešlo opět z úniku
22. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Vítězem patnácté etapy, kdy se peloton musel vypořádat se stoupáním první kategorie zhruba 40 kilometrů před cílem, se stal druhý den v řadě jezdec z kazašské stáje Astana.
Kulhavý získal sedmý domácí titul
22. 7. 2018 | Kategorie: MTB
Jaroslav Kulhavý ovládl domácí bikový šampionát, titul mezi ženami získala Jitka Škarnitzlová.
Merida Reacto - Vincenzo Nibali
22. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si kolo Vincenza Nibaliho.
Tour de France: 14. etapa patřila uprchlíkům, Sagan opět řádil
21. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Ve čtrnácté etapě se dočkali šance uprchlíci, které nechal odpočívající peloton vybudovat obří náskok.
Tour de France: Sagan vyhrál potřetí!
20. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Peter Sagan (Bora-hansgrohe) vyhrál třetí etapu v letošním ročníku Tour de France, celkově jedenáctou v kariéře a navýšil své už tak výrazné vedení v bodovací soutěži.
Nibali se zlomeným obratlem končí na Tour
20. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Čtvrtý muž průběžného pořadí a vítěz závodu z roku 2014 Vincenzo Nibali kvůli následkům pádu v posledních kilometrech včerejší etapy odstupuje ze závodu.
Žlutý Thomas vyhrál i královskou etapu Tour de France!
19. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Lídr závodu Geraint Thomas (Sky) vyhrál druhou těžkou horskou etapu za sebou, jako první cyklista se radoval ve žlutém na vrcholu slavného Alpe d´Huez.
Sprinterské hvězdy končí na Tour!
18. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Mark Cavendish a Marcel Kittel časový limit ve včerejší alpské etapě a na Tour končí!
Sagan oznámil rozchod z manželkou Katarínou
18. 7. 2018 | Kategorie: ostatní, silniční
Trojnásobný světový šampion Peter Sagan šokuje své fanoušky rozchodem s manželkou Katarínou.
Tour de France: Dramatická horská etapa pro tým Sky
18. 7. 2018 | Kategorie: silniční
Geraint Thomas z týmu Sky se oblékl do žlutého trikotu po dominantním představení britské stáje v Alpách.
Cyklistku málem zabil zvedací most přes řeku
18. 7. 2018 | Kategorie: ostatní
S největší pravděpodobností opilá Američanka ignorovala spuštěné závory, červené semafory, zvukové signály a dokonce i zvednutý most a spadla přímo do mezery mezi ramenem mostu a silnicí.
Fanoušci si Tour umí užít - fanoušek na kole přeskočil peloton
18. 7. 2018 | Kategorie: ostatní
Cyklista na BMX kole v úseku jednoho ze stoupání včerejší 10. etapy pomocí můstku u silnice přeskočil závodníky lopotící se do kopce.
» více novinek a videí

 
Reklama