Světem otřásající Icarus má podporu Armstronga

Světem otřásající Icarus má podporu Armstronga

Datum vydání: 9. 1. 2018

Investigativní dokument ICARUS producenta Dana Cogana a hlavního protagonisty a režiséra Bryana Fogela​ o Ruskem centrálně řízeném dopingu už zhlédl i sám bývalý dopingový hříšník Lance Armstrong, kterého film nechal v úžasu. 

Lance Armstrong na přelomu roku vyslovil obrovské uznání a podporu investigativnímu dokumentárnímu filmu Icarus a rovněž jeho hlavnímu protagonistovi a režisérovi Bryanu Fogelovi. Bývalý profesionální cyklista, který byl potrestán za doping a mnohými zavržen zejména za naprosto nemorální chování vůči svým soupeřům a vůbec všem, kteří se odvážili postavit do cesty mezi něj a vítězství, už si nějakou dobu říká o odpuštění. A to, jak se staví k tématům jakým je ICARUS, nepomáhá vypořádat se se svými hříchy jen jemu, ale celému světu férového sportu. 

Film, který měl premiéru už před více jak rokem na festivalu Sundance v Utahu, šestačtyřicetiletý Američan viděl až před pár týdny. Nadchnul ho ale tak, že se rozhodl minulou sobotu spolupořádat jeho promítání v New Yorku. 
"Potom, co se mě lidi asi tak tisíckrát ptali, jestli už jsem viděl Icarus, jsem si k tomu konečně sedl, abych to zkouknul. Zatraceně. Těžko si představíte, jak moc mě to dostalo...Úžasná práce Bryane Fogele!"
Sám Fogel si uznání Armstronga, který si podle něj už své odtrpěl, velice váží.
"On už byl určitě dostatečně potrestán odebráním jeho sedmi titulů na Tour... Ale rozsah toho podvodu v Rusku je podle mého názoru důkazem toho, že Lanceův doping byl pouze jehlou ve světové kupě sportovních podvodů. Věřím, že Lanceova podpora tohoto filmu pomůže přivést pozornost k tomuto skandálu a k míchání se Ruska do světového sportu a globální politiky s cílem vyhrávat za každou cenu. Pevně taky doufám, že jeho podpora dále pomůže k ochraně doktora Grigorije Rodčenkova, hlavního informátora, na kterého nyní Rusko provádí hon za jeho statečnost říci pravdu."
Jak známo, ruští sportovci i díky dokumentu Icarus nebudou moci na blížící se olympiádě v jihokorejském Pchjongjangu hájit prapor své země, účastnit se sportovního svátku však stejně budou. Rodčenkov, nyní bohužel jeden z největších nepřítelů své vlasti, mezitím za svou odvahu sklízí každodenní strach o život. S cílem s ním skoncovat se Rusko netají. 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
   


Aktuální novinky a videa

XCO Maraton v Garden Parku ukončí TOMKET Pražský MTB pohár 2018!
23. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Netradiční formu závodu zvolili pořadatelé pro závěrečný závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018, který se uskuteční v neděli 28. října 2018 v unikátním prostředí jenečského Garden Parku.
Vše, co chcete o Superioru vědět
22. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Petr Lavička, produktový leader Superior Bikes, odpovídá na zajímavé otázky ohledně značky Superior.
Velký výprodej kol Stevens 2017-2018
21. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Před několika dny CykloŠvec zahájil velkou čistku skladu, kdy stávající modely kol musí uvolnit místo nové kolekci.
Mají Olympijské hry mládeže smysl?
20. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Právě ukončené​ třetí letní Olympijské hry mládeže (YOG - Youth Olympic Games) v Buenos Aires svou rozsáhlostí v ničem nezaostaly za klasickou "dospělou" olympiádou.
Profíci De Gendt a Wellens dokončili epickou jízdu dlouhou tisíc kilometrů
20. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Dobrodružn​á belgická dvojice Thomas De Gendt a Tim Wellens dokončili epickou jízdu z italské Lombardie do belgických Flander o délce 1.000 kilometrů.
Alarm na kolo: Jak se dá zlepšit zajištění kola proti zlodějům
19. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Trail Hunter radí, jak se dá zlepšit zajištění kola proti zlodějům.
Opravdové celopéro
18. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Pobavte se nad videem přestavby obyčejného kola na opravdové celopéro.
Čeští junioři na YOG celkově sedmí
17. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Sedmé místo vybojovali čeští cyklisté na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Kelemen pátý v Short Tracku na YOG!
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Cenné páté místo v Short Tracku a 40 bodů do celkového pořadí národů vybojoval dnes Petr Kelemen na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Mistr světa: Cyklistika se těší úžasnému zdraví
16. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Osmatřicetiletý Alejandro Valverde se po patnácti sezonách dočkal mistrovského titulu, novináři mu ale stále předhazují dopingovou aféru.
Cyklisté na pranýři
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Doping k cyklistice patří? Omyl. Dle statistik Antidopingového výboru ČR se cyklistika řadí k těm čistějším sportům u nás.
Češi po třech závodních dnech na YOG sedmí
15. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Závod horských kol cross country Eliminator měli na programu cyklisté na Olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires.
» více novinek a videí

 
Reklama