Světem otřásající Icarus má podporu Armstronga

Světem otřásající Icarus má podporu Armstronga

Datum vydání: 9. 1. 2018

Investigativní dokument ICARUS producenta Dana Cogana a hlavního protagonisty a režiséra Bryana Fogela​ o Ruskem centrálně řízeném dopingu už zhlédl i sám bývalý dopingový hříšník Lance Armstrong, kterého film nechal v úžasu. 

Lance Armstrong na přelomu roku vyslovil obrovské uznání a podporu investigativnímu dokumentárnímu filmu Icarus a rovněž jeho hlavnímu protagonistovi a režisérovi Bryanu Fogelovi. Bývalý profesionální cyklista, který byl potrestán za doping a mnohými zavržen zejména za naprosto nemorální chování vůči svým soupeřům a vůbec všem, kteří se odvážili postavit do cesty mezi něj a vítězství, už si nějakou dobu říká o odpuštění. A to, jak se staví k tématům jakým je ICARUS, nepomáhá vypořádat se se svými hříchy jen jemu, ale celému světu férového sportu. 

Film, který měl premiéru už před více jak rokem na festivalu Sundance v Utahu, šestačtyřicetiletý Američan viděl až před pár týdny. Nadchnul ho ale tak, že se rozhodl minulou sobotu spolupořádat jeho promítání v New Yorku. 
"Potom, co se mě lidi asi tak tisíckrát ptali, jestli už jsem viděl Icarus, jsem si k tomu konečně sedl, abych to zkouknul. Zatraceně. Těžko si představíte, jak moc mě to dostalo...Úžasná práce Bryane Fogele!"
Sám Fogel si uznání Armstronga, který si podle něj už své odtrpěl, velice váží.
"On už byl určitě dostatečně potrestán odebráním jeho sedmi titulů na Tour... Ale rozsah toho podvodu v Rusku je podle mého názoru důkazem toho, že Lanceův doping byl pouze jehlou ve světové kupě sportovních podvodů. Věřím, že Lanceova podpora tohoto filmu pomůže přivést pozornost k tomuto skandálu a k míchání se Ruska do světového sportu a globální politiky s cílem vyhrávat za každou cenu. Pevně taky doufám, že jeho podpora dále pomůže k ochraně doktora Grigorije Rodčenkova, hlavního informátora, na kterého nyní Rusko provádí hon za jeho statečnost říci pravdu."
Jak známo, ruští sportovci i díky dokumentu Icarus nebudou moci na blížící se olympiádě v jihokorejském Pchjongjangu hájit prapor své země, účastnit se sportovního svátku však stejně budou. Rodčenkov, nyní bohužel jeden z největších nepřítelů své vlasti, mezitím za svou odvahu sklízí každodenní strach o život. S cílem s ním skoncovat se Rusko netají. 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


  


Aktuální novinky a videa

Kulhavý a Štěpánová vítězi úvodního závodu Českého poháru horských kol
23. 4. 2018 | Kategorie: MTB
První dějství Českého poháru horských kol v XCO pro Jaroslava Kulhavého a Karlu Štěpánovou.
Dva Češi v elitní dvacítce pořadí seriálu World Tour
23. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Česká cyklistika má hned dva své zástupce mezi dvaceti bodově nejplodnějšími jezdci World Tour - Roman Kreuziger je třináctý a Zdeněk Štybar dvacátý.
Kreuziger osmý na klasice Lutych-Bastogne-Lutych
22. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Kreuziger skončil na belgické klasice Lutych-Bastogne-Lutych po necelých 260 kilometrech na osmém místě. 
Neseďte u stolu a přijeďte do Stolovek!
22. 4. 2018 | Kategorie: MTB
Zvýhodněné startovné na Apache Stolové hory do 27. dubna.
Letošní etapák Masiv bude mít kompletně nové etapy
22. 4. 2018 | Kategorie: MTB
Čtyři lokality, čtyři dny, čtyři zcela rozdílné trasy.
Kaňkovský vítězem třetího Kalas Cupu
21. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Třetí díl Kalas Cupu u ve Valticích ovládl Alois Kaňkovský. Závod Českého poháru na silnici byl navíc také součástí mezinárodního seriálu závodů Visegrádská 4 a na startu se tak vedle deseti českých týmů sešla i silná zahraniční konkurence.
Peter Sagan - Král cyklistiky
20. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Podívejte se na výběr nejlepších momentů cyklistické kariéry trojnásobného šampiona Petra Sagana.
Jan Hirt třetí v poslední etapě Tour of the Alps
20. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Český cyklista Jan Hirt zajel doposud nejlepší výsledek v dresu World Tour týmu Astana - třetí místo v poslední etapě Tour of the Alps.
Lutych-Bastogne-Lutych - silný Kreuziger míří vysoko
20. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Roman Kreuziger má za sebou dvě výborná představení na Amstel Gold Race a Valonském šípu, v neděli by mohl přijít zlatý hřeb na Lutych-Bastogne-Lutych.
Raubíř Bouhanni v problémech, rozzlobený manažer ho stáhl ze závodů
20. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Francouzský spurter a bývalý boxer Nacer Bouhanni podle týmového manažera v současnosti nemá výkonnost na to, aby závodil, natož aby byl kapitánem týmu.
Astana nadále dominuje na Tour of the Alps
19. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Luis Leon Sánchez je ve čtvrtý den závodu už třetím borcem z Astany, který vyhrál etapu.
Belgická cyklistika hlásí další tragickou ztrátu
19. 4. 2018 | Kategorie: silniční
Pětadvacetiletý bývalý belgický profík Jeroen Goeleven zemřel ve spánku.
» více novinek a videí

 
Reklama