Favorit Brno: Procházka a Gruber na Stevens v top 20 na mistrovství republiky

Favorit Brno: Procházka a Gruber na Stevens v top 20 na mistrovství republiky

Datum vydání: 25.08.2020

Dva závodníci Favoritu Brno se v s​ilničním závodě jednotlivců mužské elity na mistrovství republiky v Mladé Boleslavi dostali do top 20. Michal Procházka skončil osmnáctý, Pavel Gruber o místo za ním.

Z dalších cyklistů Favoritu byl Petr Hampl 28., David Kulhánek 33., Adam Doležal 39. a Adam Křenek 45. Vojtěch Kmínek, který jel dlouho v úniku, nedokončil.

„Byl to hodně náročný závod, kluci nastoupali skoro tři tisíce metrů. Věřil jsem, že by ta trať mohla sedět lidem, jakou jsou Hampl, Procházka nebo Gruber. Nakonec máme dva lidi v top 20, což není v té konkurenci špatné a zhruba to odpovídá možnostem kluků. Možná jsem čekal trochu víc od Petra Hampla, ale vnitřně jsem spokojen. Pořád jsme se pohybovali v hlavní skupině, a když se to dělilo, došlo pod kopcem k hromadnému pádu, kde tři naši závodníci zůstali. Neříkám, že by tam pak stoprocentně byli, ale šance na lepší výsledek by byla větší. Nedá se nic dělat. Do cíle dojelo jen 45 lidí a hned šest bylo od nás, takže to rozhodně není špatné,“ zhodnotil vystoupení šéftrenér Favoritu František Trkal.

Foto: Ján Melicher/jmphoto.sk, Zdroj: TZ FB


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 

Reklama ► 

Reklama 



Reklama ► 


Reklama 


Reklama ► 



Aktuální novinky a videa

Pogačar dává přednost monumentům před Tour. Cílí na San Remo a Roubaix
16.12.2025 | Kategorie: silniční
Slovinský cyklista Tadej Pogačar naznačil, že jeho priority pro nadcházející sezonu se částečně mění.
Tour of Norway zrušena kvůli výpadku státní podpory. Organizátoři věří v návrat
12.12.2025 | Kategorie: silniční
Etapový závod Tour of Norway se v roce 2026 neuskuteční.
Elkov Kasper půjde do nové sezony pod novým názvem Kasper Crypto4Me
11.12.2025 | Kategorie: silniční
Cyklistický tým Elkov Kasper se před sezonou 2026 představuje v nové podobě a oznamuje zásadní změny, které mají posunout celé zázemí i sportovní ambice ještě dál.
Revoluce v MTB: SRAM vyvíjí zcela bezdrátový brzdový systém
10.12.2025 | Kategorie: MTB
Společnost SRAM pracuje na plně bezdrátovém brzdovém systému, který zcela odstraní kabely z kokpitu a jednotku schová do rámu.
Van der Poel jen těsně unikl pádu během neplánovaného sprintu s amatérem ve Španělsku
07.12.2025 | Kategorie: silniční
Francouzský amatér Anatole Leboucher zažil trénink, na který rozhodně nezapomene.
Alpecin-Deceuninck získává nového titulárního partnera. Tým se mění na Alpecin-Premier Tech
06.12.2025 | Kategorie: silniční
Kanadská společnost Premier Tech se stává druhým titulárním sponzorem.
Red Bull-Bora-Hansgrohe uzavírá soupisku pro rok 2026. Posledním podpisem je Arne Marit
05.12.2025 | Kategorie: silniční
Tým Red Bull-Bora-Hansgrohe finalizoval soupisku pro sezónu 2026 a jako posledního nového jezdce přivádí šestadvacetiletého Arneho Marita.
Česko je cycling paradise, říká Štybar. Kde ztrácíme mladé talenty?
03.12.2025 | Kategorie: silniční
Zdeněk Štybar v podcastu Přes Příkop otevřeně promluvil o budoucnosti české cyklistiky.
Vítězové ŠKODA Pražského MTB poháru 2025 převzali unikátní poháry
30.11.2025 | Kategorie: MTB
Nejlepší závodnice a závodníci celkového pořadí ŠKODA Pražského MTB poháru 2025 převzali, v již tradičně zcela zaplněném sále Lidového domu Kbely, unikátní poháry s pražskou dlažební kostkou.
MS v cyklistice v Abú Zabí může změnit umělý kopec. Pořadatelé chystají až 11% stoupání
28.11.2025 | Kategorie: silniční
Mistrovství světa v silniční cyklistice 2028 v Abú Zabí nakonec nemusí být rovinatou záležitostí, jak mnozí předpokládali.
» více novinek a videí