Favorit Brno U23 řeší komplikace s účastí na zahraničních startech

Favorit Brno U23 řeší komplikace s účastí na zahraničních startech

Datum vydání: 18. 3. 2021

Nelehkou situaci s cestováním na plánované akce do zahraničí řeší v těchto dnech šéftrenér Favoritu Brno František Trkal.

Jeho svěřenci, kteří budou letos opět závodit na kolech Stevens a v přilbách Catlike nakonec nestartovali na závodech v Chorvatsku a nevyjde jim ani další závod v Rakousku.

„Do Chorvatska jsme měli odjet začátkem v března. V plánu byl tréninkový kemp a závod Istrian Spring Trophy. Zvažovali jsme všechna rizika a vyhodnotili jsme to tak, že raději budeme trénovat v domácích podmínkách. Každý, včetně členů doprovodu, by musel mít 3 PCR testy, což není úplně levná záležitost. Navíc byla velká koncentrace lidí na jednom místě, protože všichni bydleli ve dvou hotelech. Kdyby byl někdo od nás pozitivní, musel by tam navíc zůstat v karanténě, což by přineslo další problémy kvůli nucenému výpadku v tréninku,“ vysvětlil šéftrenér.

Závodníci silničního týmu mužů tak trénovali v domácích podmínkách. Problémy s účastí na zahraničních závodech však přetrvávají.

„Teď o víkendu jsme měli jet úvodní závod Rakouského poháru v Leondingu, kam jezdíme už řadu let. Ale před pár dny mi od pořadatele přišel mail, že jim kvůli omezením zredukovali počty závodníků na 200 celkem ve všech kategoriích. Jedou tam muži, ženy, junioři i juniorky. Omluvili se, že nás nemohou vzít,“ přiznal František Trkal.

„Situace bohužel není jednoduchá a cestování na závody do zahraniční je komplikované. Koncem března máme jet do Slovinska, ale to je v rudé zóně a zase to bude hodně riskantní a finančně nákladné. Pro kluby, které hospodaří s nějakým nižším rozpočtem, to nejsou zanedbatelné částky, takže to zatím necháváme otevřené, stejně jako dubnové závody v Polsku,“ prozradil šéftrenér Favoritu.

Posunut je i start domácí sezóny, tradiční zahajovací klasika Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš by se měla jet až 17. dubna.

„Není to snadné, ale podobnou situaci řeší více týmů. Musíme se s tím popasovat,“ dodal František Trkal.

Foto: Radomír Inek, Jan Brychta / SvětCyklistiky.cz


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Fotogalerie: Brno - Velká Bíteš - Brno
19. 4. 2021 | Kategorie: silniční

Konečně se domácí cyklistika v letošní sezoně dočkala. První závod silniční sezony uspořádal TJ Favorit Brno v rámci ŠKODA CUPU na trati Brno - Velká Bíteš - Brno.

Kukrle z Elkov Kasper vyhrál jarní klasiku Brno - Velká Bíteš - Brno
18. 4. 2021 | Kategorie: silniční
Vítězstvím Michaela Kukrleho ze stáje Elkov Kasper skončil úvodní podnik Českého poháru - ŠKODA Cupu 2021 Brno - Velká Bíteš - Brno.
Co Čech, to cyklista. Poptávka po kolech stoupla o polovinu
16. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
První rozvolňování v kombinaci s dlouho očekávanými jarními teplotami způsobilo, že se české luhy a háje plní nadšenými cyklisty.
Silniční cyklistická sezona startuje v sobotu tradiční Bíteší
14. 4. 2021 | Kategorie: silniční
S mírným zpožděním odstartuje v sobotu 17. dubna domácí silniční sezona. Prvním závodem bude úvodní podnik ŠKODA Cupu - česká jarní klasika Brno - Velká Bíteš – Brno, která se pojede již po pětačtyřicáté.
Z centra Prahy na hlavní třídy Manhattanu
14. 4. 2021 | Kategorie: ostatní, silniční
Cyklistické pop-up akce organizované během pandemie COVID-19 komunitním cyklistickým sdružením Rubber N’ Road pomohly značce FESTKA dostat se na newyorský trh.
Biker Cink v Nalles čtvrtý, juniorka Novotná sedmá
10. 4. 2021 | Kategorie: MTB
Italská série pokračovala třetím závodem v Nalles, kde se na závodě Sunhine Race zařazeném v kategorii HC sešla téměř kompletní biková špička.
MONTONE: Převezte své kolo bezpečně
8. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
Kolo již dávno ​není jen pouhý dopravní prostředek, díky němuž se dopravíme z bodu A do budu B.
Tréninková poradna: Spánek v průběhu extrémních sportovních výkonů
5. 4. 2021 | Kategorie: ostatní
Dotaz: „Věnuji se extrémním vytrvaleckým závodům a závodům typu ultra no support jako je např. Trans Continental Race, Trans Atlantic Race, North Cup 4000, atd. Nemám úplně vyřešenou problematiku spánku. Dá se toto nějak natrénovat?“
Pozvánka: cyklistický kemp Singltrek
1. 4. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Po úspěšném cyklistickém kempu  v minulém roce pořádá cyklistický oddíl Eleven Head Cyklolive opět kemp pro děti!
Nejnašlapanější modely mezi elektrokoly Crussis pro rok 2021
30. 3. 2021 | Kategorie: MTB, ostatní
Hledáte to nejlepší elektrokolo, v jehož​ sedle se budete cítit jako ryba ve vodě, vyrazíte odhodlaně a s radostí vstříc dobrodružství, nekonečným dálkám i malebným výhledům?
Prvními mistry v e-cyklistice se stali Sáblíková a Turek
26. 3. 2021 | Kategorie: ostatní
Historicky první Mistrovství ČR v e-cyklistice zná své vítěze! Jsou jimi Martina Sáblíková (KRS Svratka-CSMV), Daniel Turek (Team Felbermayr - Simplon Wels) a v kategorii juniorů Štěpán Telecký (Favorit Brno)!
SP horských kol v NMNM 2021 – další jízda ve stínu korony?
24. 3. 2021 | Kategorie: MTB
Jaro se hlásí o slovo a s ním i tradiční „svěťák“ horských kol v Novém Městě na Moravě.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►