Favorit Brno se chystá na soustředění ve Španělsku

Favorit Brno se chystá na soustředění ve Španělsku

Datum vydání: 17. 1. 2021

Tým mužů Favoritu​ Brno opět na kolech Stevens doplněný o tři juniory vyrazí zanedlouho na úvodní tréninkový kemp v novém roce do španělské Estepony, kde před sezónou najíždí kilometry už několik let. 

„Věřím, že budeme moci normálně odletět a trénovat tam bez omezení v ideálních klimatických podmínkách. Samozřejmě, že je kvůli Covidu vše komplikovanější. Každý, kdo teď cestuje do Španělska, musí mít test před odletem a po návratu, ale trénovat se tam zatím dá normálně. Tak doufám, že to vydrží a přípravu v teple nic nenaruší,“ řekl šéftrenér Favoritu František Trkal. 

„Do Španělska odletíme ve dvou skupinách. Už 14. ledna tam zamíří Vojta Kmínek a Michal Procházka, 24. ledna se k nim připojí Petr Hampl, Adam Křenek, Josef Čekal, David Kopelent, Michal Rotter, David Kulhánek a junioři Štěpán Široký, Štěpán Telecký a Marek Jelínek, které už chceme více zapojovat do týmu mužů. Široký a Jelínek jsou druhoročáci, Telecký je sice v juniorech prvním rokem, ale výkonnostně je jinde než ostatní. Má neskutečný motor,“ přiblížil šéftrenér s tím, že ve Španělsku bude tým trénovat do 14. února. 

Jeho svěřenci absolvovali začátkem týdne zátěžové testy.

„Je vidět, že i ta loňská sezóna něco přinesla a kluci se zlepšili. S výsledky testů jsem spokojený,“ uvedl František Trkal.

Během svátků měli závodníci Favoritu volnější program.

„Trošku si odpočinuli, aby nabrali síly do další části sezóny. I když je situace složitá a nikdo v tuto chvíli neví, jak se sezóna bude vyvíjet, musíme být neustále ve střehu a připraveni,“ dodal šéftrenér.

Závodníci Favoritu Brno závodí na kolech Stevens s řetězy KMC a v přilbách Catlike.
 
Zdroj a foto: TZ Favorit BrnoPoužíváním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Návrat Favoritu Brno ze soustředění ve Španělsku
23. 2. 2021 | Kategorie: silniční
Cyklisté silničního týmu mužů Favoritu Brno se vrátili z třítýdenního kempu ve španělské Esteponě, kde našli ideální podmínky pro trénink na kolech Stevens.
Nedostupnost kol v roce 2021: Můžete čekat třeba až do léta
19. 2. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Podívejte se na video, kde Trail Hunter otevře problematiku nedostupnosti kol.
Festka a CHATTY představili kolekci triček a mikin nejen pro cyklisty
12. 2. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Český výrobce prémiových silničních kol Festka se spojil s přední českou módní značkou CHATTY a společně připravili limitovanou kolekci merchandisingu Festka x CHATTY v podobě triček a mikin nejen pro vášnivé cyklisty.
Představujeme dres Favoritu Brno na sezónu 2021
7. 2. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Favorit Brno představuje dres na sezónu 2021, který stejně jako v minulém roce vyrobila firma JER53Y.
Jaroslav Kulhavý v týmu Česká spořitelna - Accolade
6. 2. 2021 | Kategorie: MTB
Dvojnásobný olympijský medailista ​Jaroslav Kulhavý mění dres.
Registrace do ŠKODA eCUP 2021 spuštěna!
4. 2. 2021 | Kategorie: ostatní
Start prvního závodu ze seriálu virtuálních cyklistických závodů ŠKODA eCUP 2021 se rychle blíží.  Soutěž se skládá ze čtyř on-line závodů a do celkového pořadí ŠKODA eCUPu se započítají tři nejlepší výsledky. První závod pojmenovaný Toskánsko je na programu již 11. února.
Charitativní dražba na podporu 12leté hendikepované sportovkyně Alex Borské!
1. 2. 2021 | Kategorie: ostatní
Chceme vás tímto informovat o charitativní dražbě podepsaných cyklistických dresů Kateřiny Nash, Jitky Čábelické, Karly Štěpánové a Petra Vabrouška, jejíž celý výtěžek půjde na dobrou věc. Podpoříte tím 12letou Alex při cestě za jejím velkým životním snem!
ŠKODA eCUP 2021 - Seriál virtuálních cyklistických závodů
1. 2. 2021 | Kategorie: ostatní
Všichni si uvědomujeme, že to, co ještě před rokem bylo bráno jako okrajová záležitost případně hudba budoucnosti, doba „covidová“ v řadě oblastí, a sport nevyjímaje, posunula během krátké doby do reality a každodenní činnosti.
Nejoblíbenější kola Festka v roce 2020 mezi fanoušky značky na Instagramu
26. 1. 2021 | Kategorie: silniční
Česká technologická firma Festka, která se specializuje na zakázkovou výrobu silničních kol a rámů nejvyšší kvality, zaznamenala v minulém roce zvýšený zájem o svá kola, a to nejenom v počtu vyrobených kol, ale také v zájmu o značku na sociálních sítích a v médiích.
GoPro: Top 10 Mountain Bike
26. 1. 2021 | Kategorie: MTB
Výběr TOP 10 od GoPro.
Reprezentace MTB juniorů a U23 v plné přípravě na Mallorce
23. 1. 2021 | Kategorie: MTB, silniční
Navzdory mnoha logistickým problémům a koronavirovým komplikacím odcestoval tým Reprezentace MTB kategorií junior a U23 na společné soustředění na Mallorce.
Dohoda s UCI rozšiřuje v roce 2021 cyklistickou nabídku Eurosportu
20. 1. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Eurosport pokračuje v upevňování svého postavení tzv. Domova cyklistiky a pro rok 2021 si od Evropské vysílací unie (EBU) zajistil řadu práv na vysílání světových akcí Mezinárodní cyklistické unie (UCI).
» více novinek a videí

 
Reklama 
►