FESTKA jmenovala nového generálního ředitele, aby značku posunul na další úroveň

FESTKA jmenovala nového generálního ředitele, aby značku posunul na další úroveň

Datum vydání: 17. 12. 2021

FESTK​A, český výrobce špičkových karbonových rámů pro jízdní kola, jmenoval novým generálním ředitelem Roberta Sadowského (45), bývalého šéfa společnosti Pinarello US.

Společnost se sídlem v centru Prahy, která loni oslavila 10. narozeniny, nechce usnout na vavřínech. „Trvalo nám deset let, než jsme vyvinuli produkt a našli pro něj zákazníky. Nyní je čas posunout FESTKU na další úroveň," říká spoluzakladatel společnosti a hlavní produktový designér Michael Moureček.

 

Roberto Sadowsky přináší bohaté zkušenosti z byznysu na nejvyšší úrovni. Narodil se a vyrostl v Itálii a posledních jedenáct let vedl americké pobočky prestižních italských sportovních značek, jako např. Dainese a Pinarello. Roberto, který se v předchozí etapě své kariéry věnoval oblasti prodeje na všech možných úrovních, získal během svého působení v USA velké zkušenosti ve všech aspektech podnikového řízení. K České republice má zvláštní vztah, neboť jeho matka je Češka, která jej od dětství učila svůj rodný jazyk. 

 

„Ambicí společnosti Festka je stát se celosvětově nejvýznamnějším a nejautentičtějším klíčovým hráčem v oblasti luxusních a high-end jízdních kol," říká ke svému jmenování Roberto Sadowsky. „Festka je sice malá společnost, ale vytvořila si neuvěřitelně silnou značku a oddanou zákaznickou základnu. Sama vyrábí unikátní technologií rámy a kola, která si kupují a oceňují lidé na celém světě. Naším záměrem je na těchto mimořádných základech dále stavět, a to tak, že výrazně rozšíříme naše výrobní kapacity, a přitom zůstaneme zde v Česku."
 

 

Proč si myslí, že to FESTKA dokáže? „Firmu jsem nejdřív sledoval z vlastního zájmu zpovzdálí. Po čase jsme si začali povídat se spoluzakladateli o jejich ambicích a plánech do budoucnosti. Vždycky jsem cítil, že značka má zvláštního ducha, kterého jsem nikde jinde neviděl. Česko je zemí bohatou na technické know-how v oblasti výroby a designu, se spoustou šikovných lidí ochotných inovovat a vytvářet hodnoty. V něčem mi připomíná Itálii před globalizací. Toto skvělé prostředí nám umožní inovovat a přinést do cyklistického průmyslu jedinečný výrobní i obchodní model."

 

Spoluzakladatelé společnosti FESTKA, se doposud podíleli jak na vedení společnosti, tak - každý za sebe - za svou část provozu: Ondřej Novotný za výrobní proces a Michael Moureček za vývoj. Příchod Roberta Sadowského jim uvolní ruce a umožní jim plně se věnovat důležitým úkolům, které je čekají. 

 

Když se jich tří zeptají, co by si za FESTKU přáli, mají připravenou odpověď: „Chceme vyrábět kola, do kterých se lidé zamilují."

 

Roberto je absolventem Università degli Studi di Modena e Reggio Emilia, třetí nejstarší univerzity v Evropě, kde vystudoval ekonomii. Je ženatý a má dvě děti. Hovoří italsky, anglicky, česky, německy a španělsky. Volný čas tráví rád s rodinou v přírodě. Mezi své oblíbené aktivity řadí lyžování, turistiku, cyklistiku, plavání a windsurfing. 
 
Zdroj a foto: TZ Festka


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Sluníčko, krásná příroda a stovky bikerů. Takový byl závod ZP 211 Stolové hory
16. 5. 2022 | Kategorie: MTB
Druhý závod seriálu Prima CUP ​odstartoval ve Stolových horách v neděli 15. května v Machově. Závod ZP 211 Stolové hory vyhrál mezi muži na nejdelší trase Marek Rauchfuss a v ženách Milena Kalašová.
Vítězem jubilejního 50. Závodu míru juniorů se stal Emil Herzog
16. 5. 2022 | Kategorie: silniční
Je dobojováno! Závod míru juniorů letos napsal jubilejní 50. kapitolu. Tradiční májové etapy při svém výročí ovládl německý reprezentant Emil Herzog.
Stevens Jihočeský MTB pohár 2022
13. 5. 2022 | Kategorie: MTB
Stevens Jihočeský MTB pohár 2022 bude zahájen 15. května v Oldřichově u Písku.
Roztočte to se zapletenými koly NEXELO a DEDA
10. 5. 2022 | Kategorie: MTB, ostatní
Značka NEXELO rozšiřuje sortiment o širokou škálu zapletených kol připravených k roztočení.
Domácí šampionát v maratonu přivítá Dolní Morava 28. května
9. 5. 2022 | Kategorie: MTB
Jeden z nejsledovanějších českých závodů ŠKODA AUTO Mistrovství ČR v maratonu odstartuje 28. května na Dolní Moravě.
Milčovo kolečko 2022
9. 5. 2022 | Kategorie: ostatní
Dne 8. května se uskutečnil v areálu Tatranu Bosonohy 12. ročník Milčovo kolečko.
Giro zažehne oslavy cyklistiky na platformách Warner Bros. Discovery startuje sezona Grand Tours
4. 5. 2022 | Kategorie: silniční
Nejlepší jezdci světa hodí v květnu kostkami v boji o maglia rosa. Na Trofeo senza fine pro vítěze Gira d´Italia bude navždy zapsáno nové jméno. Živé přenosy z Gira d´Italia na Eurosportu, Eurosport App a GCN+.
Festka sází na cyklistické komunity a cyklistický boom nejen v jihovýchodní Asii
4. 5. 2022 | Kategorie: silniční
Společnost FESTKA, český výrobce špičkových karbonových rámů pro jízdní kola, představuje spolupráci s thajskou značkou Concept Speed
Podařený bikový víkend na Zličíně!
4. 5. 2022 | Kategorie: MTB
Víkendovým třetím a čtvrtým závodem na Zličíně se Škoda Pražský MTB pohár překlenul do své druhé kalendářní půlky.
Rozjela se sezóna výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách
4. 5. 2022 | Kategorie: ostatní
Poslední dubnový víkend se uskutečnil první výlet Na kole vinohrady Uherskohradišťska a rozjela se tak další sezóna cyklo a pěších výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách.
Závod míru juniorů slaví 50. výročí
2. 5. 2022 | Kategorie: silniční
Půl století! Cyklistický Závod míru juniorů slaví kulaté jubileum. Tradiční májové etapy se letos pojedou přesně popadesáté! Cyklisté na nejprestižnějším juniorském etapovém závodě v Česku roztočí svá kola už příští týden! A opět se na sever Čech sjede špička z celého světa.
Stevens 2022 Sonora GX AXS
27. 4. 2022 | Kategorie: MTB
Závodní topmodel hamburské značky je připraven postavit se na start.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►