Favorit Brno U23 řeší komplikace s účastí na zahraničních startech

Favorit Brno U23 řeší komplikace s účastí na zahraničních startech

Datum vydání: 18.03.2021

Nelehkou situaci s cestováním na plánované akce do zahraničí řeší v těchto dnech šéftrenér Favoritu Brno František Trkal.

Jeho svěřenci, kteří budou letos opět závodit na kolech Stevens a v přilbách Catlike nakonec nestartovali na závodech v Chorvatsku a nevyjde jim ani další závod v Rakousku.

„Do Chorvatska jsme měli odjet začátkem v března. V plánu byl tréninkový kemp a závod Istrian Spring Trophy. Zvažovali jsme všechna rizika a vyhodnotili jsme to tak, že raději budeme trénovat v domácích podmínkách. Každý, včetně členů doprovodu, by musel mít 3 PCR testy, což není úplně levná záležitost. Navíc byla velká koncentrace lidí na jednom místě, protože všichni bydleli ve dvou hotelech. Kdyby byl někdo od nás pozitivní, musel by tam navíc zůstat v karanténě, což by přineslo další problémy kvůli nucenému výpadku v tréninku,“ vysvětlil šéftrenér.

Závodníci silničního týmu mužů tak trénovali v domácích podmínkách. Problémy s účastí na zahraničních závodech však přetrvávají.

„Teď o víkendu jsme měli jet úvodní závod Rakouského poháru v Leondingu, kam jezdíme už řadu let. Ale před pár dny mi od pořadatele přišel mail, že jim kvůli omezením zredukovali počty závodníků na 200 celkem ve všech kategoriích. Jedou tam muži, ženy, junioři i juniorky. Omluvili se, že nás nemohou vzít,“ přiznal František Trkal.

„Situace bohužel není jednoduchá a cestování na závody do zahraniční je komplikované. Koncem března máme jet do Slovinska, ale to je v rudé zóně a zase to bude hodně riskantní a finančně nákladné. Pro kluby, které hospodaří s nějakým nižším rozpočtem, to nejsou zanedbatelné částky, takže to zatím necháváme otevřené, stejně jako dubnové závody v Polsku,“ prozradil šéftrenér Favoritu.

Posunut je i start domácí sezóny, tradiční zahajovací klasika Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš by se měla jet až 17. dubna.

„Není to snadné, ale podobnou situaci řeší více týmů. Musíme se s tím popasovat,“ dodal František Trkal.

Foto: Radomír Inek, Jan Brychta / SvětCyklistiky.cz


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

Reklama 

Reklama 


Aktuální novinky a videa

Gaze a Richards triumfují v úvodním závodě Světového poháru horských kol v Mairiporu
14.04.2024 | Kategorie: MTB

Světový pohár horských kol odstartoval v brazílském městě Mairipora napínavým závodem short tracku pro elitní kategorie. Evie Richards z týmu Trek Factory a mistr světa Samuel Gaze z Alpecin Deceuninck triumfovali na náročné trati, předznamenávajíc tak další události v seriálu. 

 
Allegro TEST: Giant Reign 1
13.04.2024 | Kategorie: MTB, Testy
Giant letos představil mnoho novinek. My jsme si posvítili na Giant Reign z roku 2023. Reigna jsme vzali do jeho přirozeného prostředí, a to do závodního nasazení na pořádný kopec.
Nový Rocky Mountain Altitude 2024: Enduro zážitek na jiné úrovni
11.04.2024 | Kategorie: MTB
Rocky Mountain představil svůj nejnovější model horského kola - Altitude 2024. Tento model přináší několik inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na horském kole dosáhnout.
Cannondale Synapse Neo 2024: Nová éra silniční cyklistiky
11.04.2024 | Kategorie: silniční
Cannondale představil svůj nejnovější model - Cannondale Synapse Neo. Toto silniční kolo je postavené na osvědčené geometrii a technologiích silničního stroje Cannondale Synapse.
Mondraker Duna 2024: Nový standard v eMTB
09.04.2024 | Kategorie: MTB
Mondraker Duna 2024 je nejnovější přírůstek do rodiny horských kol s elektrickým motorem. Toto kolo je pozicionováno jako Super Enduro lehkých e-kol.
» více novinek a videí